Нові надходження


mogyla

Мицик Ю.А. Св. Петро Могила – Київ: ПАТ “ДАК “Укрвидавполіграфія”, 2012,- 128 с.

Значення діяльності святого Петра Могили – одного з найвидатніших церковних, культурних і політичних діячів України – важко переоцінити. Недарма час, протягом якого він був митрополитом, називають Могилянською добою. Київська митрополія при Нетрі Могилі набула найбільшої самостійності та авторитету за весь період XIII – XVIII ст. 1996 року Петра Могилу було причислено до лику святих Православної Церкви.

 

 


ostrozki П.М.Кралюк Князі Острозькі – К.: ПАТ”ДАК “Укрвидавполіграфія”, 2012,- 128 с.

Вагому роль в історії українських земель періоду Середньовіччя відіграла династія князів Острозьких, зокрема її представники Костянтин Іванович (бл. 1460-1530) та його син Василь-Костянтин (1526-1608). Саме після розпаду Київської Русі, а пізніше загибелі Галицько-Волинської держави виступили продовжувачами давньоруських політичних та культурних традицій, про це свідчать найяскравіші діяння представників цієї династії – військові перемоги над татарами, Оршанська битва, видання Острозької Біблії 1581р., заснування першої вищої школи на східнослов’янських землях, видавнича діяльність Острозької друкарні, боротьба проти Берестейської унії тощо.


bell_bil

Белль Г. Більярд о пів на десяту : роман / Г. Белль; пер. з нім. Є. О. Поповича; передмова Д. В. Затонського; худож.-оформлювач О. М. Іванова. – Харків: Фоліо, 2012. – 381 с.

Генріх Белль (1917-1985) – відомий німецький прозаїк, драматург, публіцист і філософ, лауреат Нобелівської премії з літератури (1972). У 1959 році побачив світ найвідоміший його роман “Більярд о пів на десяту”.

Дія роману обмежена одним днем, та завдяки спогадам і внутрішнім монологам персонажів вміщує історію трьох поколінь сім’ї архітекторів Фемелів. Підсумовуючи життя у день свого вісімдесятиліття, Генріх Фемель, головний герой роману, відчуває себе банкрутом: лежить у руїнах після війни зведене ним величне абатство, померли троє його дітей, збожеволіла жінка. Що ж залишилось? Його

іронічне ставлення до всього у світі? Але й це вже не рятує. І той чіткий розпорядок, у який він силкується вкласти своє життя, невипадково викликає асоціації з червоними та білими більярдними кулями, що котяться по зеленому полю…


kushvas_terny

Кушерець В. Через терни – до України / В. Кушерець, В. Василашко. – 2-ге вид, перероб. – К. : Знання України, 2012. – 152 с” [10] арк. іл.

Повернення до України через терни – це відкриття не лише “закритої” історії, але й вивчення нездоланності народу, що мав світову державу – Київську Русь, захистив Європу від орд Батия, явив світу шедеври народної творчості, дав людству урок виживання у голодоморах і репресіях, у катастрофі Чорнобильської АЕС, першим у світі відмовився від могутнього ядерного потенціалу і створив демократичну незалежну державу.

Науково-публіцистичне дослідження про невідомі раніше сторінки репресій 1937 року написане на основі Державного архіву СБУ і розраховане на різні верстви населення.

kurkov_gastrol


Курков А. Ю. Львівська гастроль Джимі Хендрікса : роман / А. Ю. Курков; пер. з рос. В. С. Бойка; худож.-оформ- лювач О. Г. Жуков. – Харків: Фоліо, 2012. – 442 с.

“У житті найцікавіше – це життя”, – сказав одного разу Андрій Курков, звертаючись до своїх читачів. І його новий роман “Львівська гастроль Джимі Хендрікса”, де переплітаються дійсність і вигадка, де немає межі між реальністю і сюрреалізмом, яскраве тому підтвердження. Над сухопутним Львовом літають чайки, і в місті часом пахне морем. Колишні хіпі в компанії з екс-капітаном КДБ збираються на Личаківському цвинтарі біля могили… американського рок-співака і гітариста Джимі Хендрікса. А по стародавніх вулицях міста носиться ночами старенька іномарка з людьми, жадаючими вилікуватися…


pryprykazky

Українські прислів’я і приказки / упорядник Т. М. Панасенко. – Харків: ТОВ “Бібколектор”, 2012. – 351 с.

