Виставка-роздум «Берестейський мир: тріумф чи трагедія?»

IMG_10819 лютого минає 100 років з дня підписання Брестського (Берестейського) мирного договору.

Брестський мирний договір був укладений між Українською Народною Республікою з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією з другого, а підписаний  9 лютого 1918 року у Бресті (Бересті, Брест-Литовську).  Він став першим мирним договором у Першій світовій війні 1914-1918 років.

Договір врятував Україну від поглинення радянською Росією. Неспроможність Української Центральної Ради  виконувати в повному обсязі господарські статті договору призвели до наростання суперечностей між УЦР і австро-німецьким командуванням в Україні, відтак до падіння демократичної УНР і появи гетьманського уряду П. Скоропадського.

Брестський договір був великим успіхом молодої української дипломатії. Він поклав початок міжнародно-правовому визнанню України як незалежної держави.

З нагоди 100-річчя з дня підписання Брестського мирного договору у відділі обслуговування користувачів в рамках історичної студії «Відродження нації» розгорнуто виставку-роздум «Берестейський мир: тріумф чи трагедія?». На виставці представлені історичні джерела, наукові розвідки, монографії істориків, статті з наукових вісників, періодичних видань, а також довідкова література.

Запрошуємо до ознайомлення усіх зацікавлених.

 

IMG_1081

 

 

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Comments are closed.


snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake