Платформа «Повна шафа мудрих книг»

Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук на платформі «Повна шафа мудрих книг» презентує нові видання Українського інституту книги, які нещодавно надійшли до нашої книгозбірні.

 image001Мацко І. Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи / Ірина Мацко. – Київ : Саміт-книга, 2019. – 208 с.

Ця книга – погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Вона для того, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе навіть у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя – любов до затишку, малих речей, радість буденних задоволень, те, що данською називається «хюґе» (hygge), себто особливе мистецтво задоволення від життя.

Ми обрана нація, що має чудову землю, самобутню культуру, одну з найсмачніших на землі кухонь. Наше вміння спілкуватися, товаришувати та родичатися є унікальним секретом, який дозволяє нам триматися разом і бути щасливими.

Ми зберегли дух свободи та позитиву, який дає нам силу будувати своє майбутнє далі, змінювати те, що нам не подобається, щоб зрештою побудувати щасливе суспільство.

Із цієї книжки ви довідаєтеся про найбільші свята – як церковні, так і світські – та обрядові дійства, характерні для них; про страви, якими наші пращури частували гостей і про які нині пам’ятають лише старожили; а також – про прикмети, які наші прабатьки, багаторічно спостерігаючи за природою, передавали з уст в уста від покоління до покоління.

image003Звичаї нашого роду : страви української кухні / авт.-упоряд.: С. Железняк  [худ. оформл.], С. Андрющенко  [текст]. – Київ : Генеза, 2019. – 192 с. : іл.

Українська кухня дійсно самобутня, адже увібрала всі дари щедрої землі й упродовж віків зродила багатющий колорит національних страв. Однією книжкою не охопити величезного розмаїття нині таких звичних для нас українських страв, рецепти яких сягають сивої давнини. Утім, завдяки цій книжці ми  згадаємо бодай дещицю з них, що, попри давню свою історію, і досі нам смакують. Справжньою перевагою рецептів, наведених тут, є те, що вони не потребують чужоземних див – досить звичайних, усім відомих і доступних продуктів. Будь-яка господиня, скориставшись таким рецептом і доклавши трішки зусиль і часу, зможе приємно здивувати й порадувати свою сім’ю чимось смачненьким.


Comments are closed.