Вперше в Чернівецькій області бібліотекарі Новоселиччини організували районне свято любителів книги “Бібліотечна толока єднає друзів”, присвячений 25-річчю Незалежності України.
26 липня 2016 року стало початком нового культурно-дозвіллєвого проекту, який має всі шанси на продовження у майбутньому, адже кожний бажаючий чи випадковий перехожий мав можливість долучитися до святкового дійства, пов’язаного з її величністю Книгою.
Все частіше бібліотеки стають центрами суспільного і культурного життя населення, успішно популяризуючи книгу та читання. Значно зростає роль дозвіллєвої функції бібліотек. Тому в практику бібліотечної роботи успішно увійшли такі форми роботи, як: бібліотечний вікенд, світська вечірка, ніч у бібліотеці, літня альтанка, бібліотечна толока тощо.
Бібліотека запрошує до себе людей, які захоплюються чимось цікавим. Хобі для душі наповнює новим змістом наше життя, робить відпочинок змістовним, розвиває творчі здібності, сприяє спілкуванню.
Бібліотечна толока новоселицьких бібліотекарів зібралася у парку, поблизу центральної районної книгозбірні і повела читацьку аудиторію подорожувати країною захоплень із наступними зупинками:
1) “Захоплення книгою”. На даній зупинці самодіяльний поет із с. Стальнівці Новоселицького району Сергій Беспалько розповів про те, що значить для нього є читання. У його доробку 5 книг, пише музику до власних віршів і сам виконує.
2) “Музика”. Книга і музика завжди поруч. Про це розповів вчитель музики с. Строїнці Сеогій Сушильніков, а також зіграв на гітарі. Грою на саксафоні порадувала присутніх Лоредана Тріпадуш.
3) “Лялька-мотанка”. Бібліотекар с. Чорнівка Ліна Фока розповіла про давній оберіг українців, які вірили, що лялька-мотанка оберігає дім, сім’ю, дітей, сон, господарство, близьких та провела майстер-клас по її виготовленню.
4) “Орігамі”. Японія – прародилька цього виду мистецтва. “Орігамі” в перекладі з японської – складання паперу, мистецтво цілого листа. При бібліотеці-філії села Динівці діє клуб за інтересами, який об’єднує дітей. Керівник клубу Тамара Буздуган поділилася інформацією про даний вид мистецтва та провела майстер-клас.
5) “Рукоділля”. Найпопулярніший вид захоплення для жінок. Про своє хобі розповіла бібліотекар с. Думяни Віоріка Станчу. Про вишивання рушників розповіла завідувач бібліотеки с. Топорівці Євдокія Романчук.
6) “Насінинка”. “Що посієш, те й пожнеш”, – говорить народна мудрість. А більше про насіння та городину розповіли бібліотечні працівники сіл Тарасівці та Шишківці Дойна Руссу та Яна Юрій.
7) “Писанка”. Про історію писанки розповіла та провела майстер-клас по її виготовленню писанкарка з с. Топорівці Євдокія Романчук.
8) “Кросворди”. Бібліотекар с. Щербинці Ольга Кіцен розповіла історію винайдення кросворду, а також провела квест.
9) “Витинанка”. Про цей вид мистецтва розповіла майстриня з виготовлення витинанок Галина Крояло.
Справжньою прикрасою толоки були роботи з різних видів мистецтва, книжкова виставка до Дня незалежності України, виставка-інсталяція “З городу – до столу” тощо. А найменших читачів під час бібліотечної толоки розважали аніматори розважальних ігор Даніела і Габріела.