Перегляд кінострічки «Розмови на серйозні теми»

DSC_0070

13 грудня кіноклуб медіа-просвіти з прав людини  Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ ім. М. Івасюка запропонував для перегляду кінострічку «Розмови на серйозні теми» (реж. Ґієдре Бейноруте, Литва, 2012).

«Розмови на серйозні теми» – це фільм, у якому немає зовнішньої дії, реквізиту, пейзажів та спецефектів. Головні герої – 8-16-річні діти й підлітки, котрі по-особливому описують усе, що їх оточує. Щирі розмови з ними відкривають картину сучасного світу – інколи меланхолійного, подекуди комічного, а часом і драматичного. Знятий у дусі мінімалізму, цей фільм порушує питання самотності, любові, Бога, світу та людських взаємин. «Світ – це люди».

Переглянути кінострічку завітали учні Чернівецьких гімназій № 2 (Ірина Гаращенко, класний керівник) та № 3 (Андрій Бережний, вчитель історії та громадянської освіти), студенти Вищого професійного художнього училища № 5 (Павло Головатий, викладач захисту Вітчизни) та Буковинського державного медичного університету, а також Олеся Горошко, Інна Сохацька, кандидати фармацевтичних наук БДМУ, Марія Ежнед, викладач сестринсько-фармацевтичного відділення коледжу БДМУ.

Модерувала захід Галина Пшеничко –  головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, яка розповіла присутнім про значення Загальної декларації прав людини, затвердженої і проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 році;  про основні права дітей, про те, як вони реалізуються в Україні; про права, свободи людини та громадянина, закріплені Конституцією України.

Експертами виступили: Альона Ігнат’єва, психолог, тренер-консультант громадської організації «Сучасник Плюс»; Тетяна Білокуренко, інспектор ювенальної превенції Шевченківського відділу поліції ГУ Національної поліції в Чернівецькій області, старший лейтенант; Христина Осипчук, соціальний педагог Чернівецької гімназії № 2;  Жанна Цурик, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області.

Після перегляду кінострічки Альона Ігнат’єва акцентувала увагу на проблемі людської гідності: «визнання гідності, притаманної всім членам людської сім’ї, і рівних та невід’ємних прав їх, є основою свободи, справедливості та загального миру» (Загальна Декларація прав людини). Розповіла про діяльність Громадського об’єднання «Сучасник плюс», яке веде активну протидію торгівлі людьми та допомагає жертвам трудового рабства, як не потрапити в пастку та зберегти себе.

Особливо до сліз вразили характеристики і оцінка героїв волонтера Нікіти Москалюка про те, як чітко він підмітив проблему батьків і дітей, дітей з інвалідністю, булінгу.

Тетяна Білокуренко  ознайомила з поняттям булінгу, його видами та проявами, куди та до кого звертатися за допомогою в даній ситуації.

Христина Осипчук наголосила, що соціальний педагог – посередник між навчальним закладом та сім’єю, який допомагає батькам і вчителям зрозуміти інтереси та потреби дітей в отриманні освіти й віднайти способи їх задоволення в навчальному закладі; допомагає визначати індивідуальні навчальні програми для дітей, які цього потребують (наприклад, навчання вдома). Також наголосила, щоб діти всі проблеми проговорювали з найріднішими людьми, батьками, та знаходили компроміси.

На завершення заходу Жанна Цурик ознайомила присутніх з інформаційною платформою «WikiLegalAid», що функціонує за принципом Wikipedia, якою можуть користуватись як юристи-практики, так і кожен охочий.

 

 

  • DSC_0006
  • DSC_0010
  • DSC_0017
  • DSC_0019
  • DSC_0024
  • DSC_0026
  • DSC_0033
  • DSC_0037
  • DSC_0070
  • DSC_0073
DSC_00061 DSC_00102 DSC_00173 DSC_00194 DSC_00245 DSC_00266 DSC_00337 DSC_00378 DSC_00709 DSC_007310
html slideshow by WOWSlider.com v6.1

 


Comments are closed.