Висловлюєм щиру вдячність авторам за подаровані книги!

Селезінка В. За четвертою стіною / Василь Селезінка. - Чернівці : Друк Арт, 2013. - 368 с. : іл.
Чергова книжка заслуженого діяча мистецтв України Василя Селезінки розповідає про роки його навчання в Київському інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого та про Рівненський музично-драматичний театр, у якому автор пропрацював 7 років, зігравши понад 30 ролей. Паралельно розвивається тема кохання, одруження і сімейного життя, згадуються інші цікаві події цього періоду. У книжці використано понад 230 фотографій, які добре ілюструють і збагачують розповідь.
"За четвертою стіною" - сьома книжка автора. Розрахована на широке коло читачів.

Лазарук М. Я. Сквозь ночь и звёзды. Стихотворения - М.: ИПО "У Никитских ворот", 2013. - 48 с.
Стихотворения известного украинского поэта Мирослава Лазарука подкупают органическим чувством слова. Используя традиционные выразительные средства, Мирослав Лазарук свои острые лирические переживания воплощает в неожиданные поэтические образы.
Переводчик включил в русское издание стихи из книги "Цисарская дорога" и "Ночи с амазонкой".
Стихотворения украинского поэта издаются в России впервые.

Колодій Віталій. Слова осипалися з літа : Книга у відсвіті жнив. - Чернівці : Букрек, 2013. - 336 с., іл.
Ця книга доповнює сторінки багатожанрової творчості Віталія Колодія з його філософією лірика, роздумливим заглибленням у сутність подій та явищ різних часових вимірів, чуйним дослуханням до людського серцебиття.
Нинішні вчинки не лише іспитують морально-світоглядні засади кожного сьогодні, а й дивляться на нас із часів завтрашніх, ставлячи звідтіль свої світлі чи темні міти на сумлінні нашому, - послідовно стверджує автор.
Пропоноване видання є шостим томом вибраних творів відомого письменника. Попередніми роками у цьому ряду побачили світ його "Диспут" (поеми, 2007), "Ангел на камені" (вірші, 2008), "Зоря над прірвою" (проза, 2008), "З вогню і квітів" (переклади, 2008), "Перо в облозі часу" (публіцистика, 2009).
Споріднює ці книги властиве авторові велике розмаїття формотворчих засобів при багатозмістовому тематичному спектрі.

Zegrea I.T. Cultivatorii de iluzii:Opera omnia poezie contemporana. - iasi: Tipo Moldova, 2013 . - С.171.

Оркестровий дивосвіт Василя Мельницького: мистецький 0-65 альманах Чернівецького обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки / Упоряд. О. В. Залуцький. - Чернівці: Друк Арт, 2013. - 56 с.
Видання присвячене 50-річчю створення одного з кращих мистецьких колективів області - народного аматорського оркестру народних інструментів Кіцманського районного будинку народної творчості та дозвілля і його фундатору - багатолітньому керівнику та . диригенту Василю Григоровичу Мельницькому, який віддав справі музичного навчання і виховання юних кіцманчан понад 50 років творчої діяльності.

Кузик Ярослав Олексійович. Поезія Дмитра Загула на уроках української мови. - Вижниця: К-М - 2013, 64 с.
Цей посібник створений з метою популяризації поезії Дмитра Загула, поета, перекладача, літературознавця, критика. Стане в нагоді вчителям та учням, всім, хто цікавиться непересічною постаттю нашого краянина.
Автор висловлює подяку за моральну підтримку та конкретну допомогу своїй сім'ї - дружині Валерії, дочці Олесі, синові Ярославу та внучкам Надійці та Софійці.

Томків А. М. В Євросоюз через Кінашку : новели / А. М. Томків - Чернівці: Букрек, 2011 - 280 с. : іл.
Збірник новел Анатолія Томківа "В Євросоюз через Кінашку" - друга книга автора. Момент і вічність, реалії і містика, історичне минуле і сучасність, любов і ненависть, добро і зло, краса природи і людина, її духовна складова - ця багатогранна палітра життя зображена письменником соковито й жваво, з неповторним буковинським, гуцульським колоритом.
До видання увійшла частина творів (художніх новел, відредагованих автором) з попереднього збірника новел і нарисів "Хто пацив, той знає".

Історико-культурні заповідники / За ред. Вечерського В. В. ; Відп. за вип. Сердюк О. М. ; Наук.-дослід. інститут пам'яткоохоронних досліджень. - К., 2011. - 292 с. : 97 іл.
Наукова монографія присвячена проблемі розроблення генеральних планів розвитку історико-культурних заповідників України.

