Онлайн-семінар «Цифрова гуманітаристика в бібліотеці: від е-каталога до наукометрії»

os9 липня на базі  РТЦ обласної книгозбірні проведено онлайн-семінар  для бібліографів  Центральних районних бібліотек області на тему:  «Цифрова гуманітаристика в бібліотеці: від е-каталога до наукометрії».

Рекомендації  щодо ролі бібліотек  в інформаційному  просторі, надання достовірної інформації, доступу до ресурсів, створення єдиної інформаційної сітки надала директорка ЧОУНБ ім. М. Івасюка Наталія Філяк.

Завідувачка відділу документів іноземними мовами обласної книгозбірні  Тетяна  Микитюк виступила з презентацією  «Наукометрія: вектори розвитку», де розповіла  про розвиток  наукометрії в Україні, ознайомила з БД «Scopus»,  «Web of  Science», «Google Scholar», з українським індексом цитування (науковців з гуманітарної галузі), використання наукометрії у публічних бібліотеках (підготовка оглядово-тематичних матеріалів, проведення місцевих досліджень).

Олександра Гаврилюк, завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії ЧОУНБ ім. М. Івасюка, представила учасникам презентацію «Бібліометрія у вимірах сьогодення», де ознайомила з бібліометричною методикою (оцифрування повнотекстових БД),  обробкою бібліографічної інформації, використання національної бібліографії, реферативних  журналів, бібліографічних  покажчиків    в роботі бібліотек.

Заступниця директора з питань наукової роботи ЧОУНБ ім. М. Івасюка Марія Довгань надала рекомендації щодо використання цифрової гуманітаристики в бібліотеці: електронних бібліотек, електронних колекцій та електронних баз даних та  оцифрування краєзнавчих матеріалів.

Завідувачка відділу інформаційних технологій та  електронних ресурсів обласної книгозбірні Галина Добровольська проконсультувала учасників щодо  бібліотечно-інформаційного  обслуговування в умовах дистанційного сервісу: використання  електронних та корпоративних  каталогів,  віртуальних виставок та довідок в роботі бібліотек та висвітлення бібліотечно-інформаційної роботи на вебсайтах,  сторінках бібліотек та в соціальних мережах.

Провідна методистка науково-методичного відділу Олена  Гімчинська здійснила моніторинг-аналіз звіту  інформаційно-бібліографічної діяльності бібліотек області за 2019 рік.

Іванна Рудько, завідувачка редакційно-видавничого відділу, провела стислий огляд основних змін у новій редакції  «Українського правопису» (2019), а також надала рекомендації щодо правильного оформлення бібліографічних матеріалів.

В онлайн-семінарі взяли участь 26 учасників (бібліографи Центральних бібліотек та бібліотекарі ЦБС області).

 

  • DSC_0005
  • DSC_0008
  • DSC_0013
  • DSC_0018
  • DSC_0023
  • DSC_0026
  • DSC_0028
  • Буфер обмена03
  • Буфер обмена04
DSC_00051 DSC_00082 DSC_00133 DSC_00184 DSC_00235 DSC_00266 DSC_00287 Буфер обмена038 Буфер обмена049
jquery carousel by WOWSlider.com v6.1

 

 


Comments are closed.