Раїса Рязанова: «Візерунок з ліній життя…» (в рамках проекту «Невипадкові зустрічі»)

Рая с книгами

Чергова  імпреза проекту «Невипадкові зустрічі», що відбулася в обласній бібліотеці, вкотре довела, що найбільша цінність в житті людини – це її особисте духовне багатство. Особливо, коли мова йде про багатогранно-обдаровану творчу особистість. Раїса Рязанова – добре відома художниця-дизайнер, оформлювач книг і поетеса водночас. Багатющий доробок книг, оформлених художницею, привабливий і для дорослого читача, і для дітей. Працює в різних техніках, але всі вони заворожують: дорослих – вишуканою і довершеною графікою, малечу – яскравими барвами і добротою героїв.

Сама Раїса Леонідівна  знайшла надзвичайно цікавий і точний образ свого життя:  матрьошка. У кожній з них є своя вагома частина: чи то служба в прикордонних військах, чи співпраця з телеканалом «Буковина» у програмі «Подіум її життя», де вона створювала соціальний портрет сучасниць, чи надзвичайно відповідальна робота з маститими авторами  у підготовці книг до видання. А це не лише ілюстрування, це і макетування та верстка. Це нелегка і копітка робота над серією підручників української мови для шкіл з викладанням різними мовами.   Вихід у світ альманаху «Дебют-Читання» з творами членів одноіменного клубу також, здебільшого, заслуга Р. Рязанової. Значна частина  книг, створених за її участю, є у фондах нашої бібліотеки.

Поетичну програму поетеса Раїса Рязанова вибудувала також відповідно «матрьошок» – від часів військової служби до сьогодення.

Цікавою сторінкою творчості художниці є нинішній проект: створення малюнків міста для подальшого  виготовлення сувенірної продукції у США за замовленням  колишньої чернівчанки. Виставку цих робіт пані Раїса і презентувала під «акомпанемент» циклу віршів, присвячених Чернівцям.

Зворушливою була поетична частина, створена під враженням відвідування Ізраїлю минулоріч у складі делегації видавництва «Букрек» на Єрусалимську  книжкову ярмарку та відчуттями неповторної аури Святої землі, землі, де мешкають її діти й онуки.

Про всі ці грані творчої особистості Раїси Рязанової і йшла мова на «Невипадкових зустрічах». Линула лірична поезія в авторському виконанні, була пісня О. Мадея на її слова та акапельне виконання власної пісні Діни Канюченко-Пугачової «Акварелі», що перегукувалася з однією з картин Р. Рязанової та відеорядом робіт художниці, були поетичні присвяти чудовій жінці від Олега Віксіча в авторському прочитанні та Інни Гончар у виконанні Ірини Горбачевської. В черговий раз  поетично-перекладацьким даром вразила Валентина Мацерук, у якої так органічно і витончено прозвучала поезія Раї «В день народження…» російською мовою у власному перекладі.  Також було вокальне вітання від солістки обласної філармонії Олени Урсуляк. Був і слайдований супровід усієї програми.  Був чудовий настрій і квіти, вдячні відвідувачі і бажання зустрічатися ще і ще.

Зустрічі, звичайно, будуть. Щомісяця в клубі «Дебют-Читання» звучатиме поезія.

А виставку робіт   художниці ще  демонструватиме відділ мистецтва впродовж місяця.

Урс1 Рая 2 Мацерук В.n

зал

Діна _n

 


Comments are closed.