Нове у відділах обслуговування

Нові надходження у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук

 

передбачуванаАріелі, Ден. Передбачувана ірраціональність [Текст] / Д. Аріелі ; пер. з англ. Д. Завалій. – Львiв : Вид-во Старого Лева, 2018. – 296 с.

 

Прийнято вважати, що кожен із нас керує власним життям. Ми думаємо, що кожний наш вибір — обґрунтований та зважений. Але чи справді це так? Чи замислювались ви над тим, як саме ухвалюєте рішення? Чи намагались відстежити процес, який під час цього відбувається в голові? Чи аналізуєте усі «за» і «проти», щоб бути впевненими у правильності свого рішення?

У книжці «Передбачувана ірраціональність» поведінковий економіст Ден Аріелі спростовує наше уявлення про те, що ми поводимось виключно раціонально. Професор досліджує щоденні ситуації та показує, як очікування, емоції, соціальні норми та інші невидимі і, здавалося б, нелогічні сили впливають на нашу здатність тверезо мислити. Він запитує: «Цікаво, а така поведінка — виняток чи правило?» — висуває свої припущення і придумує цікаві експерименти. Власне результатами експериментів автор ділиться у цій книжці, а також пропонує цікаві висновки, які можна застосувати у професійному та особистому житті.

 

дариБраун, Брене. Дари недосконалості. Як полюбити себе таким, який ти є ваш путівник до повнокровного життя [Текст] / Б. Браун ; пер. з англ. О. Замойської. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 208 с. : іл. – Паралел. тит. арк. англ. мовою.

 

Брене Браун — американська письменниця й психолог, професор Г’юстонського університету, яка вивчає проблеми сорому та вразливості.

Ця книга — результат приголомшливого дослідження того, як люди сприймають свою недосконалість. Аналізуючи тисячі історій чоловіків та жінок у віці від 18 до 87, вчена дійшла вражаючого висновку: щасливими людей робить не досягнення власного ідеалу, а визнання своєї недосконалості! «Що подумають інші?» Це питання отруїло не одне щасливе життя. Власна недосконалість, наша невідповідність очікуванням близьких, друзів, колег здається головною перешкодою на шляху до щастя. Проте приголомшливе дослідження американської письменниці доводить — це вірно з точністю до навпаки! Лише коли ми припиняємо доводити власну неперевершеність, у нас з’являється більше часу, уваги, любові і ніжності до важливих нам людей — недосконалість стає даром, що робить нас щасливими. Як позбавитися обтяжливого щита перфекціонізму — тягаря, який заважає нам злетіти? Як зробити своє життя наповненим і щиросердним? Які 10 дороговказів допоможуть нам зробити вільний і натхненний вибір щодо того, як саме нам жити і кохати? Вивчаючи почуття сорому, Брене Браун відповіла на ці питання, і знає, як зробити вас щасливим!

 

живиВебб, Керолін. Живи на всі сто. Як зробити свій день продуктивним [Текст] / К. Вебб ; пер. з англ. В. Глінка. – Київ : Наш формат, 2017. – 392 с. – (Серія «Світоглядна література»).

 

Чи часто ваші дні складаються вдало? Ви встигаєте все, що запланували, колеги й шеф вами задоволені, удома панує гармонія, а головне — ви енергійні навіть наприкінці дня? Якщо такі дні для вас рідкість, то варто звернути увагу на поведінкову психологію. Керолін Вебб послідовно доводить, що поведінкова психологія може стати в пригоді, коли потрібно розібратися в собі та в людях й оптимізувати зусилля для досягнення щоденних цілей. Авторка дає максимально корисні поради: як покроково планувати день і втілювати задумане; як ухвалювати тактичні і стратегічні рішення; коли і як треба відпочивати та звідки черпати енергію.

 

стартапВорона, Тімур Володимирович. Стартап на мільйон. Як українці заробляють статки на технологіях [Текст] / Т. В. Ворона ; пер. з рос. Г. Сологуб. – Харків : Віват, 2017. – 224 с.

 

Нове покоління українців… Яке воно? Більшості з його представників не виповнилося й сорока, проте на їхніх рахунках — мільйони доларів, а створеними ними продуктами користуються люди в усьому світі. Джерело їхнього капіталу — не батьки-олігархи і не поцуплені на держпосаді гроші, а технології.
Depositphotos, Genesis, Jooble, Grammarly і десяток інших IT-компаній — саме вони сьогодні є гордістю країни, її обличчям, яке не хочеться ховати, за яке ніколи не буде соромно.

Як українці здобувають мільйонні статки завдяки своїм знанням, розуму, наполегливості і хисту? Дізнайтеся із цієї книжки.

 

чому францГільяно, Мірей. Чому француженки не гладшають. Приголомшливий вигляд без жодних дієт [Текст] / М. Гільяно. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 304 с.

 

У чому криється секрет французьких жінок, або, інакше кажучи, як пояснити той факт, що вони навіть у поважному віці зазвичай мають статуру двадцятип’ятирічних дівчат? Як їм вдається насолоджуватися такими «забороненими» продуктами харчування, як хліб, шоколад, вино, і при цьому залишатися стрункими? Автор книги Мірей Гільяно, яка не один рік вивчала спосіб життя та уподобання представниць прекрасної статі різних країн, пропонує разом із нею проаналізувати основні відмінності у їхньому ставленні до себе і свого життя та на прикладі француженок обрати власний шлях до краси, здоров’я і гармонії.

 

 

неординарніГладуелл, Малколм. Неординарні. Історії успіху [Текст] / М. Гладуелл ; пер. з англ. І. Савюк. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 256 с. – (Бестселер The New York Times). – Парал. тит. арк. англ. мовою.

 

Що робить людей неординарними? Чи багато вирішує випадок у нашому житті? Як цілковито реалізувати свої таланти? Скільки годин наполегливої праці необхідно, аби стати кращим із кращих? Шокуючі, вражаючі, неймовірні приклади з життя Біла Ґейтса, одне з найвідоміших досліджень в історії психології – експеримент «Терміти» Льюїса Термана, біографії зірок канадського хокею та звички селян минулого сторіччя… Переконайтеся, що слова «геній» більше не існує. Але поки в людей є здібності, наполегливість і фантазія — будуть неординарні. Станьте одним із них!

 

кмітливішіДахігг, Чарлз. Кмітливіші, швидші, кращі. Секрети продуктивності в житті та бізнесі [Текст] / Ч. Дахігг ; пер. з англ. Л. Герасимчука. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 432 с. : рис. – (Бестселер The New York Times). – Парал. тит. арк. англ. мовою.

 

Автор — лауреат Пулітцерівської премії та випускник Гарвардської школи бізнесу. Книга не залишає ТОП-10 бізнес-книжок на Amazon та The New York Times.  Чому деякі люди за однакових умов досягають більшого, ніж інші, — і щодня, і у великій перспективі? Чарлз Дахіґґ знайшов відповідь на це питання, сформулювавши вісім основних ідей, що дозволяють якнайкраще використати наші енергію, інтелект і час, аби досягти максимального результату, доклавши мінімум зусиль. Команда найуспішнішого діснеївського мультфільму, який ледь не став найбільшим провалом, спеціалісти Google, що шукали секрети ефективності команд, пілоти, які садили літак після того, як майже втратили над ним контроль, чи гравці в покер, єдине рішення яких вело до абсолютної перемоги або ж програшу… Їхній вибір, те, ким вони себе бачили, які цілі ставили, у що вірили і яку команду підбирали — ось те, що перетворило звичайну зайнятість на продуктивність.

