Виставка-акцент «Суверенітет – ознака незалежної держави»

на главную16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР ухвалила державно-правовий акт – Декларацію про державний суверенітет України, покликаний гарантувати національні інтереси народу України. За прийняття Декларації проголосувало більш, ніж 98 відсотків депутатів тодішньої Верховної Ради.

Державотворчий акт складався з 10 розділів, у яких детально окреслювались основи державного, політичного та економічного ладу України. Декларація про державний суверенітет визначила республіканську форму правління, визначила суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах». Територія УРСР в існуючих кордонах проголошувалася недоторканною. Від дня прийняття документу від імені народу могла виступати виключно Верховна Рада України.

При прийнятті Декларації про державний суверенітет України влітку 1990 року ВР УРСР керувалася волею народу України, прагненням створити демократичне суспільство, потребою всебічного забезпечення прав і свобод людини, пошаною до національних прав усіх народів, турботою про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнанням необхідності побудови правової держави, а також мала на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України.

Декларація започаткувала процес новітнього державотворення в Україні, створила правові передумови для ухвалення 24 серпня 1991 Акта проголошення незалежності України.

До 30-річчя від дня проголошення Декларації про державний суверенітет України в читальному залі з 14 липня розгорнуто виставку-акцент «Суверенітет – ознака незалежної держави».

На виставці представлені Декларація про державний суверенітет України, Конституція України, історичні документи, наукові розвідки, посібники, статті з періодичних видань та довідкова література.

Всі охочі можуть ознайомитись з виставкою впродовж 10 днів.

 

IMG_20200714_150622

 

Також для більш детального ознайомлення з історією ухвалення Декларації пропонуємо переглянути наступне відео:

Цікавим буде інтерв’ю з безпосереднім учасником цих подій політиком, дисидентом, народним депутатом України кількох скликань Левком Лук’яненком:


Comments are closed.