Немає такої сфери в житті українців, яка б не знайшла відображення в іскрометних і мудрих прислів’ях і приказках. В них яскраво відтворений не тільки характер, але й побут, звичаї, уподобання – все, чим сповнене людське буття.

До збірки ввійшли не тільки прислів’я і приказки, а й близькі до них народні порівняння, вітання, побажання тощо, які свідчать про дотепну вдачу і кмітливість українського народу.

 

 

 


rozumovsky

Коляда І.А., Милько В.І. Кирило Розумовський. – К.: ПАТ”ДАК “Укрвидавполіграфія”, 2012. – 128 с.

Він пройшов карколомний шлях від пастуха до президента Імператорської Академії наук і мистецтв, отримав титул графа Російської імперії і став останнім гетьманом України-Гетьманщини (1750-1764). На жаль, реформаторська політика К. Розумовського, його прагнення розширити суверенітет Гетьманщини викликали невдоволення російського уряду та імператриці Катерини II, що врешті-решт і призвело до ліквідації інституту гетьманства на Лівобережній Україні.

 

 


pamuk-red

Памук О. Мене називають Червоний : роман / О. Памук; пер. з тур. О. Б. Кульчинського;худож.-оформлювач Б. П. Бублик. -Харків: Фоліо, 2012. – 638 с.

Ім’я Орхана Памука (1952 р.н.) – одне з найгучніших у сучасній світовій літературі. Відомий турецький письменник, лауреат Нобелівської премії 2006 року, суперечлива постать у себе на батьківщині, він завоював популярність завдяки своєму дивовижному хисту романіста. Кожен його твір – справжня енциклопедія казкового Сходу, де меланхолія переплітається з найтоншою іронією, історія проводить паралелі між минулим і сучасним.

Роман “Мене називають Червоний” автор назвав своїм “найколоритнішим і найоптимістичнішим твором”. Історичний детектив переносить читача у середньовічний Стамбул, куди після дванадцятилітніх мандрів повертається Кара і де він знаходить своє втрачене кохання. Незадовго до його повернення красуня Шекюре стежить у шпарину за найтапановитішими малярами султана, що ночами навідуються до її батька, роблячи ілюстрації до якоїсь таємничої книжки. Але що це за книжка і що в ній зображено? Культури змінюються чи перетинаються? Як щезає традиційний світ? На ці питання намагається знайти відповідь Орхан Памук.

roz-per


Роздобудько І. В. Перейти темряву / І. В. Роздобудько; худож.-оформлювач О. М. Артеменко. – Харків: Фоліо, 2012. – 155 с. – (Графіті).

…Якщо метелику, що потрапив до сачка, по черзі відривати крильця та лапки, він буде дуже кумедно повзти та звиватися. Таких метеликів та мурашок у його сачку повно. З відірваними крильцями вони намагаються злетіти і не розуміють, чому це не виходить. Знову і знову вони повзуть, а він просто дивиться на них. Він не кат – він дослідник, і він дуже хоче знати, що вони відчувають, ці комахи. І впевнена дитяча рука знову тягнеться до сачка…

…Цікаво, а як там воно з людьми?…

 


sirko

І.А. Коляда Отаман Сірко, – Харків: ПЕТ, 2012. – 128с.

Іван Сірко (1605 (1610) – 1680) – один з найвидатніших політичних діячів і полководців України. Своєю ініціативою, енергією і воєнною вдачею Сірко здобув на Запоріжжі небувалу шану. Вісім разів Запорозька Січ обирала його кошовим отаманом. Відчайдушно, із усім козацьким заповзяттям протистояв він татарсько-турецьким нападам, що загрожували геноцидом українському народові. Узявши участь у 55 битвах, Сірко майже завжди виходив із них переможцем, що й уславило його серед нащадків навіки.

 


25portretiv (1)

Підлуцький О. 25 портретів на тлі епохи / О. Підлуцький; ілюстрації В. Бариби; худож.-оформлювач Ю. Романіка. – Харків: Фоліо, 2012. – 475 с.; іл.

Юзеф Пілсудський та Віллі Брандт, Махатма Ґанді та Вашіав Гавел, Авґусто Піночет та Марґарет Тетчер… Героїв цієї книжки об’єднує те, що вони змогли стати справжніми лідерами нації, згуртувати співвітчизників і вивести свої країни з глибоко кризових ситуацій. Автор, розповідаючи про 25 знакових особистостей XX століття, показує їх без звичних штампів, надає маловідомі факти та в той же час змушує замислитися, яким повинен бути політичний лідер, що може Україна запозичити з безцінного досвіду цих видатних діячів. До книги увійшли матеріали, опубліковані на сторінках аналітичної газети “Дзеркало Тижня”.


eko-pol

Еко У. Таємниче полум’я цариці Лоани : ілюстрований роман / У Еко; пер. з італ. Ю. В. Григоренко. – Харків: Фоліо, 2012. – 412 с.