 

 

100 правилКамберленд, Найджел. 100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті [Текст] / Н. Камберленд ; пер. з англ. Л. Лебеденко. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

 

Чи знаєте ви хоча б одну людину, яка не прагне стати успішнішою? Неважливо, про яку сферу нашого буття ідеться — роботу, навчання, стосунки в родині чи, скажімо, особистий розвиток, усі ми мріємо змінити щось у житті, перетворити його на більш цікаве, наповнене та самодостатнє. Проте не кожному вистачає наснаги зробити перший крок до змін та розуміння того, з чого слід починати. Автор цієї книги без зайвих теоретичних викладок і зарозумілих повчань пропонує ідеї, які наблизять вас до омріяного успіху, а також дає практичні поради стосовно того, як ці ідеї втілити в життя. Все дуже просто і доступно. І ви маєте можливість у цьому переконатись.

 

системнеО’Конор, ДжозефСистемне мислення. Пошук неординарних творчих рішень [Текст] / Д. О’Конор, І. Макдермотт ; пер. з англ. Н. Сисюк. – Київ : Наш формат, 2018. – 240 с. : іл., рис. – Парал. тит. арк. англ. мово.

 

Книжка фахівця з нейролінгвістичного програмування Джозефа О’Конора та експерта з інноваційного лідерства Ієна Макдермотта про найефективніші методи розв’язання проблем і стратегії мислення.

Книжка для всіх, хто цікавиться саморозвитком, методиками вирішення проблем, розвитком ефективних стратегій мислення. Практичні поради авторів змінять ваше світосприйняття і допоможуть прокладати шлях до успіху в будь-якій сфері життя — від фізичного здоров’я та сімейних стосунків до керування бізнесом і фінансовим становищем.

 

 

стартап без помилокРайз, Ерік. Стартап без помилок. Як сучасні підприємці використовують безперервні інновації задля створення радикально успішного бізнесу [Текст] : посіб. зі створення успіш. бізнесу з нуля / Е. Райз ; пер. з англ. О. Яцини. – Харків : Віват, 2018. – 368 с. – (Серія «Мистецтво бізнесу»). 

 

Сьогодення вимагає припинити даремно витрачати свій і чужий час і почати змінювати світ на краще, зокрема й у галузі бізнес-технологій. Саме завдяки книжці «Стартап без помилок» навчитися створювати власний прибутковий бізнес зможе будь-хто.

Безумовно, читачі відчують неабияке натхнення, ознайомившись із концепцією Еріка Райза — успішного підприємця, викладача Гарвардської школи бізнесу, консультанта з розвитку стартапів.

 

 

vyshБебешко Л. Українська вишиванка. Мальовничі узори, мотиви, схеми крою / Л. Бебешко. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 128 с. : кол. іл.

 

 

 

 

 

 

ukrainske-narodne-vbrannia-920099Косміна О. Ю. Українське народне вбрання [Образотворчий матеріал] = Украинская народная одежда = Ukrainian folk costume /
О. Ю. Косміна. – Київ : Балтія Друк, 2017. – 64 с. : іл.

 

 

 

 

metalШмагало Р. Т. Енциклопедія художнього металу. Т. I : Світовий та український художній метал. Класифікація, термінологія, стилістика, експертиза  / Р. Т. Шмагало ; Львів. нац. акад. мистецтв, Ф-т історії та теорії мистецтв. – Львів : Апріорі, 2015. – 418 с. : кол. іл. – Парал. тит. арк. англ. мовою.

Том 1-й Енциклопедії містить 411 статей, включаючи 326 термінів, що інформують про ремесла і галузі виробництва художнього металу, його морфологічну класифікацію, технології виготовлення виробів, термінологічні покажчики металів, коштовних каменів, прикрас, посуду, художнього металу в архітектурі, зброярства, релігійного вжитку, медальєрства тощо. У територіальному й художньому вимірах охоплено історичний матеріал та стилістичні періоди предметно-видового розвитку художнього металу від давніх цивілізацій Євразії, Середньовіччя до початку XXI ст. в Україні і світі. Подано системи клеймування дорогоцінних металів, методи експертних оцінок коштовного каміння, місцезнаходження його родовищ в Україні, типи огранювання, хронологічні таблиці головних пам’яток в Україні. Видання вміщає 1780 ілюстрацій та потужний блок диференційованих за розділами бібліографічних джерел. Зібрано відомості та бібліографію про втрачені та повернені в Україну цінні пам’ятки.

 

suhm-2Шмагало Р. Т. Енциклопедія художнього металу. Т. II : Художній метал України ХХ – поч. ХХІ ст. / Р. Т. Шмагало ; Львів. нац. акад. мистецтв, Ф-т історії та теорії мистецтв. – Львів : Апріорі, 2015. – 276 с. – Парал. тит. арк. англ. мовою.

Том II Енциклопедії подає типологічні ланки, мистецтвознавчі експертні оцінки галузей ковальства, ювелірства, художніх емалі, лиття та зброярства України XX – початку XXI ст. У цілісному контексті розглядається і творчість митців українського походження поза Батьківщиною у світі як багатостороннє транскультурне явище. Видання містить систематизований корпус літератури та ілюстрацій. Каталог майстрів сучасного ювелірства, емальєрства, ковальства та зброярства України налічує більше 140 імен. Книга є частиною трилогії, що системно долає інформаційні бар’єри на шляху до пізнання художнього металу.

 

ScanImage001Григорків В. С. Моделювання економічної динаміки з урахуванням ринку землі сільськогосподарського призначення : монографія /  В. С. Григорків, Л. М. Буяк, С. В. Іщенко. – Чернівці, 2015. – 264 с.

Для науковців, фахівців у галузі землекористування.

 

 

 

 

 

PrintМельник І. В. CZERNOWITZ: історичні вулиці, будинки та видатні особистості : [урбаністичні есеї] / І. В. Мельник, Л. І. Щербаню, О. І. Лубківський. – Чернівці, 2015. – 416 с.

Для краєзнавців, туризмознавців, екскурсоводів, всіх, хто цікавиться історією та сьогоденням міста Чернівці.

 

 

 

 

 

Буфер обмена06Мікрокосмні моделі екосистем : монографія / С. С. Костишин. – Чернівці, 2015. – 336 с.

Для науковців, практиків, викладачів та аспірантів ВНЗ.

 

 

 

 

 

 

rueru5uСухий П. О. Інформаційні технології в менеджменті землеустрою : навч. посіб. / П. О. Сухий, Т. В. Гуцул. –Чернівці : Чернів. нац. ун-т, 2015. – 200 с.

Для  викладачів і студентів ВНЗ економічного профілю, керівників і спеціалістів організацій  аграрного сектора, а також усіх, хто цікавиться інформаційними технологіями в менеджменті землеустрою.

 

 

 

 

 

ddddddddddwwwwwФінансове забезпечення економічного зростання в Україні: стан, тенденції та перспективи : монографія / за ред. П. О. Нікіфорова. – Чернівці,  2015. – 384 с.

