Україна – ООН: минуле і майбутнє

на головну оон

У 2020 році виповнюється 75 років з дня створення Організації Об’єднаних Націй (ООН) та членства УРСР в ООН.

ООН – міжнародна глобальна організація, до складу якої входять 193 країни. Організація Об’єднаних Націй була заснована 24 жовтня 1945 року на конференції в Сан-Франциско на підставі Хартії Об’єднаних Націй. Декларованою метою діяльності організації є підтримка і зміцнення миру, міжнародної безпеки та розвиток співробітництва між державами світу.

Членами-засновниками  стала 51 держава світу,  в тому  числі і Україна.  Представники України (у 1945 р. – УРСР)  взяли активну участь у розробці Статуту ООН, зокрема Преамбули та Глави 1 «Цілі та принципи» Статуту.  СРСР в числі перших підписав Статут і увійшов в групу з 50 державами-засновницями ООН.

ООН складається з 5 основних органів: Генеральної Асамблеї, Ради Безпеки, Економічної і Соціальної Ради (ЕКОСОР), Секретаріату та Міжнародного Суду, що в Гаазі. Установи ООН, окрім Нью-Йорка, розташовані по всьому світу – в Женеві, Відні, Найробі тощо.

Офіційні мови ООН – арабська, китайська, англійська, французька, російська та іспанська.

Після проголошення незалежності України участь у діяльності Організації Об’єднаних Націй було визначено одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики нашої держави. Україна надає виняткового значення діяльності ООН з підтримання міжнародного миру та безпеки, бере активну участь у міжнародному процесі щодо впровадження політики сталого розвитку з метою комплексного вирішення завдань охорони довкілля та економічного зростання людства на глобальному рівні.

У нашій державі Організацію Об’єднаних Націй представляють  фонди, програми  та спеціалізовані установи, що  працюють відповідно до загальної стратегії ООН в Україні: надають технічну  допомогу з питань людського розвитку та гуманітарну допомогу, яка ґрунтується на принципах поваги і дотримання прав людини.

Всім охочим пропонуємо переглянути наступне відео: «Об’єднані Нації» – перший фільм, створений до 75-річчя заснування Організації, за посиланням: https://ukraine.un.org/index.php/uk/91836-obednani-nacii-pershiy-film-oon-stvoreniy-do-75-richchya-organizacii

 


Comments are closed.