Бій під Крутами: історія, символ, пам’ять

крути читалка29 cічня 1918 року відбувся знаменитий за своєю трагічністю і героїзмом бій під Крутами. Тоді на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу.

Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край», – писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Ось уже більше ста років ця, вже не тільки географічна, назва бентежить національну пам’ять, не сходячи з вуст кількох поколінь мемуаристів, публіцистів, дослідників, політиків, поетів. У відділі обслуговування користувачів кожен охочий може ознайомитися з книгами, документами, фотоматеріалами та матеріалами з періодичних видань, які висвітлюють трагічні події тих років.

  • крути читалка
  • крути читалка1
  • крути читалка2
крути читалка1 крути читалка12 крути читалка23
slider html by WOWSlider.com v6.1