“Людей нагородили пам’яттю як тимчасовим напівзасобом, затичкою, бо для них час спливає дуже стрімко і що минуло – те минуло без вороття. А я мав привілею смакувати все з самого початку…” – так каже про себе Джам- батиста Бодоні на прізвисько Ямбо, шістдесятирічній букініст з Мілана. Він утрачає пам’ять після інсульту, не може згадати свою родину, минуле і навіть власне ім’я, та при цьому пам’ятає все, що колись читав. Щоб знайти втрачене минуле, Ямбо їде до маєтку, де проминуло його дитинство. Він шукає себе самого серед старих газет та книг, дитячих журналів та коміксів, та йому не вдається повернути спогади. Ямбо вже готовий припинити пошуки, та тут він знаходить… Але не будемо розкривати всіх таємниць, читач має розкрити їх сам, дійти до кінця, як, урешті-решт, дійшов до кінця Ямбо…

drach_nablyzhennya


Драч І. Ф. Наближення: поетичні переклади й статті До книги відомого українського поета, лауреата Шевченківської премії Івана Драча (нар. 1936 р.)-увійшли літературно-кри- тичні статті й кращі художні переклади з багатьох мов, створені протягом десятиріч. Багатогранний талант І. Драча дозволив йому майстерно передати поетичні особливості таких творців, як Данте Аліг’єрі і Федеріко Гарсіа Лорка, Пабло Неруда й Олександр Блок, Отар Чіладзе і Володимир Маяковський, роблячи їх близькими і зрозумілими сучасному читачеві.

Видання розраховане на широке коло любителів красного письменства.

 

 


mush-getМушкетик Ю. М. Гетьманський скарб : роман / Ю. М. Мушкетик; художн.-ілюстратор С. В. Кривенченко. – Харків: Фоліо, 2012. – 415 с.

(Історія України в романах).

Юрій Мушкетик – відомий майстер сучасної української прози, лауреат Державної премії ім. Т.Шевченка, автор багатьох повістей та романів, серед яких є твори, присвячені історії нашої країни: “Жовтий цвіт кульбаби”, “Яса”, “На брата брат”, “Гетьманський скарб” та ін.

У романі “Гетьманський скарб” письменник досліджує проблему пошуку легендарного скарбу наказного гетьмана Полуботка. Події роману показані очима молодого козака Івана Сулими, закоханого в Улясю – дочку гетьмана Івана Скоропадського. Палке кохання, насильницька розлука закоханих, таємні та випадкові зустрічі, страждання, сльози – і все це на тлі тяжкої політичної боротьби українського народу в XVIII столітті, підступів, зрад, смертей і пошуку головного скарбу – духовного.


ant-dav_sme_sybАнтоненко-Давидовим Б. Д. Смерть. Сибірські новели / Б. Д. Антоненко-Да- видович. – Харків: Фоліо, 2012. – 379 с.

(Історія України в романах).

До збірки ввійшли два твори відомого українського письменника і перекладача Б. Д. Антоненка-Давидовича – повість “Смерть” та збірка оповідань “Сибірські новели”. Центральний персонаж повісті “Смерть” – український інтелігент Кость Го- робенко. Колишній прибічник Петлюри, він був членом різних українських організацій. Але потім зрікся свого коріння і вступив до лав більшовицької партії. Та і серед більшовиків Горобенко почуває себе чужим…

“Сибірські новели” – це низка неповторних людських доль і характерів, яким з того чи іншого боку довелося пройти через криваву машину ГУЛАГу. Ці характери і долі – більш ніж реалістичні, тому що вони – свідчення письменника, який дивом вижив у страшному пеклі…


lytovchenko_orliЛитовченко Т. І. Орлі,син Орлика / ТЛ.Литовченко; худож.- ілюстратор І. І.Яхін. – Харків: Фоліо, 2012. – 282 с.

Ім’я гетьмана Пилипа Орлика загальновідоме: сподвижник Івана Мазепи, спадкоємець його слави, автор “Пактів й конституцій законів та вольностей Війська Запорозького”… Набагато менше сучасні українці знають про його сина Григорія Орлика, який був відомим політичним і військовим діячем доби французького короля Людовіка XV, видатним дипломатом й організатором розгалуженої розвідувальної мережі, а також щирим адептом ідеї відновлення козацької держави на українських теренах. Життя Григора Орлі (саме під таким іменем гетьманич увійшов до світової історії) було сповнене небезпечних пригод, з яких він завжди виходив з честю.