Для науковців, викладачів, студентів, аспірантів, фахівців фінансового сектору та всіх, хто цікавиться сучасними проблемами реформування фінансової системи України.

 

 

 

 

Нові надходження у відділі мистецтв

 

вокальні твориХоткевич Г. М. Вокальні твори / уклад., ред., авт. ідеї і вступ. статті Надія Супрун-Яремко. Львів : Апріорі, 2017. 104 с. 

Нотний збірник “Гнат Хоткевич. Вокальні твори” містить 16 зразків камерно-вокальної спадщини універсального українського митця Гната Мартиновича Хоткевича (1877-1938), життя якого трагічно обірвалось у катівнях помпезного будинку Харківського НКВС, після чого прийшло багаторічне забуття. Як композитор Г. Хоткевич є автором близько 400 музичних творів, з-поміж яких чільне місце займають солоспіви у супроводі фортепіано на слова Т. Шевченка, Лесі Українки, І. Франка, П. Тичини, М. Філянського, Ю. Федьковича, Калідаси. Упродовж 1927-1930 рр. Харківське державне видавництво опублікувало 16 вокальних творів композитора, які виконувалися провідними співаками того часу. Вперше після довгого мовчання камерно-вокальна і вокально-хорова муза Г. Хоткевича зазвучала 28 грудня 1987 р. в Рівненському державному інституті культури на “Концерті з музичних творів Гната Хоткевича”, присвяченому 110-річчю від дня народження митця. Неодноразово цей концерт повторювався протягом 1988-1992 рр. в Рівному, Харкові, Житомирі, Львові, Ленінграді, був записаний на Львівському телебаченні (1988). Ініціатор відродження імені і творчості Г. Хоткевича-музиканта, зокрема дослідниця його вокальної спадщини, доктор мистецтвознавства, професор Львівської Національної музичної академії імені М. Лисенка, Надія Онисимівна Супрун-Яремко є укладачем нотного збірника “Гнат Хоткевич. Вокальні твори”, який призначається професійним співакам та студентам вокальних факультетів музичних закладів України.

 

 

02Білан, М. С. Український стрій : [навч. посіб. для вищ. і серед. навч. закл.] / М. С. Білан, Г. Г. Стельмащук ; Львів. Нац. Акад. Мистецтв. 2-е вид. Львів : Апріорі, 2011. – 314 с. : кол. іл., фот. Бібліогр.: С. 310-312.    

У книзі подано  матеріал про шлях формування і побутування українського традиційного строю від найдавніших часів до ΧΧ ст. Завдяки ілюстраціям можна побачити ряд змін від  перших зразків  одягу в історії людства – доби палеоліту – до наших днів. Розглянуто комплекси строїв усіх етнографічних регіонів України та зв’язок строю із духовним життям народу.  Окремими розділами виділено створення та особливості крою та шиття. Альбом наповнено малюнками, на яких відтворено фрагменти і зразки комплексів одягу та додано короткий словник народної одягової термінології.

Видання буде цікаве поціновувачам специфіки традицій та культури  українського народу.

 

01Вергеліс, Олег Анатолійович. Українська драма. Епізоди / О. А. Вергеліс.  Київ: Радуга, 2016. – 456 с. : іл.

Книга «Українська драма» – третя книга Олега Вергеліса, в якій він подає свій авторський погляд на театральний процес України початку третього тисячоліття. Композиція «української драми» поділена на три дії. Вибрані епізоди з життя українського театру ΧΧI століття. Книга присвячена пам’яті видатного актора Богдана Ступки. Вперше публікується його останнє інтерв’ю.

Книга розрахована на широке коло читачів, не тільки поціновувачів театрального мистецтва, а й на тих, кому цікавий український театр нового часу.

 

 

000032004Герус, Людмила Мечиславівна. Українська народна іграшка = Ukrainian folk toy / Л. М. Герус. Київ : Балтія Друк, 2017. 64 с. : іл. Укр. та англ. мовою.                        

Книга подає відомості про народну іграшку, як унікальне явище культури, в якій поєдналися явища минулого і сучасного, етнічні елементи, народні традиції. Подані матеріали з яких створювались іграшки. Це все доповнено ілюстраціями на основі експонатів Музею етнографії та художнього промислу, Музею Михайла Грушевського, приватних збірок та авторських творів.

Видання розраховане як на дітей так і на дорослих в якості потужного засобу виховання.

 

 

27292247_529902554062411_602328638_nДмитро Гнатюк – митець великої душі. Творчий нарис : мист. видання. – Київ : Мистецьке видання Національної опери України, 2010. – 40 с. : іл.

Пропоноване видання присвячене головному режисеру Національної опери України, Герою України, народному артисту СРСР, народному артисту України, лауреату Державної премії України ім. Тараса Шевченка Дмитру Гнатюку. В альбомі  є відомості  про дитинство та юнацькі роки, початок творчої кар’єри, режисерський доробок, виконавську майстерність та повсякденну працю. Альбом доповнений ілюстраціями  мистецьких образів, створених митцем.

Розрахований на музикознавців  та широке коло шанувальників таланту митця.

 

 

 

ukrainske-narodne-vbrannia-920099.400x500wКосміна, Оксана Юліївна. Українське народне  вбрання [Образотворчий матеріал] = Украинская народная одежда = Ukrainian folk costume / О. Ю. Косміна. – Київ : Балтія Друк, 2017. – 64 с. : іл.

Дане видання містить матеріали про традиції українського національного вбрання, які сягають глибин загальнонародної культури.  Представлена національна специфіка українського вбрання кінця ΧIΧ – початку  ΧΧ сторіччя, її багатошаровість, символічність та духовність. Зміна українського костюма під впливом загальноєвропейських стильових тенденцій. В альбомі містяться ілюстрації регіональних особливостей українських строїв. Їх зразки збережені в музейних та приватних колекціях Києва, Харкова, Чернігова, Вінниці, Переяслава-Хмельницького, Запоріжжя та Львова.

Розрахована для широкого кола читачів – шанувальників специфіки традицій, культури та багатогранності української культури, в тому числі і народного вбрання.

 

 

4e22addac734906b865338ab295f2ffeОлена Кульчицька (1877-1967). Графіка. малярство. Ужиткове мистецтво [Образотворчий матеріал] : альбом-каталог / Нац. музей у Львові ім. А. Шептицького ; авт. ст., упоряд. Л. Кость, наук. ред. О. Біла. Львів : Апріорі ; Київ : Майстер кн., 2013. 392 с. : кол. іл.

Даний альбом присвячений українській художниці ΧΧ ст. Олені Кульчицькій. Основою альбому є спогади, доповнені архівними фотографіями. Також окреслена творча діяльність художниці, визначено основні періоди її творчого та життєвого шляху. Видання містить ілюстративну частину, до якої ввійшло 347 репродукцій творів графіки, малярства й ужиткового мистецтва.

Видання розраховане на науковців, студентів мистецьких вишів та широкого кола поціновувачів української культури.

 

 

 

 

04Писанки наших бабусь : зібрання писанок Юрія Ференчука : [альбом] / упоряд., авт. проекту Н. М. Суруджій. – Чернівці : Місто, 2016. – 200 с. : кол. іл. – Передм. укр. та англ. мовами. Парал. тит. арк. укр. та англ. мовами.     

