Андрій Мельник: «Будіть віру в прийдешнє»

на головну мельник12 грудня виповнюється 130 років з дня народження Андрія Мельника. З метою консолідації та розвитку історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році» запропоновано відзначити цю дату на державному рівні.

Андрій Мельник – український державний, військовий, та політичний діяч, голова Проводу Українських Націоналістів, голова ОУН, один з найближчих соратників Полковника Євгена Коновальця, один із засновників Січових Стрільців, Української Військової Організації, Українського Національного Комітету, Української Національної Ради, ініціатор створення та ідеолог Світового Конгресу Вільних Українців. Це – особистість, доля якої відбила колорит, специфіку і драматизм епохи, в яку йому довелося жити і діяти. Поет Євген Маланюк називав його «людиною із шовку і сталі».

Основи національної свідомості й патріотизму сформувалися в рідній оселі, де особливо шанували Івана Франка, та наслідували живий приклад батька, який був не лише добрим господарем, а й відомим громадським діячем.

Бойовий гарт отримав у легіоні Українських Січових Стрільців, який під час Першої світової війни воював проти російської армії на території Галичини. Саме там проявився його непересічний талант як військового організатора.

Історик, дослідник діяльності ОУН Микола Посівнич зауважив, що провідник ОУН мислив категоріями незалежності України і служіння інтересам українського народу. Був людиною інтелігентною і скромною.

Самостійність і повна незалежність України були наріжним каменем державницького світогляду Андрія Мельника. «Будіть віру в прийдешнє, в Українську Самостійну Державу, в якій не буде місця ні для визиску людини людиною, ні для національного гноблення, ні для затиску вільної думки, в якій український нарід буде свобідним господарем на своїй землі і по своїй волі». Ці слова Мельника можна вважати епіграфом до його всього життя.

Обласна книгозбірня долучилась до відзначення ювілейної дати книжковою виставкою «Андрій Мельник: «Будіть віру в прийдешнє». До уваги користувачів представлені друковані матеріали, які розкривають важливі аспекти життєдіяльності голови ОУН, публікації пов’язані з історією створення та діяльністю ОУН.

На особливу увагу в експозиції заслуговує книга «Андрій Мельник. 1890–1964. Спогади. Документи. Листування», присвячена життю і діяльності видатного політичного, державного, військового діяча. Тут надруковані спогади сучасників А. Мельника, які разом з ним і під його керівництвом брали участь у боротьбі за незалежну Україну, а також документи того періоду і його листування з соратниками.

Цікаво буде ознайомитись із програмою про Андрія Мельника – наступника Євгена Коновальця з авторського циклу Ірини Фаріон «Велич особистості» на парламентському каналі «Рада»: https://www.youtube.com/watch?v=OHKkFF_O9Ls

 

IMG_20201210_164218

 


Мобільне меню