Показ документального фільму “Лізо, ходи додому”

image (2)06 грудня в рамках відзначення тижня права в клубі медіа-просвіти з прав людини Docudays.Ua, що діє при обласній книгозбірні, для учнів 9 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 відбувся показ документального фільму “Лізо, ходи додому” (2012 р., режисер Оксана Бура).

Сюжет фільму розповідає про маленьку Лізу, яка постійно кудись тікає. Її життя похмуре й жорстоке, тому вона шукає прихистку в природи, де в неї свій світ – там панують ігри, музика й магія. В дівчинки настільки багата уява, що вона примудряється переживати нескінченні запої батьків. Найбільш приголомшливим у цьому фільмі є те, що він дозволяє усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані. У стрічці немає спроб подати якийсь соціологічний зріз – це радше результат бажання якомога правдивіше зафіксувати дорослий світ крізь незіпсутість дитячого сприйняття.

Після перегляду фільму модератор Марія Гаврилюк запропонувала учням розділитися на 4 команди, кожна з яких отримала по одному питанню: Що означає для мене моя сім’я? Чи були у фільмі порушені права дитини і які саме? Чи є у Лізи майбутнє і що чекає на неї? Що вразило найбільше?

Кожна із команд письмово та в усній формі представила свої напрацювання щодо цінностей в житті кожної людини, поговорили про порушення прав дитини. Одна із команд навіть придумала фінал кінострічки про те, що чекає головну героїню в дорослому житті.

На завершення модератор надала  поради учням, куди можна звертатися за допомогою в разі порушення прав дитини.

 

  • image (2)
  • image (4)
  • image (5)
  • image (10)
  • image (11)
  • image (12)
  • image (14)
image (2)1 image (4)2 image (5)3 image (10)4 image (11)5 image (12)6 image (14)7
image slider by WOWSlider.com v6.1

 

 


Comments are closed.