“Орлі, син Орлика”, роман з історичного “козацького” циклу київського письменника Тимура Литовченка, став лауреатом Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс і пісенної лірики про кохання “Коронація слова”.


mov-laurМовчун А., Мовчун Л. Лауреати премії ім. Лесі Українки дітям / А. Мовчун, Л. Мовчун. – Луцьк: ПрАТ “Волинська обласна друкарня”, 2012. – 200 с.

В українській літературі для дітей почесну вершину займають твори, відзначені літературною премією імені Лесі Українки. Починаючи з дня заснування цієї найпбчеснішої премії у галузі дитячої літератури, її лауреатами (до 2012 року) стали 54 письменники.

Наше видавництво створило серію книг “Письменники- лауреати літературної премії імені Лесі Українки”. В них ми розповідаємо дітям про митців, чиї книги були відзначені цією престижною нагородою, і ознайомлюємо маленьких читачів з їхніми творами та цікавими фактами біографії.

Ця книга – перша в серії. ЇЇ відкривають твори незабутньої Наталі Забіли – першого лауреата премії.

Видання призначене для дітей молодшого шкільного віку.


keroll_a_zadzКерролл Л. Аліса в Задзеркаллі : для молод. і серед, шк. в. / Л. Керролл; пер. з англ. В. Г. Наріжної; іл. Є. Г. Гапчинської. – Харків: Фоліо, 2012, – 157 с.

Гортаючи сторінки цієї яскравої, з веселими і кумедними малюнками книжки, читач разом з дівчинкою Алісою потрапить у захоплюючий світ Задзеркалля, познайомиться з його незвичайними мешканцями – шаховими фігурами, задзеркальними комахами, Женчичком і Бренчичком, Бовтуном- Товстуном, Левом, Однорогом та багатьма іншими, яких ще у XIX столітті створив відомий англійський письменник і математик Льюїс Керролл (1832-1898).

 


flober-bovariФлобер Г. Пані Боварі; Простадуша / Г. Флобер; пер. з фр. Миколи Лукашата Михайла Гайдая; передмова Д. С. Наливайка; примітки Б. Б. Буніч-Ремізова; худож.-ілюстратор Л. Д. Киркач. – Харків: ТОВ “Будинок друку”, 2012. – 399 с.

Роман Флобера “Пані Боварі” (1856) є важливою віхою на шляхах розвитку французької і європейської літератури. Цим романом започаткувався новий тип художньої прози, суттєво відмінний від прози попередніх епох. Роман відноситься до реалістичної літератури, але водночас він дав імпульси іншим літературним напрямам і течіям другої половини XIX століття. В романі Флобер дотримувався “об’єктивного методу”, головною ознакою якого є усунення прямої авторської присутності в творі, тобто різнорідних відступів, коментарів, оцінок зображуваного, емоційних сплесків і т.д. Вперше в цьому романі широко використовується невласне пряма мова, яка набуде великого поширення в літературі XX століття.

 


zhartpisniУкраїнські жартівливі пісні / упоряд., передмова, У45 примітки М. М. Красикова. – Харків: ТОВ “Бібколек- тор”, 2012. – 287 с.

“Серце наше звеселяймо!” – закликає відома українська пісня. Веселість духу – основа щасливого життя. Сміх робить людей вільними. Пісні, які ви знайдете на сторінках цієї книжки, були чудодійними ліками, які врятували мільйони людей від нудьги, туги і розпачу у складних соціальних і особистих перипетіях буття. Дай Боже, врятують і нас!

 


ivanchenko_stremena_2Іванченко Р. П. Золоті стремена-2. К.: Видавництво “Дніпро”, 2012. – 880 с.

До книги Р. П. Іванченко увійшли два романи – “Гнів Перуна” та “Золоті стремена”.

У романі “Гнів Перуна” відтворено історичне минуле “матері городів руських” – Києва. У центрі роману – образ автора “Повісті минулих літ” Нестора, який все своє життя присвятив благородній справі утвердження духовності, могутньої сили слова, боротьбі за єднання руських земель, всього східнослов’янського світу.

В основу сюжету роману “Золоті стремена” покладено період боротьби давньоруського народу з нашестям іноземних полчищ з заходу і Золотої Орди – зі сходу.