Дана книга представляє безцінну етнографічну роботу. В ній зібрані взірці більше 1700 писанок буковинських майстрів. Автором є художник, воїн УПА, в’язень концтаборів, письменник та етнограф Юрій Дмитрович Ференчук. Писанка є одним  із найпереконливіших свідчень прадавності української нації. Адже незаперечним є факт, що писанки пишуть тільки в Україні. Видання складається з трьох частин: знайомство з життєвим шляхом, творчим доробком, дослідження письма писанки та власне з зібрання акварельних замальовок писанок.

Видання буде цікавим як мистецтвознавцям, художникам та етнографам, так  і широкому загалу користувачів.

 

photo_1847_469724_knigasvyontek-30158788Свйонтек, Ірина. Покутські вишивки Прикарпаття. Мистецтво геометричного орнаменту і колориту. Альбом 1 [Образотворчий матеріал] / І. Свйонтек. – Львів : Апріорі, 2013. – 260 с. : кол. іл. – Парал. тит. арк. пол., нім. та англ. мовами.

Альбом присвячений покутській вишивці кінця ΧIΧ – першої половини ΧΧ ст. Альбом  складається з трьох частин: загальної, спеціальної та додатків. У першому розділі подано географічну довідку про Покуття, загальний опис вишивок Покуття, вишивки Снятинщини та Городенківщини. У другому – вишивки у вигляді таблиць з взорами вишивок. Альбом містить 64 таблиці та близько 300 кольорових та чорно-білих фотоілюстрацій. У додатках подано перелік місцевих назв та 336 узорів вишивок.

Альбом розрахований на мистецтвознавців, українознавців, етнографів, краєзнавців, художників та наукових працівників музеїв.

 

   

 

photoimg_427393458Сокальська вишивка. З фондів музею народної архітектури та побуту у Львові [Образотворчий матеріал] / Н. Гаврилів ; упоряд., підгот. матер. Н. Гаврилів, ред. І. Лемко. Львів : Апріорі, 2015. 28 с. : кол. іл., фот. Авт. зазн. на звороті тит. арк.

В альбомі представлені найкращі зразки орнаментів давньої вишивки  (початку ΧΧ ст.), що зберігаються у фондах  Музею народної архітектури та побуту у Львові. В альбомі можна знайти фрагменти орнаментів, типи крою сорочок та способи їх оздоблення.

Видання розраховане на науковців-дослідників етнографії та всіх, хто цікавиться мистецтвом вишивки.

 

 

 

27153247_529907597395240_1088105512_nСоломія Крушельницька. Міста і слава. – Львів : Апріорі, 2009. – 167 с.: іл.

Книга присвячена українській співачці Соломії Крушельницькій. Видання можна назвати фотоальбомом, де ілюстрації переплетені з розповідями про події з життя.  На сторінках видання можна знайти оригінальні документи та матеріали з особистого архіву, які лягли в основу книги. Воно наповнено розповідями її рідних, друзів та сучасників.  Матеріали, які використовуються в книзі зберігаються у фондах Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.

Видання розраховане на шанувальників оперного мистецтва, любителів мемуарної літератури, дослідників-музикознавців.

 

 

TayinaPinzelyaСтецько В. Таїна Пінзеля = Pinzel’s Mystery : мист. альбом / Віра Стецько ; пер. А. Галюлько, С. Труш ; фот. К. Сачека. – Київ : Майстер книг, 2017. – 150 с. : іл. – Текст укр., англ., пол. мовами.

Мистецький альбом «Таїна Пінзеля» присвячений пам’яті автора альбому Віри Стецько та відомого мистецтвознавця та історика Бориса Возницького. Дане видання є вже другим. Перше видання було видане п’ять років тому, присвячене творчості «українського Мікеланджело» – Іоана-Георгія Пінзеля, приурочений до виставки творів митця в Луврі в Парижі. В альбомі представлені світлини робіт творчої спадщини скульптора.

Альбом розрахований на мистецтвознавців, скульпторів, наукових працівників музеїв.

c0529fd7ed6c1d9b30212e9e3cae2409Українські митці у світі : матер. до історії українського мистецтва ХХ століття / Львів. Нац. Акад. мистецтв (Наук.-дослід. сектор) ; авт.-упоряд. Г. Г. Стельмащук ; ред. М. С. Білан. Львів : Апріорі, 2013. 520 с. : іл., кол. іл., портр. Парал. тит. арк. англ. мовою. – Бібліогр. в кінці ст.                              

Пропоноване видання містить інформацію про історію мистецького процесу в Україні в ΧΧ столітті. У ньому представлені відомості про українських митців, які змушені були покинути Україну у зв’язку з політичною ситуацією після програних визвольних змагань у ΧΧ ст. Також представлені художники молодшого покоління. Подані біографічні дані та творча діяльність понад 140 художників, добре відомих у світі.

Праця розрахована на студентів та викладачів, а також усіх хто цікавиться українським мистецтвом ΧΧ ст.

 

0669ab737d974e16f9bf8e7e8fec2eb5Чулак, Марія.  Бісерні прикраси Карпатського краю [Образотворчий матеріал] = Beaded Adornments of the Carpathian region / М. Чулак. Львів : Апріорі, 2015. – 168 с. : іл. Укр. та англ. мовами. Бібліогр.: с. 166 (26 назв). 

Праця присвячена мистецтву прикрас з бісеру карпатського краю. Карпатський регіон України має потужний та своєрідний мистецький потенціал, тому вироби з бісеру посідають особливе місце у побуті населення. Авторка розповідає про таємниці майстерності як народних майстрів, так і свої власні, аналізує композиційно-образні та колористичні особливості прикрас з бісеру мистецьких центрів Карпат. Актуальність даного видання пов’язана, насамперед, із загальною потребою  збереження народного мистецтва в Україні.

Книга буде цікава широкому загалу читачів.

 

 

Нові надходження у відділі обслуговування

 

Лінь, зневіра у власних силах та відсутність мотивації – одні з головних проблем, з якими стикається сучасний соціум.

Мотивація – річ парадоксальна, але хоч би що її створювало, вона має бути внутрішнім рушієм. Інколи дуже важко мотивувати себе, особливо, якщо мова йде про якість проблеми чи складну роботу. Тому, якщо відчувається брак мотивації, відділ обслуговування користувачів пропонує ознайомитись з літературою, яка допоможе підбадьорити себе, адже ці книги й справді «працюють»!

Добірка «Мотиватори твого успіху» поповнилась новими надходженнями:

image001Берн Е. Ігри, у які грають люди. Світовий бестселер із психології стосунків / Е. Берн ; пер. з англ. К. Меньшикової. – 3-тє вид. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 256 с.

Доктор Ерік Берн розкриває таємні прийоми, які керують нашим життям. Усі ми, не усвідомлюючи цього, постійно граємо в ігри – подружні та сексуальні, серйозні ігри з керівниками та суперницькі ігри з друзями, в ігри, що визначають статус та сімейні сутички.  Ерік Берн детально описує понад 120 ігор, у які ми граємо самі та у які нас залучають навколишні. А також дає поради для тих, хто хоче навчитись протистояти прийомам ігор, у які вас намагаються втягнути.

 

 

image003Браун Б. Стань сильнішим / Б. Браун ; пер. з англ. О. Замойської. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 288 с.

