Бабин Яр. Уроки історії

IMG-156129 вересня – 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29-30 вересня 1941 року). Ця трагічна дата є символом «Голокосту від куль» і символом нацистської політики знищення людей в Україні. Цьогоріч вона відзначається відповідно до  Постанови Верховної Ради України від 16.12.2020 № 1092-IX.

Бабин Яр – це некрополь для більш ніж 100 тисяч цивільних громадян – як дорослих, так і дітей та людей старшого віку, військовополонених. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводилися військовими і поліцією окупаційної нацистської влади.

З нагоди вшанування 80-річчя від початку масових розстрілів мирного населення нацистами в Бабиному Яру м. Києва у відділі обслуговування користувачів всі охочі мають змогу ознайомитись з виставкою-реквіємом «Бабин Яр. Уроки історії». На ній представлені монографії, матеріали наукових конференцій, маловідомі сторінки історії, спогади очевидців трагедії, прозові та поетичні твори, що розкривають тему трагедії Бабиного Яру.

 

IMG-1561

 


Мобільне меню