Головні герої роману – Федір, Добрава, коваль Михайло, Данило Галицький, Олександр Невський – зберегли в собі і передали наступним поколінням право і обов’язок захищати рідну землю, жити в мирі з іншими народами.


vernadskyТома Л. В. Володимир Вернадський – К.: ПАТ “ДАК “Укрвидавполіграфія”, 2012,- 128 с.

В історії науки важко уявити вченого, який би зробив так багато для людства, як Володимир Вернадський. Природознавець, філософ, основоположник генетичної мінералогії, біогеохімії, радіогеології, вчення про живу речовину, теорії ноосфери як якісно нового стану розвитку біосфери, він був “хрещеним батьком” багатьох науково-дослідних інститутів, музеїв, наукових шкіл, організатором і першим президентом Української академії наук, захисником академічних свобод, принципів демократії, справедливого розв’язання національного питання в Україні.


dima-pro

Дімаров А. А. Прожити й розповісти. Вибрані твори. – К., Дніпро, 2012. – 832 с.

У цій книжці відомий сучасний український письменник Анатолій Дімаров розповідає про своє життя й літературну творчість, про друзів та побратимів по перу від повоєнних років до наших днів.

 

 

 


chemer-forЧемерис. В. Л. Фортеця на Борисфені : іст. роман / В. Л. Чемерис; худож.-іл. С. В. Кривенченко. – Харків: Фоліо, 2012. – 443 с.

(Історія України в романах).

Що може бути цікавішим за її величність Історію? Тільки Історія, про яку розповідають цікаво, небайдуже та неупереджено. Саме так, як це робить Валентин Чемерис (нар. 1936) – відомий український письменник, автор багатьох історичних та фантастичних романів і оповідань, лауреат літературних премій.

Роман “Фортеця на Борисфені” присвячено досить невеликому проміжку часу в українській історії. Невеликому, але дуже важливому, який став предтечею Великої Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Події починаються з літа 1635 року, коли запорожці на чолі з гетьманом Іваном Судимою зруйнували Кодацьку фортецю на Дніпрі, і закінчуються Кумейківською битвою, під час якої українці гідно боронили свою честь та землю від польської шляхти, і тільки зрада не дала їм можливості перемогти…


galnatsgerПроект “Україна”. Галерея національних героїв / автор-упорядник А. Ю. Хорошевський. – Харків: ТОВ o “Бібколектор”, 2012. – 410 с.

У цій книзі представлені нариси про найяскравіших особистостей минулого та сучасності, які народилися на Україні і своєю працею та талантом прославляли цю країну і вплинули на хід її історії. Разом з життєписами знаменитих діячів культури, науки, військової справи, спорту (Т. Шевченка, Г. Сковороди, М. Башкирцевої, Є. та Б. Патонів, братів Кличків та багатьох інших) подані нариси про людей, чиї імена досі незаслужено перебувають в тіні, – І. Паскевича, І. Гудовича, Г. Гамова, І. Буяльського. А між тим вони неабияк сприяли розвитку науки, культури, були великими фахівцями військової справи, отже своє місце в “Галереї національних героїв” займають по праву.


zavgorodny_denЗавгородній Юрій. Задовгий день “Ч”. Зона поза часом : Роман. – Львів: Кальварія, 2012.- 176 с.

Книжка Юрія Завгороднього (1940-2012) хоча і творилася деякою мірою за спогадами власного перебування серед активних учасників післяаварійної роботи в Чорнобильській зоні, але на сьогодні вже проминуло досить багато часу з тих днів, тому автор значно віддалився від конкретизації тодішніх подій та реальних осіб. Ця річ є цілковитими художніми фантазіями поета, роздумами над загальнолюдськими проблемами, візіями зболеної пам’яті поета, які не створюють цілісного епічного полотна, а намагаються змалювати давні події через окремі фрагменти доль двох людей, які з різних причин опинилися в “Зоні поза часом”, що є тільки тлом подій одного задовгого дня. Автор запевняє, що головні персонажі цієї книжки, як і всі допоміжні діючі особи, не мають реальних прототипів.


luzina_vidmyЛузіна Л. Київські відьми. Меч і хрест / Л. Лузіна; пер. з рос. В. С. Бойка; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. – Харків: Фоліо, 2012. – 431 с.

Три молоді киянки прийняли від помираючої відьми Килини її дар. Як же вони зуміють розпорядитися ним? Адже вони такі різні: студентка історичного факультету Маша Ковальова, залізна бізнес-леді Катерина Дображанська і звільнена з нічного клубу співачка-зайдиголова Даша Чуб на прізвисько Землепотрясна.