Як «прочитати» власні емоції, навчитися обговорювати їх із близькими? Як реагувати на критику щодо себе? Як звестися на ноги після поразки для другого шансу? «Стань сильнішим» — книга про те, як знайти в собі мотивацію та сили пережити життєві негаразди й втрати. Бестселер за версією «The New York Times», який вже понад рік залишається однією з найпопулярніших книг з психології за рейтингом «Amazon».

 

 

image005Гладуелл М. Спалах! Сила несвідомих думок, або Як не заважати мозку приймати рішення / М. Гладуелл ; пер. з англ. І. Савюк. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 240 с.

Малколма Гладуелла — поп-соціолога і журналіста The Washington Post і The New Yorker, називають «найбільш оригінальним американським журналістом». Журнал Time вніс Гладуелла до переліку 100 найвпливовіших людей світу, а всі його дослідження із соціальної психології стали бестселерами The New York Times та The Globe and Mail. Уже за три роки після виходу з друку спільний наклад книжок «Спалах!» та «Неординарні. Історії успіху» сягнув 4,5 мільйона примірників.

 

 

image007Грін Р. 48 законів влади / Р. Грін ; пер. з англ.
Л. Герасимчука. – 2-е вид. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 608 с.

Сорок вісім хитрих, безжальних, повчальних законів влади від Роберта Гріна, які стануть у пригоді кожному, хто прагне досягати вершин.

Як навчитися долати перешкоди й перетворювати їх на успіх? Де черпати енергію та натхнення для сильних вчинків? Як подолати страх і змусити долю грати за вашими правилами? Книжка навчить вас розставляти пріоритети, вивчати й розуміти людей, опановувати власні емоції й не говорити більше, ніж потрібно. Практичні поради, що ґрунтуються на 48 законах Гріна, допоможуть усім, хто жадає успіху, прагне впевнено йти до мети й завойовувати світ.

 

image009Девід С. Емоційна спритність. Як почати радіти змінам і отримувати задоволення від роботи та життя /
С. Девід ; пер. з англ. Л. Герасимчука. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 288 с.

Вивчаючи емоції протягом 20 років Сьюзен Девід дійшла висновку, що ні розум, ні тип особистості не визначають успіх. Його визначають наші емоції, а точніше — вміння їх контролювати. Саме це авторка називає «емоційною гнучкістю». Внутрішній спокій, вміння розуміти себе допомагає не тільки почуватися впевнено в будь-якій ситуації, а й бути успішним на роботі, в особистому житті, у творчості. Авторка переконана, що вміння підлаштовуватися під мінливий світ подій дозволяє уникнути стресів, негативних думок та почуттів і впевнено рухатися вперед. Ця книжка допоможе вам зрозуміти природу своїх емоцій, навчитися жити з ними у злагоді. Ви нарешті знайдете підхід до опанування своїх переживань, будете отримувати задоволення від спілкування й досягати своїх цілей.

image011Докінз Р. Егоїстичний ген / Р. Докінз ; пер. з англ. Я. Лебеденка. – 2-е вид. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 544 с.

«Егоїстичний ген» — перша і водночас визначна книжка Річарда Докінза, що досі залишається найвідомішою його працею і навіть через 40 років інтригує та не втрачає своєї актуальності. «Ми є машинами для виживання — самохідними роботами, що сліпо запрограмовані на збереження егоїстичних молекул, відомих як гени», — саме так проголошує автор.

У чому ж полягає «егоїстичність» генів? Чому вчений так безжально висловлюється про людей? Які погляди відстоює? Річард Докінз наполягає на тому, що саме ген, а не особина є одиницею природного добору. Несподівано, чи не так? Але це ще не все. Альтруїзм автор пояснює не підсвідомим намагання зберегти вид, а саме егоїстичністю генів: вони вдаються до найвигіднішої стратегії, щоб залишити у вічності часточку себе.

 

image013Кенфілд Д. Курячий бульйон для душі. Думай позитивно. 101 історія про те, як світлі думки змінюють життя / Д. Кенфілд, М. В. Гансен, Е. Ньюмарк. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 496 с.

“Коли життя підкидає вам лимони — зробіть із них лимонад”. Пам’ятаєте цей вираз? Однак слова — це просто слова. І у скрутній ситуації такі вирази лише дратують, та й сумних думок від того не меншає. Утім, де шукати позитиву, коли він життєво потрібен? Тут, у цій книжці. Серед 101 історії реальних людей, які, щодня маючи купу проблем і негараздів, знаходять внутрішню силу впоратися з викликами долі. Сильні особистості, які надихають не опускати руки й шукати ключ до позитивного мислення, поліпшувати своє життя та не втрачати мотивацію й віру в добро. Метт утратив роботу, але не втратив надію на краще. Шейла залишилася без грошей, натомість отримала дещо набагато цінніше. Бренда втратила родину в автокатастрофі, але знайшла в собі сили жити далі. Коли здається, що весь світ проти тебе, просто відкрий цю книжку і дозволь щастю ввійти до твого життя!

 

image015Клеон О. Кради як митець. Креативні “фішки”, про які тобі ніхто не розповість / О. Клеон ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 160 с.

У світі ніщо не є оригінальним, ідеї не беруться з повітря – їх можна «вкрасти»! Тож відкрий серце для творчості та кради чесно! Книжка розповість, як це зробити, щоб не просто наслідувати інших, а створювати щось нове! Завдяки наведеним прикладам, ілюстраціям, порадам ви навчитеся переробляти та переосмислювати чужі ідеї та народжувати власні шедеври.

 

 

 

image017Кові С. Р. 7 звичок надзвичайно ефективних людей. Потужні інструменти розвитку особистості / С. Р. Кові. – 5-е вид. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 384 с.

Ця книжка — світовий супербестселер, праця №1 у темі росту особистості! Вона позитивно вплинула на життя мільйонів людей в усьому світі, серед яких Білл Клінтон, Ларрі Кінг, Стівен Форбс! Керівництво навчить вас краще розуміти себе, визначати пріоритети, формулювати життєві цілі й досягати їх. Це книжка для тих, хто хоче стати кращим у професійній діяльності, максимально реалізувати свій творчий потенціал та назавжди змінити своє життя на краще.

 

 

image019Кусумано М. А. Стратегії геніїв. П’ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва Джобса  / М. А. Кусумано, Д. Б. Йоффі ; пер. з англ. С. Новікової. – 3-тє вид. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 256 с.

Як стають видатними стратегами? Ця книжка — путівник найкращими сторінками досвіду стратегічного планування, управління та практичної діяльності, який дозволить будь-кому стати ефективним стратегом, як Ґейтс, Ґроув чи Джобс.

 

 

 

 

image021Міхалко М. 21 спосіб мислити креативно / М. Міхалко ; пер. з англ. Т. Бойка. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 400 с.

Майкл Міхалко — провідний міжнародний експерт у галузі творчого мислення та креативності, автор бестселерів. Усі знають Сальвадора Далі та його карколомні полотна. А звідки він черпав ідеї для своїх картин? Далі сідав у крісло, під підлокітник якого ставив залізну тарілку. Потім художник клав на той підлокітник руку, у якій затискав залізну ложку. Коли Далі майже засинав, долоня розслаблялась і ложка падала, голосно дзенькаючи. Далі прокидався, і тієї миті, коли мозок митця перебував на межі між сновидіннями та реальністю, йому являлися знамениті образи. Та не кваптеся бігти на кухню за посудом. Ваша доза креативу та ідей — у цій книжці. Це портативний тренажер із вигадок, нестандартних підходів і нетипових вирішень типових питань. Сотні трюків, підказок, історій геніїв, головоломок, вправ та мозкових штурмів — креативу бути!

