Звіт роботи Чернівецького ОВ УБА за 2016 рік

Основним завданням Чернівецького обласного відділення УБА було сприяння розвитку бібліотечної справи в області, підвищення професійного рівня бібліотечних працівників області, їх соціального захисту протягом року.

Впроваджувались проекти Посольства США в Україні на оновлення та придбання техніки бібліотечно-ресурсного центру «Вікно в Америку»; створення пунктів європейської інформації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся» на базі Вижницької, Глибоцької, Кіцманської та Хотинської ЦБС.

Дирекція Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка взяла участь у 2 засіданнях літературного салону Повітової Бібліотеки ім. І. Сбієру
(м. Сучава, Румунія), а працівники Сучавської бібліотеки взяли участь у 6 засіданнях салону румунської літератури ЧОУНБ ім. М. Івасюка.

Впроваджувались проекти зі створення електронних бібліотек «Буковина» та «Культура України».

Тривала активна робота в рамках проекту «Простягни руку допомоги» (для людей з обмеженими можливостями).

Обласна наукова бібліотека ім. М. Івасюка активно співпрацювала в проекті «Відкритий університет для дорослих» спільно з благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи», де проводились тренінги для підвищення кваліфікації бібліотекарів області; курси громадянської освіти для дорослих та ряд заходів культурного розвитку.

Обласна наукова бібліотека активно впровадила свої власні проекти: «Звичайні люди незвичайного міста», «Письменники Буковини: знайомство зблизька», «Улюблені книги мого життя», «Буковинське село на книжкових сторінках» та ін. Також обласна книгозбірня організувала фестиваль книги «Букфест-2016».

До ювілейних дат видатних письменників проведено 6 інтернет-конференцій: «Світи Рози Ауслендер» – з Вільнюською єврейською публічною бібліотекою; «Васіле Александрі: вплив на українське культуротворення класика румунської і молдавської літератури» з Сучавською Бібліотекою Буковини ім. І. Сбієру; «О. Хиждеу – славіст, україніст, письменник» з муніципальною бібліотекою ім. Б. Хиждеу
(м. Кишинів); «Іван Франко – речник українського націоналізму» з Івано-Франківською ОУНБ та ін.

Працівники обласної бібліотеки побували з навчальним візитом у Закарпатській ОУНБ, де ознайомились з досвідом роботи.

Для підвищення фахового рівня бібліотекарів, користувачів проведено 65 тренінгів, 4 – вебінари з питань децентралізації, 2 – з ЦРБ області, 2 – з Польщею та Вільнюсом.

Для підвищення фахового рівня бібліотекарів області проведено 5 засідань школи директорів ЦБС; 6 – семінарів для структурних підрозділів ЦБС області; школу бібліотечних інновацій для сільських бібліотекарів на тему: «Сільська бібліотека: соціальні орієнтири і ресурсний потенціал», де поділились досвідом Лариса Лаптєва, завідувач публічної шкільної бібліотеки с. Грем’яче Острозької ЦБС Рівненської області; провідний бібліотекар бібліотеки-філії с. Недобоївці Хотинської ЦБС Людмила Чебан взяла участь у школі молодих бібліотекарів Рівненщини.

Відбувся День творчої ініціативи сільських бібліотекарів області за темою: «Інноваційні бібліотечні практики у національно-патріотичному вихованні».

У Чернівцях проведено міжнародний семінар «Бібліотек@ – візія на майбутнє» (обмін досвідом впровадження програм «Бібліоміст» в Чернівецькій області та «Новотека» (Молдова), де взяли участь бібліотекарі Бричанського району та представник Новотеки).

Проведено обласну ярмарку бібліотечних послуг «Це цікаво місцевій громаді», де взяли участь 12 ЦБС області, ОУНБ та обласна бібліотека для дітей, які презентували свої послуги: туристичні, школу комп’ютерної грамотності, вивчення англійської мови, проведення дозвілля, акції бібліотека на вулиці, використання приватних бібліотек, книгоношення, мобільна бібліотека, створення бібліоскверу та ін.

В обласній науковій бібліотеці відбувся конкурс «Найоригінальніша бібліотечна інновація», де було презентовано нові форми роботи.

В рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» зібрано 1500 книг, які передано в Донецьку та Луганську області.

Відбулася звітно-виборна конференція ЧОВ УБА, де переобрано голову та президію, а також затверджено «Положення про обласне відділення УБА».

За 2016 рік – 407 членів ЧОВ УБА.

Зібрано коштів на суму 20 650 грн.

 

Голова ЧОВ УБА                                                                                    Філяк Н. М.

 Comments are closed.