20 січня 1991 р. у Кримській області УРСР відбувся загальнокримський референдум (перший народний референдум в СРСР), у ході якого 93% висловилися й проголосували за перетворення Кримської області в автономну республіку, що визначило статус Криму у складі України.
З цієї нагоди Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка провела виїзне засідання кіноклубу медіапросвіти з прав людини «Docudays. UA» в Чернівецькому ліцеї № 1 математичного та економічного профілю.
З учнями 10-х класів та вчителькою історії, правознавства Оленою Майданик завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів, керівниця кіноклубу Галина Добровольська обговорили права людини, їх дотримання, право на людську гідність, проблему депортації кримських татар, анексії Криму. Згадали складний для України 2014 рік, буремні події, механізм анексії півострова і про війну сьогодні, про порушення прав величезної кількості людей на окупованих територіях, в тому числі національних меншин.
Дивились та обговорювали стрічку режисерки Елін Йонссон «Боротьба Джамали», в якій висвітлено особистий і потужний портрет надзвичайно талановитої жінки, а також пісні, що пролила світло на історичні події та сучасну політичну ситуацію. Журналістка зафільмувала життя Джамали та її родини в Україні і Криму, змалювавши її трагічну сімейну історію та нинішню неспокійну ситуацію і складність становища кримських татар у наш час.
У кінці обговорення учні закріпили свої знання вікториною «Що ти знаєш…?» (на платформі Kahoot).
Заходи правового спрямування важливі для молоді, особливо для дітей, оскільки саме від них залежить майбутнє нашої країни. Чим більше вони знатимуть про свої права, тим легше їм буде відстоювати свою позицію та переконання, тим вони будуть сильнішими і, відповідно, буде сильнішою наша держава.