 

image023Сінсеро Д. Крутість тобі личить. Як перестати сумніватися в собі й почати жити на повну / Д. Сінсеро ; пер. з англ. Н. Бхіндер. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 304 с.

Авторка цієї натхненної книжки доводить: будь-хто здатен досягти успіху, адже те, чого ти прагнеш, для тебе вже давно існує. Всесвіт уже про все подбав. І, щоб отримати бажане, достатньо змусити себе зробити лише одну просту річ: не просто ЗАХОТІТИ змінити своє життя, а ВИРІШИТИ його змінити.

У цьому виданні ще чимало порад — простих і практичних, а подекуди й зухвалих та неочікуваних. Джен розповідає безліч історій із власного досвіду, ділиться своїми поразками й тріумфами, розраджує, надихає й підбадьорює. Щиро, доволі відверто, а ще дотепно й місцями не дуже добираючи слів.

image025Темплар Р. Правила, які варто порушити. Жити за власним кодексом / Р. Темплар. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 240 с.

Школа, університет, робота, депозит у банку, квартира, сім’я… Нам змалечку нав’язують шлях до успіху, переконуючи, що спроби звернути з дороги потягнуть за собою проблеми, труднощі та невдачі. Усі, певно, чули і знають, що, аби досягнути висот, слід старанно вчитися, слухати старших, неодмінно вступити до університету, шукати правильну роботу і рухатися вверх кар’єрними сходинками… Це стереотипи, яким більшість людей бояться протистояти. Річард Темплар переконаний, що кожен має свій шлях і успіх не залежить від дотримання правил, диктованих родичами, друзями чи знайомими.

 

 

image027Фромм Е. Втеча від свободи / Е. Фромм ; пер. з англ. Максима Яковлєва. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 288 с.

Еріх Фромм — видатний німецький філософ і психоаналітик, один із засновників неофройдизму, автор книжки “Мистецтво любові” та ще низки праць, які вважаються класичними у психології. Основоположник психоаналізу Зиґмунд Фройд говорив: “Більшість людей насправді не хочуть свободи, тому що вона передбачає відповідальність, а відповідальність лякає людей”. Може, тому втеча від свободи цілком прийнятна для більшості? Еріх Фромм розкриває перед читачем саму суть свободи, чим вона є для сучасної особистості. Чи існує зв’язок між авторитарними режимами та втечею від свободи? Як пояснити той факт, що деякі люди добровільно відмовляються від незалежності, віддаючи перевагу рабству й обираючи конформізм? Чому свобода може спричиняти почуття самотності, страху та безсилля? І чи справді свобода має дві форми — хорошу й погану? Еріх Фромм розглядає феномен свободи і відповідає на ці одвічні питання.

 

image029Хіз Ч. Вирішуй правильно. Як обрати найкраще рішення в житті та на роботі / Ч. Хіз, Д. Хіз ; пер. з англ. А. Жищинської. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 320 с.

Чому іноді нам досить легко зробити вибір, а іноді цей процес перетворюється на майже нездійсненну місію? Часом ми тягнемо кота за хвіст, відкладаючи прийняття рішення на завтра, зважуємо «за» і «проти», піддаємося сумнівам, що витісняють логічні розмірковування. Або ж навпаки — рубаємо з плеча, а потім довго ліквідуємо наслідки подібних необдуманих вчинків. Знайомо? З цією книжкою ви перетворитеся на справжній генератор прийняття найкращих рішень, які допоможуть налагодити кар’єру, особисті стосунки та загалом поліпшать життя. Адже часом від правильного рішення, прийнятого в потрібний час, залежить дуже багато.

 

image031Чалдині Р. Психологія впливу / Р. Чалдині ; пер. з англ. М. Скоробогатова. – 2-е вид. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 352 с.

Що може змусити кожну людину сказати «так»? Як переконувати людей та уникати небажаного впливу? Відповіді шукайте на сторінках цієї книги, яка миттєво стала світовим бестселером. Ця книга, яка вже давно стала підручником для менеджерів, підприємців і взагалі всіх, хто бажає опанувати мистецтво впливу, навчить вас розуміти поведінку інших, уникати маніпуляторів людською свідомістю та спілкуватися, завжди досягаючи поставлених задач.

 

 

 

image033Шер Б. Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш / Б. Шер, Е. Ґоттліб ; пер. з англ. О. Зосімової. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 432 с.

«Мета цієї книги — зробити вас переможцем» — так уперше звернулася до читачів 1978 року колишня офіціантка та 44-річна самотня мати двох дітей Барбара Шер. За майже 40 років її перша з семи книг-бестселерів була видана мільйонами примірників та стала справжньою біблією для коуч-тренерів по всьому світі. Написані легко та натхненно, її книги допомогли мільйонам людей стати успішними, краще зрозуміти себе й здійснити свої мрії, перетворивши їх на чіткі цілі та зробивши їх реальністю.

 

 

image035Шер Б. Мрій правильно. Як зрозуміти, чого ти насправді бажаєш і як цього досягти / Б. Шер, Б. Сміт ; пер. з англ. О. Зосімової. – 2-е вид. – Харкiв : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 432 с.

Книга «Мрій правильно…» передусім адресована молодим людям, зокрема студентам, але «…зрозуміти чого ти насправді бажаєш» кортить й багатьом сформованим особистостям. Ви згідні?

Барбару Шер, автора бестселера, вважають у світі хресною мамою коучингу, вона має потужний досвід спілкування із різноманітними людьми, який виклала на сторінках вже сімох книжок.

Конкретні життєві приклади, відпрацьована схема запитань до себе та корисні поради – неодмінно допоможуть й Вам досягти гармонії у власному житті.

 

бюджетнийНауково-практичний коментар Бюджетного кодексу України : станом на 20 січня 2016 р. / за заг. ред. Т. А. Латковської. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 176 с.

 

У даному науково-практичному коментарі подано ґрунтовний аналіз чинної редакції Бюджетного кодексу України з урахуванням останніх змін і доповнень.

Коментар розрахований перш за все на спеціалістів у галузях фінансового права, працівників фіскальних органів України, всіх, хто за своїм фахом пов’язаний з фінансово-грошовою системою, а також правників, викладачів, аспірантів, студентів фінансово-економічних та юридичних факультетів.

 

 

про працюНауково-практичний коментар Кодексу законів про працю України  : станом на 20 січня 2016 р. / В. В. Цюра [та ін.] ; за заг. ред. Д. В. Журавльова. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 320 с.

 

У даному науково-практичному коментарі подано ґрунтовний аналіз чинної редакції Кодексу законів про працю України з урахуванням останніх змін і доповнень.

Коментар, призначений для практичного застосування і зацікавить керівників підприємств, установ, організацій, працівників профспілкових організацій, практикуючих правників, студентів юридичних факультетів та всіх, хто цікавиться трудовим правом.

 

 

 

земельнийЗемельний кодекс України  : наук.-практ. коментар; станом на 3 червня 2016 р. / за заг. ред. В. І. Курила. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 632 с.