Історико-культурні заповідники. Плани організації територій / За ред. Вечерського В. В. ; Відп. за вип. Сердюк О. М. ; Наук.-дослід. інститут пам'яткоохоронних досліджень. - К. : Фенікс, 2011. - 192 с. : 74 іл.
Наукова монографія продовжує дослідження, присвячені проблемам розроблення генпланів розвитку державних ІКЗ України, узагальнено унікальний досвід НДІ пам'яткоохоронних досліджень щодо розроблення планів.

Історико-містобудівні дослідження Києва / За ред. Вечерського В. В. ; Відп. за вип. Сердюк О. М. ; Наук.-дослід. інститут пам'яткоохоронних досліджень. - К. : Фенікс 2011. - 454 с. : 147 іл.
Наукова монографія присвячена історико-містобудівним дослідженням Києва, а саме - розробленню науково-0проектної документації.

Михайловський В. I. Мелодія білого смутку: Проза. Чернівці: Прут, 2013-408 с.
Нова книга Володимира Михайловського "Мелодія білого смутку" - це людська сповідь про жите й пережите, можливість не раз доторкнутися до сердечного тепла і до ницості чоловіцтва. Врешті, побачити когось на лінії вогню, де відстоюються Совість, Воля і Честь; і тих, хто за тінню фіранки в зрадному покрові. А ще - які ми перед Отцем Небесним, перед Мамою і Татом, перед родом своїм, коріння якого в рідній українській землі?.. Які ми перед Сумлінням і Пам'яттю, перед Гордістю своєю?.. І чи достатньо вбираємо світла у ясні очі, аби не згубитися у Вічності?..
Життя екзаменує кожного в обіймах Всесвіту. З ким краще нам - із журавлем у небі чи із синицею в руках?.. Хто з них тримає під крилами нашу долю?..
Нам суджено прозрівати у вимирі Часу...

Панченко Т.Ф. Туристичне середовище: архіт., природа, інфраструктура [Монографія] / Т.Ф. Панченко,- К: Логос, 2009,- 176 с.: іл.- Бібліогр.: с. 175-176.
Узагальнено досвід територіальної організації туризму в Україні та в окремих туристичних регіонах. Висвітлено питання термінології та класифікації об'єктів туризму, наведено характеристику природних та історико-культурних туристичних ресурсів країни та регіонів, методику їх комплексної оцінки. Представлено туристичне районування території України, наукові засади формування територіальних систем туризму та його архітектурно-ландшафтного середовища.
Для фахівців наукових і проектних установ, викладачів і студентів вузів з спеціальностями "містобудування", "територіальне планування", "менеджмент туристичної індустрії", "економічна та соціальна географія".

У Чернівцях 5 липня ц.р. Служба безпеки України передала за рішенням Експертно-фондової ради з питань передачі культурних цінностей до державних фондів Чернівецького краєзнавчого музею та обласної універсальної наукової бібліотеки 9 старовинних предметів, що становлять культурну цінність.
Фахівці бібліотечної справи високо оцінили передані їм друковані видання, які побачили світ у Санкт-Петербурзі понад 100 років тому за часів Російської Імперії, - "Полное собрание сочинений Михайла Лермонтова" 1912 року та "Сочинения А.С. Пушкина, Том 1. Лирические стихотворения" 1887 р.
Віднині всі бажаючі можуть ознайомитися із стародруками в бібліотеці.

Поляк М. П. Кіцманщина. її минуле і сучасне. Чернівці: Петрович і Петрівна, 2013 - 560 с.: 8 іл.
Беручись за написання книги, автор мав за мету зробити екскурс по чудовому мальовничому регіону Буковини - Кіцманщині, дати відповіді на окремі проблеми, зробити певні висновки, залучивши чимало джерел і матеріалів. Нині з відстані XXI століття є підстави дослідити деякі події історії XV-XX століть.
У пропонованому виданні вміщено історико-географічні відомості про район, про людей, творчість яких пов'язана з Кіцманщиною.
Видання розраховане на широкий загал читачів.

Ярослав Кузик. Стежками відомих...: навчальний посібник. - Вижниця: "К-М", - 2013, - 44 с.
В книзі вміщено шістнадцять статей про перебування в нашому краї видатних українських поетів. Серед них як відомі постаті, так і недосліджені імена.
Може бути використана на уроках українознавства та всіма шанувальниками поетичного слова.

