Книжково-ілюстративна викладка-акцент «Viva борщу. 20 найсмачніших рецептів до вашого столу»

изображение_viber_2019-07-15_11-57-06З  12  по 26 липня  у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук розгорнута книжково-ілюстративна викладка-акцент «Viva борщу. 20 найсмачніших рецептів до вашого столу».

«Обличчям» національної української кухні безперечно є борщ. Юрій Винничук стверджує: «Ця страва належить до священних, як і кутя. Один з героїв мого роману так і говорить, що борщ – се наш український тотем, якому ми повинні молитися і складати пожертви. Борщ – се символ світобудови, се Сонце, Місяць і зорі, Небо і Земля, води і суходоли. Борщ – се наша українська кров. Темно-червона, хмільна і кипуча. Борщ тече в наших жилах, борщ вирує і яріє. На борщі виросла козацька нація, на борщі вона приймала присягу…»

Та хіба цьому можна заперечити? Борщ готували та готують в Україні завжди, це страва № 1 у кожній українській родині. Борщ пісний чи скоромний – він  справедливо  завоював любов всього світу: раз скуштувавши,  ніхто і ніколи не відмовлявся від бажання посмакувати його хоча б ще раз.

Існує багато рецептів приготування борщу. В старовинних рецептах («козацький» або «половецький») радять вживати листя борщівника, у латинській назві якого є ім’я Геракла. Десь із ХV ст. почали додавати до борщу червоні буряки. Кожний регіон України традиційно має свої фірмові рецепти борщу: «Буковинський», «Галицький», «Зелений», «П’яний», «Полтавський», «Подільський», «Циганський»…

На запропонованій викладці, що складається з різноманітних тематичних друкованих видань з бібліотечного фонду відділу, користувачам представлені енциклопедичні, довідкові, учбові, науково-популярні видання та кулінарні рецепти. Вони надихають на вивчення традиційної і сучасної української кухні та створення нових кулінарних шедеврів.

Викладка розрахована на широке коло читачів – гурманів, що полюбляють страви української кухні і віддають перевагу приготуванню  страви № 1 – борщу.

Знайомтеся з рецептами приготування борщу нашими авторами та створюйте свій фірмовий родинний борщ!

 

изображение_viber_2019-07-15_11-57-06

 

 


Comments are closed.