Презентація ювілейної фотовиставки-пам`яті «В полоні творчого злету»

15  серпня  2019 р. у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук з нагоди 70-ї річниці від дня народження Алли Дутковської, Заслуженого діяча мистецтв України, модельєра-новатора, сценографа, художниці, педагога відбудеться презентація ювілейної фотовиставки-пам`яті   «В полоні творчого злету».

Її ще називають Та, що «одягнула» українську пісню. Так, Алла Борисівна своїм новаторством у проектуванні сценічного естрадного  національного костюма породила справжній бум в Україні. Вона першою започаткувала виготовлення концертного костюма, стилізованого на народній основі. В історії національної естради її ім`я стоїть поруч з іменами Левка Дутковського та ансамблю «Смерічка», Володимира Івасюка, Софії Ротару, Назарія Яремчука  та Василя Зінкевича. Для них руками талановитої майстрині було розроблено костюми, які викликали неабияке захоплення виконавців і  глядачів, що вигідно вирізняли буковинців серед усіх інших. Як квітка ружа, вона знову і знову розквітала у кожній своїй творчій доробці. Багатогранність її таланту  досягла вершини саме у царині буковинської культури та мистецтва, за що Алла Дутковська отримала всенародне визнання і звання «Заслужений діяч мистецтв України». Чимало її життєвих сторінок були присвячені також педагогічній та виховній діяльності, сценографії.

Відвідувачі фотовиставки – пам’яті зможуть ознайомитися з творчим доробком Алли Борисівни, що ревно зберігається у родинному архіві Дутковських. Оглядаючи представлені фото зможуть зануритися у світ її творчих фантазій, що ще за життя втілилися у неперевершені сценічні костюми, які й досі надихають молоде покоління модельєрів-художників на нові творчі здобутки. Бо світло душі і таланту Алли Борисівни Дутковської  для кожного з нас  і сьогодні – невичерпне джерело мудрості, високої професійності, неповторної жіночності і безмежної любові.

Початок презентації об 11.00.

За адресою: вул. О. Кобилянської, 47 (1-й поверх, вестибюль)


Comments are closed.