Всі події розгортаються в наші дні. Але, володіючи магічною силою, не важко потрапити в минуле і познайомиться з авторами “Трьох богатирів” і “Демона” – Віктором Васнецовим та Михайлом Врубелем. А також відвідати київську Лису Гору, де, за переказами, збиралися усі слов’янські відьми.


radaШвець С.А. Переяславська Рада – Харків: ПЕТ, 2012. – 128 с.

В історії України, напевно, немає більш суперечливої в оцінках істориків події, ніж Переяславська рада 1654 року. Ще М. Грушевський слушно зауважував, що ніхто ні тоді, у XVII столітті, ні пізніше й гадки не мав про те, якого значення набуде з часом ця подія для нашої країни. І зараз залишається більше питань, ніж відповідей. У виданні наведено матеріали з багатьох джерел, у яких з різних точок зору висвітлюється проблема українсько-російського зближення 1653-1655 років.

 

apostol Тома Л.В. Данило Апостол – К.: ПАТ “ДАК “Укрвидавполіграфія”, 2012.-96 с.

Данило Апостол (1654-1734), ставши гетьманом Лівобережної України у скрутний для країни час, незважаючи на свій більш ніж поважний вік (73 роки), зумів залишити помітний слід в історії України: саме за його петицією Анна Іоаннівна у так званих “Решительньїх пунктах” підтвердила – хоч і обмежену – козацьку автономію. Не маючи змоги вести самостійну зовнішню політику, Апостол кинув усі сили на піднесення економіки, взявся за викорінення корупції, впорядкування земельних відносин. І, звичайно, старий гетьман постійно зміцнював безпеку України: за часів його правління будується Українська оборонна лінія від Дніпра до Сіверського Дінця, завдяки його сприянню в Україну повертаються запорозькі козаки і засновують Підпільненську Січ.

 


franzen_svobodaФранзен Дж. Свобода : роман / Дж. Франзен; пер. з англ. А. О. Івахненко; худож.-офор- млювач О. Г. Жуков. – Харків: Фоліо, 2012. – 447 с.

Джонатан Франзен (нар. 1959 р.) – відомий американський письменник, у 2001 році удостоєний Національної книжкової премії США.

У романі “Свобода” (2010), що блискуче відроджує традиції класичної літератури XIX століття, Франзен розмірковує над тим, чи є свобода вибору, чи знаємо ми, чого прагнемо, коли бажаємо свободи, як легко жертвуємо близькими людьми заради її привида.
Свобода стає прокляттям для Волтера Берґланда. Його життя вибудуване як ідеальний проект. Він криштально чесна людина, читає правильні книжки і слухає правильну музику; він ідеальний чоловік і батько; він присвятив себе боротьбі за довкілля, голосує на виборах за правильних кандидатів; він споживає правильну їжу і навіть у страшні міннесотські морози їздить на роботу велосипедом. Та раптом його життя, як неправильно збудований міст, руйнується під тиском чужої свободи. Спочатку бунт сина, потім зрада дружини і єдиного друга і нарешті зрада власних принципів…


slovnyk-insБибик С. П., Сюта Г. М. Словник іншомовних слів: тлумачення, словотворення та слововживання / С. П. Бибик, Г. М. Сюта; за ред. С. Я. Єрмоленко. – Харків: Прапор, 2012. – 623 с.

Словник містить близько 35 тисяч слів і словосполучень. Ці слова увійшли в українську мову в різні часи з різних мов. У словнику представлено іншомовні слова, що зустрічаються в повсякденному житті, а також терміни із різних галузей знань. Словникова стаття містить граматичну та стилістичну інформацію про запозичення, фіксує його значення, що склалися давно, а також ті, що розвинулися в останні роки.

Новизну пропонованої лексикографічної праці визначає подання словотвірних можливостей кожного із запозичень, прикладів уживання слова.

Словник розрахований на широке коло читачів.


blohin Сільвестров О. В. Олег Блохін / О. В. Сільвестров. – Харків: Фоліо, 2012. – 121 с.

