Звіт роботи Чернівецького ОВ УБА за 2017 рік

Основним завданням Чернівецького обласного відділення УБА  у 2017 році було сприяння розвитку бібліотечної справи в області, підвищення професійного рівня бібліотечних працівників області та їх соціального захисту.

Впродовж року впроваджувались проекти Посольства США в Україні на оновлення та придбання техніки, книг бібліотечно-ресурсного центру «Вікно в Америку»; робота Пунктів європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся» на базі Вижницької, Глибоцької, Кіцманської та Хотинської ЦБС; конкурсу міжнародної організації IREX, проект Пульс «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні для бібліотек та ГО ОТГ» (села Іспас Вижницького району, Усть-Путила Путильського району, Клішківці Хотинського району).

Продовжувалася співпраця з Повітовою Бібліотекою ім. І. Сбієру
(м. Сучава, Румунія) у 4 засіданнях салону румунської літератури обласної наукової бібліотеки.

Впроваджувались проекти зі створення електронних бібліотек «Буковина» та «Культура України».

Тривала активна робота в рамках проекту «Простягни руку допомоги» (для людей з обмеженими можливостями).

Обласна наукова бібліотека ім. М. Івасюка активно співпрацювала в проекті «Відкритий університет для дорослих» спільно з благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи», де проводились тренінги для підвищення кваліфікації бібліотекарів області та фінансової грамотності в бібліотеках області. Також продовжувала реалізовувати власні проекти: «Звичайні люди незвичайного міста», «Письменники Буковини: знайомство зблизька», «Улюблені книги мого життя», «Буковинське село на книжкових сторінках» та ін. У травні обласна книгозбірня організувала фестиваль книги «Букфест – 2017».

Для підвищення фахового рівня бібліотекарів та користувачів проведено тренінги, 2 веб-конференції з питань децентралізації, 6 засідань круглих столів, 8 семінарів-тренінгів.

Підбито підсумки обласного краєзнавчо-інформаційного проекту обласної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка «Моє село – моя бібліотека».

Розпочато обласний краєзнавчо-інформаційний проект «Буковина в бібліомаршрутах», який презентувала Чернівецька ЦБС.

Проведено обласний конкурс «Бібліотека – перший крок до успіху» та ІІ обласний форум бібліотекарів області «Бібліотеки Буковини і громада: співпраця та орієнтири на майбутнє».

Проведено 6 засідань круглих столів на тему: «Бібліотеки в умовах децентралізації» на базі Вижницької, Герцаївської, Глибоцької, Сторожинецької, Хотинської ЦРБ та на базі ОУНБ ім. М. Івасюка, де взяли участь директори ЦБС області та представники 8 ОУНБ України: Луцька, Миколаєва, Чернігова, Полтави, Хмельницького, Львова, Вінниці, Старобєльська.

Проведено веб-конференцію «Бібліотеки в умовах децентралізації» та відеоконференцію «Конкурентноспроможна бібліотека в умовах ОТГ»  з 10 обласними бібліотеками України. Модераторами були фахівці з Чернівців.

У рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» зібрано 1191 книгу.

У  2017 році ГО «ЧОВ УБА» налічує 407 членів.

Зібрано коштів на суму 20650 грн.

 

Голова ГО «ЧОВ УБА»                                                                          Філяк Н. М.

 Comments are closed.