 

Даний науково-практичний коментар до Земельного кодексу України не є офіційним тлумаченням чинного законодавства України, носить рекомендаційний характер і пропонується для використання суддями, прокурорами, слідчими, детективами, адвокатами та спеціалістами в галузі земельного законодавства для використання в практичній роботі.

 

 

 

митнийНауково-практичний коментар Митного кодексу України  : станом на 10 березня 2016 р. / А. І. Суббот [та ін.] ; за заг. ред. Є. В. Додіна. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 672 с.

 

Науково-практичний коментар Митного кодексу України подано з урахуванням останніх змін та доповнень станом на березень 2016 року.

Видання пропонується для працівників органів доходів і зборів, спеціалістів митної справи, підприємців, правників та інших осіб.

 

 

 


крим процесНауково-практичний коментар
Кримінального процесуального кодексу України. Зразки процесуальних документів у кримінальному провадженні : станом на 15 липня 2016 р. / С. С. Чернявський [та ін.] ; за заг. ред.
С. С. Чернявського. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 760 с.

 

Науково-практичний коментар розрахований на суддів, прокурорів, слідчих, співробітників оперативних підрозділів та адвокатів для використання в практичній роботі, а також як навчальний посібник для студентів навчальних учбових закладів, які готують фахівців в галузі права.

 

 

житловийНауково-практичний коментар Житлового кодексу України  : станом на 10 березня 2016 р. / В. В. Цюра [та ін.]. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 253 с.

 

У даному науково-практичному коментарі подано ґрунтовний аналіз чинної редакції Житлового кодексу Української РСР з урахуванням останніх змін і доповнень.

Коментар, що призначений для правників, студентів юридичних факультетів, спеціалістів з управління житловим фондом, іншого широкого кола читачів, вже буде до сучасної редакції вказаного кодексу.

 

 

 

 

сімейнийНауково-практичний коментар Сімейного кодексу України. Судова практика з питань сімейних стосунків : станом на 10 серпня 2016 р. / С. Б. Булеша [и др.]. – Київ : Професіонал, 2016. – 480 с.

 

У даному науково-практичному коментарі Сімейного кодексу України проведено ретельний аналіз усіх статей. Аналіз  проводився з урахуванням Цивільного, Господарського, Кримінального, Адміністративного кодексів та нормативно-правових актів України, які більш детально окреслюють норми статей Кодексу та застосовуються у судовій практиці. Коментар буде корисним працівникам державних органів, нотаріусам, адвокатам, юрисконсультам, науково-педагогічним працівникам, аспірантам, ад’юнктам, здобувачам, магістрам, курсантам, слухачам та студентам вищих навчальних закладів України, а також пересічним громадянам України.

 

цивільнийНауково-практичний коментар Цивільного кодексу України  : станом на 3 серпня 2016 р. / за заг. ред. В. І. Бобрика. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 800 с.

 

У даному науково-практичному коментарі подано постатейний аналіз положень Цивільного кодексу України з урахуванням останніх змін і доповнень. В процесі підготовки коментаря автори намагались зробити акцент саме на практичному аспекті застосування норм ЦК з урахуванням особливостей тієї сфери суспільних відносин, якої вони стосуються.

Видання розраховано на суддів, практикуючих юристів, студентів, аспірантів і викладачів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться питаннями правового регулювання цивільних відносин в Україні.

 

цив процесНауково-практичний коментар Цивільного процесуального кодексу України : станом на 5 серпня 2016 р. / за заг. ред.
С. О. Короєда. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 688 с.

 

У даному науково-практичному коментарі подано постатейний аналіз чинної редакції Цивільного процесуального кодексу України з урахуванням змін і доповнень станом на 5 серпня 2016 року. Детально розглянуто усі 11 розділів коментованого Кодексу, особливу увагу приділено аналізу положень, присвячених позовному і наказному провадженням, а також новелам апеляційного і касаційного перегляду судових рішень та підставам і порядку перегляду судових рішень Верховним Судом України, виходячи з нової системи судоустрою України. Додаються тексти і витяги з текстів нормативно-правових актів з питань організації цивільного судочинства, а також рішення Конституційного Суду і постанови Пленуму Верховного Суду України, в яких узагальнено практику застосування судами окремих норм цивільного процесуального законодавства.

Видання розраховано на суддів та працівників суду, адвокатів, прокурорів, нотаріусів, студентів, аспірантів і викладачів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться питаннями організації і провадження судами справ в порядку цивільного судочинства.

 

господарськийНауково-практичний коментар Господарського кодексу України : станом на 20 січня 2016 р. / за заг. ред.
С. М. Грудницької. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 488 с.

 

У даному науково-практичному коментарі на основі наукового аналізу чинного Господарського кодексу України та узагальнення правозастосовної практики, зокрема щодо вирішення судами господарських спорів наводиться постатейне тлумачення його положень, що визначають основні засади господарювання в Україні і регулюють господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб’єктами господарювання, а також між цими суб’єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.

Видання розраховане на адвокатів, юрисконсультів, працівників судових і правоохоронних органів, а також науковців, викладачів, аспірантів і студентів юридичних та економічних закладів освіти.

 

 

 

кримінальнийНауково-практичний коментар Кримінального кодексу України : станом на 1 квітня 2016 р. / за заг. ред. О. М. Литвинова. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 536 с.

 

У даному науково-практичному коментарі подано постатейний аналіз положень Кримінального кодексу України з урахуванням останніх змін і доповнень станом на 1 квітня 2016 року.

В процесі підготовки коментаря автори намагались зробити акцент саме на практичному аспекті застосування норм Кримінального кодексу України з урахуванням особливостей тієї сфери суспільних відносин, якої вони стосуються.

Видання розраховано на суддів, працівників правоохоронних органів, практикуючих юристів, студентів, аспірантів і викладачів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться питаннями правового регулювання в галузі кримінального законодавства в Україні.

 

 

антитерорАнтитерористична операція. Мобілізація. Соціальні гарантії учасникам АТО : практ. посіб. / упоряд.:
А. В. Григоренко, Л. С. Григоренко. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 168 с.

 

Посібник розрахований на військовозобов’язаних, військовослужбовців, учасників антитерористичної операції та осіб, які брали участь в забезпеченні її проведення, осіб, які переміщені з районів проведення антитерористичної операції, волонтерів.

 

 

 

банківськіБанківські та кредитні відносини. Законодавство, судова практика : практ. посіб. / упоряд. Л. С. Григоренко. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 408 с.

 

Посібник розрахований на суддів, адвокатів, працівників Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, банківських установ, суб’єктів підприємницької діяльності, громадян – позичальників кредитів, а також на студентів вищих учбових закладів, які готують фахівців в галузі права.

 

 

земельне законЗемельне законодавство України : практ. посіб. станом на 10 березня 2016 р. / упоряд.: К. І. Чижмарь, Д. В. Журавльов,
С. В. Пєтков. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 464 с.

 

Посібник розрахований на нотаріусів, адвокатів, державних кадастрових реєстраторів, оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, спеціалістів в галузі земельного законодавства для використання в практичній роботі, а також студентів вищих учбових закладів, які готують фахівців в галузі права.

