Проєкт «Оцифрована історія»

DSC_010613 грудня  в  Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені М. Івасюка стартував проєкт «Оцифрована історія» завдяки співпраці бібліотеки та громадської організації «Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях». Така співпраця має на меті зробити доступними малознані й рідкісні, а часом й унікальні видання та манускрипти, котрі дозволять небайдужим людям пролити більше світла на розвиток української справи як власне в Україні, так і поза її межами.

Знаково, що старт проєкту став першим заходом бібліотеки в рамках загальнонаціональної акції «Національний тиждень читання».

«Оцифрована історія» це не щось спорадичне, а продукт, який визрівав довго. Нарешті він знайшов своє втілення. Це не разова акція («поговорили й забули»), а націлена на довгі роки й важку працю ініціаторів. Це не звичайний грантовий проєкт, який завершується із завершенням підтримки від донора, а стратегічна ініціатива, яка черпає наснагу в небайдужій громадянській позиції учасників. Адже Український Народний Дім та обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка вболівають за справу просвітництва, особливо у сфері повернення із забуття славних імен буковинців зокрема та українців загалом, які зробили свій внесок у те, аби ми зараз мали свою державу.

В ході заходу було презентовано нову рубрику на сайті бібліотеки «Оцифрована історія», яка вже має в собі три номери Українського незалежного журналу «Буковина», який виходив в 1975–1986 роках у м. Торонто (Канада) коштом  українсько-буковинської громади для висвітлення життя буковинців в Канаді, Україні та в цілому світі.

Учасники заходу: Володимир Старик – голова товариства «Український Народний Дім в Чернівцях»; Ігор Гаврада – експерт Українського Народного Дому; Ярослав Філяк – керуючий справами Українського Народного Дому; Анжела  Карімова – учителька історії Чернівецького ліцею № 12 «Ювілейний»;  Галина  Добровольська – завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів ОУНБ ім. М. Івасюка, Христина Боклач – бібліотекар відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів ОУНБ ім. М. Івасюка, працівники краєзнавчого музею, студенти історичного факультету  ЧНУ ім. Юрія Федьковича, бібліотечні працівники.

У подарунок від Українського Народного Дому бібліотека отримала 4 том енциклопедії Західно-Української Народної Республіки та 7 номерів Українського незалежного журналу «Буковина», що виходив у м. Торонто (Канада).

Учасники реалізації стратегічної ініціативи сподіваються на співпрацю та долучення до проєкту всіх зацікавлених – музеїв, архівів, бібліотек та приватних осіб та націлені на довготривалу й плідну роботу.

Модераторка заходу – директорка ОУНБ ім. М. Івасюка Наталія Філяк.

Фото – Віктор Безпальченко.

  • DSC_0106
  • DSC_0086
  • DSC_0098
  • DSC_0104
  • DSC_0108
  • DSC_0112
  • DSC_0118
  • DSC_0121
  • DSC_0124
  • DSC_0126
DSC_01061 DSC_00862 DSC_00983 DSC_01044 DSC_01085 DSC_01126 DSC_01187 DSC_01218 DSC_01249 DSC_012610
javascript carousel by WOWSlider.com v6.1


Comments are closed.