Книжково-ілюстративна виставка «Символ державності та єдності нації»

20170821_143035

23 серпня в Україні відзначається свято, присвячене одному з найголовніших  державних символів − Державному Прапору України.

Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.

24 серпня 1991 р. відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради замайорів синьо-жовтий прапор. На політичній карті світу з’явилася нова незалежна суверенна держава Україна.     Державний Прапор − символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під його знаменом українці йшли до проголошення самостійної держави, до перемоги. Поєднання кольорів синього і жовтого може трактуватися багатозначно: це кольори сонця та води, це і чисте, мирне, безхмарне небо, що простягнулося над жовтим кольором хлібного, це золотий вогонь свічок на вінках, що пливуть синіми водами рік на свято Івана Купала, це фрески Софійського та Михайлівського соборів у Києві.

Сьогодні Державний Прапор постійно майорить на будинках Президії Верховної Ради України, резиденції Президента України, його представників в областях і районах, Кабінету міністрів України, у святкові дні – на будинках міністерств та відомств.

З нагоди Дня державного Прапора України відділ обслуговування користувачів презентує книжково-ілюстративну виставку «Символ державності та єдності нації», де представлені книги та публікації в періодичних виданнях. Працівники відділу нададуть читачам можливість ознайомитися з матеріалами виставки та документами із фондів бібліотеки.

Експозиція триватиме до 1 вересня.

 

  • 20170821_143035
  • HFVmCiB8--I
20170821_1430351 HFVmCiB8--I2
slideshow html by WOWSlider.com v6.1

 


Comments are closed.