«У азбуки слов’янська душа»

kyrylo_i_mefodiyВиникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке в просторі і часі розширює функціонування мови.

24 травня, українці разом з усіма іншими слов’янськими народами відзначають День слов’янської писемності й культури.

Свято встановлено згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – просвітителів, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, покровителів Європи.

Мова, яку запровадили Кирило й Мефодій, стала мовою східнослов’янських народів, отже, й українського.

Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

З цієї нагоди в читальному залі впродовж 10 днів можна ознайомитись з тематичною добіркою «У азбуки слов’янська душа», на якій представлені видання, присвячені видатним просвітителям – Кирилу та Мефодію, що дали слов’янському світу алфавіт. Також можна дізнатися про цікаві факти з питань історії виникнення, розповсюдження і функціонування слов’янських мов, отримати інформацію про розвиток слов’янської культури в сучасному світі.

 


Comments are closed.