Викладка-акцент «Земельні ресурси України: ефективність управління і використання»

изображение_viber_2020-03-11_16-11-00З 6 по 26 березня  у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук до Дня землевпорядника України розгорнута книжково-ілюстративна викладка-акцент «Земельні ресурси України: ефективність управління і використання».

Земля – це єдина універсальна умова життя, природна основа виробництва, всеохоплюючий фактор будь-якої діяльності людини. Вона є не тільки загальною матеріальною умовою і територіальною базою виробництва, а й основним засобом виробництва у сільському господарстві, водночас предметом праці. Земля не зношується, а навпаки, при правильному використанні може постійно поліпшуватись, набуваючи нових якостей, підвищуючи свою родючість. Проте без докладання праці людини земля є лише потенційним засобом виробництва.

За рівнем забезпеченості та використання земельних ресурсів Україна є унікальною державою у світі. Вона має не лише найвищий серед європейських країн рівень забезпеченості землею в розрахунку на душу населення, а й ґрунти високої якості: більше як одна третина сільськогосподарських угідь – це особливо цінні продуктивні землі.

Сьогодні надзвичайно важливо створити сприятливі умови для ефективного функціонування цивілізованого, прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення. Власне купівля земель сільськогосподарського призначення не повинна використовуватись як засіб вилучення ділянок з сільськогосподарського обігу, передусім особливо цінних земель.

Дана викладка представляє друковані видання з фондів бібліотеки, які  містять законодавчі, довідкові, навчальні,  наукові  та науково-практичні матеріали. Представлена тематична література розрахована на працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівників і спеціалістів агропромислового комплексу, наукових працівників, викладачів та студентів ВНЗ, фахівців землевпорядних і сільськогосподарських організацій.

 

изображение_viber_2020-03-11_16-11-00

 

 


Comments are closed.