Презентація книги «Табір смерті у Белжеці»

ts28 січня в рамках відкриття проекту «Студія пам’яті», започаткованого відділом обслуговування користувачів, відбулась презентація книги Роберта Кувалека «Табір смерті у Белжеці». Дату презентації було обрано невипадково, оскільки в світі 27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Український переклад книги відомого польського історика і педагога Роберта Кувалека здійснено Українським центром вивчення історії Голокосту за підтримки фундації «Українсько-єврейська зустріч». Українське видання монографії продовжує традицію Центру – переклад наукових творів з історії Голокосту, авторами яких виступають європейські та американські історики і які містять відомості про український контекст трагічної долі євреїв у роки Другої світової війни.

У заході взяли участь: кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Н. В. Нечаєва-Юрійчук; кандидат історичних наук, викладач кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича О. А. Суровцев та кандидат історичних наук, доцент, науковий співробітник Чернівецької філії Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» І. Г. Дутчак.

Наталія Нечаєва-Юрійчук говорила про пам’ять як основу буття. Інна Дутчак презентувала відео про міжнародний семінар ім. Роберта Кувалека, а Олег Суровцев, який був особисто знайомий з Р. Кувалеком та відвідував концтабори, розповідав про власні відчуття, переживання та історію геноциду євреїв Буковини зокрема.  Спеціально запрошений гість презентації В. П. Фісанов, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародної інформації факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича наголосив на необхідності підтримувати толерантність суспільства.

Присутні на презентації учні Чернівецької спеціалізованої школи «Освітні ресурси та технологічний тренінг» І-ІІІ ступенів № 41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента мали змогу дізнатися більше про історію геноциду єврейського народу.

 

  • DSC_0549
  • DSC_0553
  • DSC_0563
  • DSC_0570
  • DSC_0577
  • DSC_0582
  • DSC_0588
DSC_05491 DSC_05532 DSC_05633 DSC_05704 DSC_05775 DSC_05826 DSC_05887
jquery slideshow by WOWSlider.com v6.1

 

 


Comments are closed.