 

 

 

військові адмінпоруш Військові адміністративні правопорушення. Військові кримінальні правопорушення (злочини). Законодавство. Коментар : практ. посіб. / упоряд.: А. В. Григоренко,
Ю. І. Руснак. – Київ : Центр учбової л-ри, 2016. – 272 с.

 

Посібник розрахований на військових службових осіб, на військовослужбовців строкової служби, на військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом та призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на осіб офіцерського складу, які проходять кадрову військову службу та військову службу за призовом, а також на військовослужбовців та працівників Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.

 

 

 

Нові надходження у відділі абонемента

 

CPbl4fqwVBY Токмань, Г. Майдан: сторінка живої історії / Г. Токмань. – 2-ге вид., виправл. і доповн. – Ніжин : ПП Лисенко М. М., 2015. – 104 с. 

У книзі спогадів однієї з рядових учасниць революційних подій кінця XX – початку XXI ст. в Україні передано особисті враження, роздуми, емоції оповідачки. У центрі розповіді – ніч штурму київського Майдану 18 – 19 лютого 2014 року.

 

 

 

 

pic1Тарковская-Гассанова Н. С. Династия Тарковских : ист. хроника / Н. С. Тарковская-Гассанова. – Киев : Україна, 2014. – 400 с. : ил. – (Выпущено по заказу Государстенного комитета телевидения и радиовещания Украины по программе “Українська книга” 2014 года).

Представлена книга присвячена видатному режисеру Андрію Тарковському. Досліджується життя восьми поколінь великої фамільної династії Тарковських, що жили в різних країнах, у різний час.

 

 

 

 

2Бажан М. П. Маловідомі мистецькі сторінки / М. П. Бажан ; упоряд. М. Г. Лабінський. – Київ : Криниця, 2014. – 816 с. : іл., портр. – До 110-річчя із дня народження.

Книга висвітлює погляди видатного поета ХХ століття, вченого-енциклопедиста, академіка НАН України Миколи Платоновича Бажана – проникнення в особливості театру, кіно, музики та живопису, які відлунилися в літературно-критичних статтях, численних перекладах. У ній вміщено маловідомі широкому загалу твори цього великого майстра слова у царині мистецтва. Його переклад «Бурі» В. Шекспіра і сьогодні в репертуарі Київського театру ім. І. Франка; відомі опери «Князь Ігор» О. Бородіна, «Хованщина» М. Мусоргського, «Катерина Ізмайлова» Д. Шостаковича, успішно йшли в 1960–1970 рр. в Національній опері України. Неминущу цінність зберігають есеї про Леся Курбаса і Всеволода Мейєрхольда, Олександра Довженка, Катерину Білокур та інших діячів культури.

Для широкого кола читачів у цьому виданні відкриється Микола Бажан ерудит, естет, якому випало бути не тільки свідком видатних мистецьких явищ, а й творцем та ученим, що всотував і розвивав уроки режисерів, музикантів і художників. Він переплавив їх у власну творчість та потужно ввів через призму високопрофесійних перекладів у сферу української культури.

 

 

4Дзярнович О. Князі Острозькі / О. Дзярнович [та ін.] ; передм. А. Бумблаускас ; під наук. ред. І. Тесленка ; пер. з лит. В. Журби. – Київ : Балтія Друк, 2006. – 280 с. : іл., кол. іл., фот. – (Еліта).

Друга книга серії видань “ЕЛІТА”

2014 – рік, коли українська і європейська спільнота святкувала 500-річчя битви при Орші, у якій військо Великого князівства Литовського на чолі з українським князем Костянтином Івановичем Острозьким здобуло блискучу перемогу.

З нагоди видатної історичної події, а також враховуючи актуальність історичних персоналій Острозьких для сучасних євроінтеграційних перспектив України, видавництво «Балтія-Друк» предcтавляє великий міжнародний проект «КНЯЗІ ОСТРОЗЬКІ», присвячений представникам одного з найвідоміших українських родів в українській історії XIV–початку XVIІ ст., що займали високі адміністративні та військові посади в Польсько-Литовській державі. Протягом століть представники роду Острозьких були символом окремої України-Русі, відстоюючи національну самобутність народу, ревними боронителями православної віри та української культури. Рід Острозьких прославлений й своєю меценатською діяльністю, зокрема з іменем Костянтина Острозького нерозривно пов’язане виникнення першого вишу в Україні – Острозької академії, і поява Острозької Біблії – першого завершеного видання Біблії церковнослов’янською мовою. До видання залучено історичні документи і архівні матеріали, зібрані у 26 музеях України, Польщі, Литви і Білорусі. Історичні дослідження ілюструють майже 800 фотографій.

 

3Історія європейської цивілізації. Рим / під ред. У. Еко ; пер. з італ. Л. Д. Ципоренко [та ін.] ; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. – Харків : Фоліо, 2014. – 1104 с. : іл. – (Випущено на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою “Українська книга” 2014 р.).

Проект «Історія європейської цивілізації» охоплює період від античних часів до XX століт­тя і поділений на три основних блоки: Античність (3 томи – Близький Схід, Греція, Рим), Середньовіччя (4 томи – Раннє середньовіччя, Високе середньовіччя, Пізнє середньовіччя, XV століття) і Сучасність (5 томів – XVI-XX століття). При створенні цього надзвичайного проекту його упорядник – видатний італійський вчений-філософ, літературний критик, письменник Умберто Еко – керувався мультидисциплінарним принципом: Історія, Філософія, Міфологія та релігія, Образотворче мистецтво, Література, Наука і техніка, Музика. Статті до дисциплін написані провідними італійськими фахівцями у кожній галузі.

«Історія європейської цивілізації. Рим» – сучасний підручник історії Європи, в якому представлена повна картина політичного, військового та культурного світу Стародавнього Риму. Ця грандіозна праця охоплює період античності від середини VIII ст. до н. е. (з часів першої урбанізації) і до падіння Римської імперії у V ст. н. е.

Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом – як всесвітньо відомими шедев­рами, так і першодруками із багатьох музеїв світу.

 

6Руїна / упоряд., передм. О. І. Гуржія. – Київ : Вид-во гуманіт. л-ри, 2015. – 432 с. : іл., карти. – (Випущено на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою “Українська книга” 2015 р.).

Ця книга охоплює події в Україні другої половини XVII століття, що увійшли в її історію під назвою «Руїна». До видання включені прозові твори, історичні дослідження, документальні матеріали, котрі яскраво характеризують одну із найтрагічніших сторінок історії нашої держави.

Книга доповнена хронологією, картою того часу, примітками.

Розрахована на широке коло читачів.

 

5Тарас Шевченко. Художник. Повесть / вступне сл. О. Бороня ; упоряд. О. Бороня,  вид. “Мистецтво”; коментарі В. Судак. – Київ : Мистецтво, 2014. – 384 с. : іл. – Рос., англ.

У виданні подано автобіографічну повість видатного українського поета і художника Taраса Шевченка (1814-1861). Цей літературний твір, написаний російською мовою, розповідає про формування духовного світу, естетичних поглядів і переконань митця у період його життя й навчання у Петербурзі 30-40-х років XIX ст.

Текстовий матеріал доповнено майже 350 ілюстраціями творів автора, українських, російських та західноєвропейських художників, репродукціями рідкісних документів, світлин тощо. Розраховано на широке коло поціновувачів української літератури та мистецтваComments are closed.