Бібліотека в сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проєкти, додаткові ресурси

119 жовтня 2022 року в РТЦ обласної книгозбірні для працівників бібліотек територіальних громад області в онлайн-режимі було проведено День творчої ініціативи на тему: «Бібліотека в сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проєкти, додаткові ресурси».

Розпочала захід заступниця директора з питань наукової роботи Марія Довгань з виступу «Проєктна діяльність бібліотек – пріоритетний напрямок та вимога часу». Вона наголосила  на тому, що у складний для України час бібліотекам необхідно брати участь у проєктах для поповнення книжкових фондів та матеріально-технічної бази задля задоволення потреб своїх користувачів.

Завідувачка науково-методичного відділу Тетяна Макарейчук підсумувала та проаналізувала проведення обласного конкурсу мініпроєктів «Краєзнавча бібліотечна пропозиція – громаді», в якому взяли участь бібліотеки області.

Продовжила захід директорка КЗ «Публічна бібліотека ім. Г. Асакі Герцаївської міської ради» Анжела Марку, яка розповіла про реалізацію в бібліотеці проєкту «ВільноХаб» програми «Мріємо та діємо», що впроваджується в Україні Радою наукових досліджень та обмінів (IREX) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID та підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.  На базі бібліотеки діти та молодь внутрішньо переміщених осіб отримали можливість удосконалення навичок та знань про побудову кар’єри та ефективного пошуку роботи, навчання медіаграмотності та кібербезпеці, надання психосоціальної підтримки, емоційного розвантаження, знайомства між собою тощо.

Доповнила інформацію про реалізацію вищеназваного проєкту на базі своєї бібліотеки директорка КЗ «Хотинська міська публічна бібліотека» Майя Мазур. Завдяки проєкту вдалося працевлаштувати двох  внутрішньо переміщених осіб, а також отримати додатковий ресурс для своїх користувачів.

У своєму виступі директорка КЗ «Сторожинецька публічна бібліотека» Іванна Лугина повідомила, що з початком війни в Україні бібліотеки громади додали новий формат роботи – обслуговування ВПО. Бібліотечні установи активно співпрацюють з ГО «Ми з України» та реалізовують проєкти: «Психологічна підтримка матерів з дітьми», «ВільноХаб», «Буковина очима внутрішньо переміщених осіб», «Діти України», «Бібліотека як безпечне місце». В бібліотеці створено Центр соціально-побутових послуг для ВПО у межах проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства».

Своїм досвідом участі у проєктах поділилася колишня переселенка, бібліотекарка КЗ «Сторожинецька публічна бібліотека» Наталія Малютіна (проєкт «Кулінарна психотерапія» від ГО «Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» та проєкт «Інтеграція внутрішньо перемішених осіб до життя в нових громадах»).

З порталами, які висвітлюють інформацію щодо грантів, проєктів, програм  від ЄС, США та України,  ознайомила бібліотекарів області головна методистка науково-методичного відділу Алла Лупан за допомогою  презентації «Обери собі ідею».

Захід завершився онлайн-спілкуванням учасників.

  • 7
  • 1
  • 2
  • 8
  • 3
  • 4
  • 9
  • 5
  • 6
71 12 23 84 35 46 97 58 69
full screen slider by WOWSlider.com v6.1

Модераторка заходу – Марія Довгань.

Технічне забезпечення та фото  – Галина Добровольська.

В онлайн-заході взяло участь 37 бібліотечних фахівців.


Мобільне меню