Майн Рід «Вершник без голови» (книга-ювіляр)

6737aea9750ca210ea2a831f32f39208Майн Рід – великий творець «романів пригод і подорожей». Навряд чи знайдеться читаюча людина, якій не було б відоме це ім’я. Книги «Капітана Ріда», як любив себе називати письменник, приваблюють романтикою пошуків в ім’я високої ідеї, мужнім подоланням труднощів на шляху героя,  напруженими діалогами, несподіваним розвитком сюжету.

У 1865 році з-під пера Майн Ріда вийшов найбільш відомий його твір – «Вершник без голови». Як тільки роман було написано, видавничий дім «Сhapman & Hall» розпочав його публікацію, як серію щомісячних випусків. Перший випуск було надруковано 1 березня 1865 року. Всього вийшло 12 випусків.  А в 1866 році видавництво Ричарда Бентлі опублікувало перше окреме видання «Вершника без голови».

Рід Т. М. Вершник без голови : дивовижна техаська історія: роман / Т. М. Рід ; пер.з англ. В. І. Митрофанова ; худ. Є. В. Вдовиченко. – Х. : Фоліо, 2007. – 512 с. : іл. – (Бібліотека пригод) (Випущено на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою “Українська книга”).

З перших сторінок цієї книжки читача захоплює майстерно побудований сюжет, що ґрунтується на розкритті загадкового злочину. Разом з тим, розвиваючи заплутаний сюжет, ведучи читача від епізоду до епізоду, Майн Рід змальовує досить правдиву картину життя Техасу 50-х років, куди переїжджає родина плантатора Вудлі Пойндекстера. Їхнє знайомство з Морісом Джеральдом, мустангером, стає фатальним, адже, попри його допомогу родині у преріях, кохання до Луїзи призводить до загибелі її брата.

Цей класичний авантюрно-детективний роман, насичений таємницями, перевидавався по всьому світу незліченну кількість разів  і також кілька разів був екранізований. Український переклад вперше здійснив Володимир Митрофанов, книжку видано видавництвом «Веселка» (м. Київ) у 1983 році.

         «Вершник без голови» змушує читача щиро переживати події роману в усіх перипетіях. Ця книга цікава для будь-якого віку.

Більше інформації на блозі “Книжковий простір”http://read-ukrainian.blogspot.com/


Comments are closed.