Веб-сайт Чернівецької обласної бібліотеки. Каталоги. Видання. Електронні книги. Аудіоподкасти. Віртуальні виставки. Новини. Заходи. Послуги. Віртуальна довідка.

Агатангел Кримський: портрет на тлі епох

на головну кримський15 січня виповнюється 150 років від дня народження Агатангела Кримського, вченого, академіка, сходознавця, філолога, письменника, історика, перекладача, репресованого. З метою консолідації та формування історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році» запропоновано відзначити цю дату на державному рівні.

Агатангел Кримський відомий як один із найвизначніших світових дослідників сходу. Автор численних наукових праць з історії культури арабських країн, ґрунтовно вивчав історію ісламу, письменство, літературу та театри Сходу.

Незважаючи на те, що Агатангел Кримський не мав і краплини української крові (про себе А. Кримський писав: «мій батько з білоруського міщанського роду, мати – польська литовка, – я, значця, ані кровинки вкраїнської не маю, тільки що вродився та виріс на Вкраїні»), відомий поліглот і сходознавець усе ж почувався українцем. Мовою не лише свого спілкування, а і наукової та творчої праці свідомо обрав українську мову. У часи Російської імперії це було неприйнятно.

кримськийв текст кримський

2021 року Національний банк у продовження серії «Видатні особистості України» ввів в обіг пам’ятну монету «Агатангел Кримський».

Пропонуємо переглянути наступні відео про видатного українського сходознавця, філолога-україніста, одного з фундаторів Української Академії Наук:

Агатангел Кримський | Пишемо історію: https://www.youtube.com/watch?v=5MM0mn94caA&ab_channel=UATVChannel

Агатангел Кримський — чужинець, який став українцем | Велич особистості: https://www.youtube.com/watch?v=Jy1YjesUT7k&ab_channel=IrynaFarion

Інформацію про книги, публікації в наукових збірниках та періодичних виданнях про Агатангела Кримського можна знайти, скориставшись електронним каталогом ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка за посиланням: http://176.120.37.183/cgi-bin/irbis64r_12/cgiirbis_64.exe?C21COM=F&I21DBN=GENCAT&P21DBN=GENCAT&LNG=uk


Мобільне меню