Тематична полиця гурмана «Картопля – королева української кухні»

kartoplyaЗ 30 липня по 15 серпня 2017 р. у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук представлена тематична полиця гурмана «Картопля – королева української кухні» (до Національного дня картоплі).

Як відомо, найбільше значення з бульбоплодів має картопля.   Вона є одним з основних джерел вітамінів, і передусім вітаміну С. Бульби картоплі містять крохмаль, цукор, білок, мінеральні солі, тому картоплю називають другим хлібом.

Батьківщина картоплі – Південна Америка, там і нині вона росте у дикому стані. В другій половині XVI століття її завезли в Італію та Іспанію. Звідти бульби картоплі поширилися по різних країнах.

Картопля – цінний продукт харчування. У всі пори року на українському столі вона є продуктом номер один. Сотні смачних і поживних страв можна приготувати з цього коренеплоду. Бульба корисна у будь-якому вигляді: її варять, печуть у шкірці (мундирі) або очищеною, смажать, готують різноманітні перші, другі та солодкі страви. Є рецепти соків та напоїв, які можна подавати до картопляних страв та на десерт.

Представлені книжкові видання з бібліотечних фондів дають рекомендації по приготуванню та зберіганню кулінарних виробів з картоплі. Особливу увагу слід звернути на практичний довідковий посібник
В. С. Кравця «Страви з картоплі», в якому понад 600 різноманітних картопляних рецептів. Гортаючи сторінки журналу «Едим со вкусом», користувачі можуть ознайомитись із модними трендами кулінарного мистецтва, де віддається перевага її Величності Картоплі.

Представлена тематична полиця розрахована на технологів приготування їжі, кухарів та всі категорії користувачів.

Приходьте до бібліотеки, вивчайте представлену тематичну літературу та збагачуйте своє харчування новими картопляними стравами.

 

kartoplya

 

 


Comments are closed.