Олег Блохін – гравець, масштаби таланту й досягнення якого охоплюють не тільки радянський і український, але й світовий футбол у цілому. Восьмиразовий чемпіон СРСР, володар Кубка кубків УЄФА і Суперкубка УЄФА, кращий бомбардир збірної СРСР і чемпіонату СРСР, володар “Золотого м’яча” (звання кращого футболіста Європи) 1975 року- це тільки невелика частина досягнень Блохіна-гравця. Є чим пишатися і Блохіну-тренеру – він перший наставник в історії українського футболу, якому вдалося вивести збірну країни до фінальної частини чемпіонату світу, дійшовши разом із нею 2006 року до чвертьфіналу.


gra-blyabarҐрасс Ґ. Бляшаний барабан : роман / Ґюнтер Ґрасс; пер. з нім. О. Логвиненка; передмова Д. Затонського; худож.-оформ- лювач А. П. Езрова. – Харків: Фоліо, 2012. – 955 с. Роман видатного німецького письменника, Нобелівського лауреата Ґюнтера Ґрасса “Бляшаний барабан” – перша частина епічної, так званої “данцизької”, трилогії. До неї також входять повість “Кіт і миша”, що була надрукована у видавництві “Фоліо” у 2008 році, та роман “Собачі роки”. Побудований в традиційному жанрі роману виховання, “Бляшаний барабан” вражає незвичністю головного героя. Юний Оскар у три роки перестає рости на знак протесту проти життя дорослих. Погляд “знизу” дозволяє уявити людей та предмети в незвичайно-гротескному вигляді, спростувати усталені думки, задуматися про те, що відбувається.


englund_poltavaЕнґлунд П. Полтава: Розповідь- про загибель однієї армії / П. Енґлунд; пер. зі швед. О. Сенюк, О. Буценка; ху- дож.-оформлювач Б. П. Бублик. – Харків: Фоліо; Стокгольм: Шведський ін-т, 2012. – 348 с.

Це перше видання українською мовою здійснено з ініціативи Шведського інституту (5і) в співпраці з Посольством Швеції в Україні. Книжка входить у програму Шведського інституту із відзначення 300-літньої річниці Полтавської битви.


kuz-bylytsiКузьмін Г. Ю. Билиці та вигадки нашого футболу / Г. Ю. Кузьмін. – Харків: ТОВ “Будинок друку”, 2012. – 314 с.

Заслуженому журналісту України Георгію Кузьміну пощастило спілкуватися не з однією збірною футбольних знаменитостей, починаючи від Антона Ідзковського, Миколи Старостіна, Костянтина Щегоцького, Олександра Пономарьова, Льва Яшина, Віктора Мас- лова, Гавриїла Качаліна, Юрія Войнова, Михайла Комана, Олега Макарова, Слави Метревелі, Микити Симоняна, Валерія Лоба- новського, Олега Базилевича, Володимира Маслаченко, Йожефа Сабо, Андрія Біби, Анатолія Бишовця, включаючи всіх володарів Кубка кубків 1975 і 1986 років на чолі з Олегом Блохіним, а також Андрія Шевченка, Франца Беккенбауера, Сесара Луїса Менотті, Лотара Маттеуса, П’єрлуїджі Колліну, Оттмара Хітцфельда, бути свідком безлічі матчів, турнірів, дивовижних подій у кромки поля і за його лаштунками.

Після книг “Бум навколо м’яча” і “Динамо Київ-60” (у співавторстві з Дмитром Александренко) майже два десятиліття у Георгія Юхимовича Кузьміна, багаторічного шеф-редактора газети “Київські Відомості”, пішло на те, щоб розповісти про всі “Билиці та вигадки нашого футболу”.


snignalysti В. Фольварочний. Сніг на зеленому листі.- Київ: “Ретро-прінт”, 2012 . – 528 с.


nashiptahyІльченко О. Наші птахи : науково-популярна проза / Олесь Ільченко. 4-те вид., без змін – К.: Грані-Т, 2012. – 80 с” іл.

Найзаповітніша мрія людини – літати. Як птах, – високо і вільно. Ось чому птахи завжди захоплювали і привертали увагу людей.

На теренах нашої батьківщини мешкає приблизно 300 видів птахів. Письменник Олесь Ільченко та художник-орнітолог Ігор Землянських яскраво відобразили життя та особливості ЗО із 300 видів рідних для України пташок, об’єднавши за ареалом життя: степ, гори, ліс, водойми та місто.

Олесь Ільченко відомий як письменник, поет, журналіст і перекладач. Проте мало хто знає про те, що вже багато років він є членом Товариства шанувальників Карла Ліннея.

Ігор Землянських цікавитися птахами і малювати їх почав з дитинства. Самостійно вивчав птахів рідної місцевості. Нині ілюструє наукову та науково-популярну літературу з орнітології, бере участь у виставках, співпрацює з періодичними виданнями, пише популярні нариси на теми життя птахів України.


ukrkvitnykМензатюк 3. Український квітник: науково-популярна проза / Зірка Мензатюк. – 2-ге вид., 6. зм. – К.: Грані-Т, 2011. – 64 с., іл.

