Показ документального фільму “Лізо, ходи додому”

image (2)06 грудня в рамках відзначення тижня права в клубі медіа-просвіти з прав людини Docudays.Ua, що діє при обласній книгозбірні, для учнів 9 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 відбувся показ документального фільму “Лізо, ходи додому” (2012 р., режисер Оксана Бура).

Сюжет фільму розповідає про маленьку Лізу, яка постійно кудись тікає. Її життя похмуре й жорстоке, тому вона шукає прихистку в природи, де в неї свій світ – там панують ігри, музика й магія. В дівчинки настільки багата уява, що вона примудряється переживати нескінченні запої батьків. Найбільш приголомшливим у цьому фільмі є те, що він дозволяє усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані. У стрічці немає спроб подати якийсь соціологічний зріз – це радше результат бажання якомога правдивіше зафіксувати дорослий світ крізь незіпсутість дитячого сприйняття.

Після перегляду фільму модератор Марія Гаврилюк запропонувала учням розділитися на 4 команди, кожна з яких отримала по одному питанню: Що означає для мене моя сім’я? Чи були у фільмі порушені права дитини і які саме? Чи є у Лізи майбутнє і що чекає на неї? Що вразило найбільше?

Кожна із команд письмово та в усній формі представила свої напрацювання щодо цінностей в житті кожної людини, поговорили про порушення прав дитини. Одна із команд навіть придумала фінал кінострічки про те, що чекає головну героїню в дорослому житті.

На завершення модератор надала  поради учням, куди можна звертатися за допомогою в разі порушення прав дитини.

 

  • image (2)
  • image (4)
  • image (5)
  • image (10)
  • image (11)
  • image (12)
  • image (14)
image (2)1 image (4)2 image (5)3 image (10)4 image (11)5 image (12)6 image (14)7
image slider by WOWSlider.com v6.1

 

 

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Comments are closed.