Літературна година «Осип Маковей – письменник, редактор, літературознавець»

pok4 жовтня у книгозбірні відбулася літературна година «Осип Маковей – письменник, редактор, літературознавець». У рамках заходу головний редактор відділу краєзнавства Юлія Боганюк презентувала біобібліографічний покажчик «Осип Маковей», приурочений до 150-річчя від дня народження відомого українського поета, публіциста, педагога, громадського діяча. Зокрема ознайомила присутніх із структурою видання, основними розділами, підрозділами, акцентувавши увагу на актуальності покажчика для дослідження життєвих і творчих сторінок письменника.

Про чернівецький період життя Осипа Маковея, його діяльність на посаді редактора газети «Буковина», творчі зв’язки з іншими відомими талановитими буковинцями розповів автор передмови презентованого видання, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури ЧНУ ім. Юрія Федьковича Олександр Попович. Науковий співробітник Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської Юлія Микосянчик більш детально охарактеризувала творчу співпрацю Осипа Маковея та Ольги Кобилянської, акцентувала увагу гостей на маловідомих деталях їхніх особистих взаємин, цікаво змоделювавши реальні історії з життєписів цих відомих митців.

На скайп-зв’язку з нами були колеги із Заліщицької центральної районної бібліотеки, директор ЦБС Ольга Тракало, місцеві краєзнавці. Зокрема, історик, заступник директора Відокремленого підрозділу Національного аграрного університету біоресурсів і природокористування України  «Заліщицький агроколедж ім. Євгена Храпливого» Михайло Сопилюк розповів присутнім про останній період життя та творчої діяльності Осипа Маковея на посту директора учительської гімназії в місті Заліщиках, про його активну суспільно-політичну діяльність. Також презентував двохтомне видання «Заліщики: роки, події, люди», куди ввійшли літературні розвідки про Осипа Маковея.

Серед запрошених гостей була і вчитель української мови та літератури Заліщицької спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. О. Маковея, керівник кімнати-музею письменника, що діє при школі його імені, лауреат районної премії ім. О. Маковея Олександра Петринка. Вона принесла із собою копію музейного експонату – лист Осипа Маковея до своєї майбутньої дружини довжиною 5 м.

Модератор заходу – завідувач редакційно-видавничого відділу Іванна Рудько.

Присутні на заході учні Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. Юрія Федьковича та студенти філологічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича мали нагоду збагатитися новими знаннями про відомого поета, прозаїка, публіциста та ознайомитися з книжковою виставкою «Осип Маковей – письменник, редактор, літературознавець».

 

  • DSC_4170
  • DSC_4180
  • DSC_4185
  • DSC_4211
  • DSC_4245
  • DSC_4280
  • DSC_4304
  • DSC_4341
DSC_41701 DSC_41802 DSC_41853 DSC_42114 DSC_42455 DSC_42806 DSC_43047 DSC_43418
jquery slideshow by WOWSlider.com v6.1

 

 

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Comments are closed.