Відома дитяча письменниця вирішила розкрити деякі із секретів власного квітника – і подарувала читачам мініатюрні есеї про найулюбленіші квіти. Як виявилося, ці квіти ми бачимо не лише мало не в кожному українському квітнику, а й на фресках, картинах, у малюнках, що їх створювали художники з часів античності й донині. Різні часи, культури, народи плекали ці чудесні рослини, аби сьогодні вони прикрашали нашу землю й вабили око.

Тож у цій унікальній книжці, крім дивовижних квіткових історій Зірки Мензатюк, ви знайдете численні зображення зі старовинних гербаріїв, а також майже наукові описи двадцяти дев’яти квітучих і пахучих чудес.


getefaust Гете Й.В. Фауст / Пер. з нім. М. Лукаша; Передмова й примітки Б. ПІалагінова; Худож.-ілюстратор Є. Вдовиченко; К.: КЕТС, 2012. – 400 с.

Трагедія Гете “Фауст” (1832) є геніальним сплавом античної міфології, середньовічних легенд, німецького фольклору та життєвих реалій того часу.

“Фауст” – літературне втілення двох філософських течій: докантівського емпіричного пасивізму та кантівського ідеалізму.

Це твір, що створив нову літературну епоху на тлі епохи Просвітництва. Не прийнятий сучасниками автора, “Фауст” став визначальним явищем німецької та європейської літератури на рубежі XIX-ХХО ст., суттєво вплинув на світогляд і творчість кількох поколінь. Крім того, в ньому вперше на той час майстерно синтезовані трагічна піднесеність шекспірівської драми та жива природність народного театру.

“Фауст” – гімн Людині, що через пізнання і творчість у єдності з природою осягає безсмертя.


mandbezsensu Роздобудько Ірен Мандрівки без сенсу і моралі. – К.: Нора-Друк, 2011. – 192 с. (Мандри).

Ірен Роздобудько в своїй новій книзі переконує нас, що “світ малий”, та пропонує змінити картинку і відкрити двері до іншої реальності.

Саме це є найпривабливішим у мандрах – перестрибувати часову прірву і потрапляти в невідоме. Варто налаштуватися на трансляційні хвилі, які охоплюють в кожній незнайомій місцевості, і тоді заговорить і каміння…


levitasviyna Левітас, Ф. Л. Друга світова війна: український вимір / Фелікс Левітас. – К.: Наш час, 2012.-272 с.

Книгу присвячено суперечливим сторінкам минулої війни. Спираючись па новітню українську, російську, англо-американську та німецьку історіографію, автор прагнув дати відповіді на найактуальніші питання Другої світової війни та розкрити роль і місце України в подіях 1939-1945 років.

Основну увагу приділено питанням, які зумовлюють широкий науковий і пізнавальний інтерес у сучасному українському суспільстві: справжні причини Другої світової війни, особливості таємної міжнародної дипломатії, трагедія і подвиг перших років війни, ціна великої перемоги, історичне значення перемоги над нацизмом, українці-герої, проблеми національного примирення, війна як історичний феномен.

Видання розраховане на викладачів і студентів ВНЗ, учителів і старшокласників, а також на всіх, хто цікавиться новітньою історією України.


mnogogrishny Гончарук Т. Г. Дем’ян Многогрішний / Т. Г. Гончарук; худож. -оформлювач О. М. Артеменко. – К.: Видавничий дім “Іірадес”, 2012.- 120с.

З усіх козацьких гетьманів Лівобережжя другої половини XVII- XVIII ст. Дем’ян Гнатович Многогрішний (1621 – 1703) лишається, напевно, майже незнаним, але, без сумніву, це була людина непересічна. Доля судила йому карколомний злет – учорашнього селянина, “мужицького сина”, було обрано гетьманом сіверським, – а потім таке ж стрімке падіння – він став першим сибірським політичним в’язнем. Історія життя Дем’яна Многогрішного вражає чималою кількістю зрад: зраджував він, зраджували і його, але не слід забувати і про хай не надто вдалі, проте щирі й послідовні спроби гетьмана відстояти українську автономію за надзвичайно несприятливих зовнішньо- та внутрішньополітичних обставин, а також його відвагу, виявлену навіть тоді, коли все вже було втрачено.


1 2


Comments are closed.


Мобільне меню