14 (за іншими джерелами 16) квітня виповнюється 155 років від дня народження відомого художника Миколи Івановича Івасюка.
Микола Івасюк належав до тієї когорти художників, які своєю діяльністю творили нове молоде українське національне мистецтво, а подеколи, за сприятливих обставин, ставали його духовними наставниками. У часи, коли він жив, не було української держави, не існувало ніякого вищого мистецького закладу, а суспільство ще не було готове до сприйняття українських творів мистецтва. Але як особистість, як громадянин, як художник добре розумів, яку важливу роль має культура. І був одним з тих перших діячів, які почали працювати на рідну культуру, зокрема як художник історичного жанру.
Народився 1865 року в місті Заставна, на Буковині. Після закінчення місцевої школи вступив до Чернівецької вищої реальної школи, де професором живопису на той час був український художник Юстин Пігуляк. Він дуже багато власних знань, умінь вложив у виховання Миколи Івасюка. Згодом, все що перейняв та навчився у вчителя, а саме любов до мистецтва, його соціальну та політичну силу, здатність піднімати та ідейно вести за собою, Івасюк продемонструє у своїх роботах, що відображають історичні події минулого, утверджують українське мистецтво, вселяють віру в здобуття волі народу. Він був прекрасним майстром історичного жанру, де мав змогу змальовувати боротьбу українського народу за свою незалежність.
З нагоди 155-річчя від дня народження митця пропонуємо віртуальне знайомство-презентацію книжки «Микола Івасюк – мистецтва невмирущий птах». Це – збірник публікацій, виданий в Заставні 2012 року.
На сторінках видання висвітлюється життєвий та творчий шлях художника. Подані відомості зібрані з різних друкованих видань та розміщені в хронологічному порядку.
Із публікацій всіх років, що увійшли до видання, маємо інформацію про цікаві життєві події, зустрічі під час навчання у Віденській академії, творчі пошуки митця, його дружбу із Юзефом Брандтом, про найвидатніші художні роботи батального жанру, роботи, що збереглись до наших днів, сім’ю та родину та ін.
З книгою можна ознайомитись у відділі мистецтв Чернівецької обласної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка.
Блог відділу мистецтва – https:/