Дороги випали далекі і круті: документальні розповіді і спогади про фронтовиків Буковини. - Чернівці: ВІЦ "Місто", 2013. - 48 с., іл.
Натягнуто туго Історії мить, Струна невмируща Тривожно дзвенить, Прийдіть і доторкніться Тієї струни, солдати, котрі Повернулись з війни.
Це видання - своєрідне есе, штрихи до портретів воїнів-фронтови ків, солдатів мирних часів, які багато років життя присвятили нелегкій праці у сфері житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Буковини.
Сьогодні, коли на державному рівні йде підготовка до відзначення 70-їрічниці визволення України від фашистських загарбників та 70-їрічниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, питання вшанування пам'яті про історію, воїнів, які здолали фашизм, потребує постійної уваги.
Про далеку війну, 70-річчя Перемоги яку готуємося відзначити, розповідають бойові і трудові нагороди, які з гордістю приколювали і приколюють до лацканів своїх святкових піджаків ветерани тієї найжах- ливішої війни.
Це скромні люди, але відважні і сильні своїм духом, любов 'ю до рідної України, налаштовані на доброту, чесну працю заради благополуччя людей, їх миру. їм випали дороги далекі і круті, але вони залишалися вірними високим суспільним і Божим вимогам : жити чесно, правдиво, творити добро.
В збірнику використано поетичні рядки українського письменника Василя Васкана з його книг: "Спів душі", "Черешнева дорога моя", "Зустрічі - це спалахи життя", "Слово від серця"... А також ілюстрації з виставки "Як тяжко пережити цю війну...", яку Чернівецький обласний осередок Міжнародного Фонду "Взаєморозуміння і толерантність" організував 2013 року в Чернівецькому художньому музеї.

Юсов В., Юсов С. Стоп-кадр! Хотин. Цитадель... - Хотин: 2013 р. - 60 с.

Бучко, Микола. Пророк або Остання ніч Тараса Шевченка : поема - реквієм / Микола Бучко . - Чернівці : Місто, 2013 . - 67 с.

Брицький П.П. Голодомори в радянській Україні / П.П. Брицький. - Чернівці: ЧНУ ім. Ю. Федьковича, 2013 .- 312 с. У книзі на основі архівних та опублікованих джерел висвітлено всі три голодомори ( 1921 - 1923 рр.), (1932 - 1933 рр.), (1946 - 1947 рр.), які відбулися в Україні при радянській владі у ХХ столітті, розкрито їх причини, перебіг і наслідки.
До авторського тексту долучені документальні додатки в тому числі фотоілюстрації на більшості з них збереглися тогочасні підписи.
Книга розрахована на вчителів, студентів, краєзнавців і всіх тих , хто цікавиться історією України.


Каденюк, Леонид. Миссия - Космос , [Текст] / Л. К. Каденюк. - 2-е изд., доп. - К. : Довіра, 2011. - 384 с. : цв. ил. - (Випущено на замовл. Держ. ком. телеб. і радіомовл. України за прогр. "Укр. книга").

Мой млечный путь, Григорий Шпилька
Книга "Мой Млечный Путь. События и судьбы" задумана автором давно. Пока писались ее первые и последние страницы, пробежало более трех десятков лет. Этот труд свидетельствует о силе впечатлений, во власть которых попадал автор в процессе "похода" за истиной и от встреч с людьми.
В начале книги рассказ идет о Тихоне Константиновиче Клюсе - воине 15 Донского казачьего полка 1 Донской казачьей дивизии, участнике событий 1917 г. в Петрограде и Хотинского восстания против румынских завоевателей, которое происходило в Бессарабии в январе 1919 года. О себе и своих друзьях говорят сами участники тех событий. В то время это были молодые люди, сознательно поднявшиеся на борьбу за освобождение своей страны.
Это издание изобилует данными из архивных материалов и воспоминаниями людей.
Книга призвана сохранить память о погибших героях и о событиях 1919- 1920 годов.Она будет полезна краеведам, преподавателям, студентам и всем читателям, которых интересует непростое время, ушедшее в историю.

Соціалізація ромів Чернівецької області: історичний досвід та перспективи, Володимир Старик, Тарас Халавка
Видання покликане ознайомити мешканців багатонаціональної Чернівецької області з реальним положенням ромської етнічної громади та соціалізацією її представників в Чернівецькій області.
Це видання здійснене в рамках проекту "Створення бази даних населених пунктів з компактним проживанням ромського населення в Чернівецькій області" за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Виключну відповідальність за зміст цього видання несе товариство "Український Народний Дім у Чернівцях".
Погляди, висловлені в виданні не обов'язково відображають точку зору Європейського Союзу.

Історія і сьогодення Чернівецької обласної організації ветеранів України / упоряд. О. Ф. Бацура. - Чернівці: Букрек, 2012. - 200 с. : іл.
Пропоноване видання - перша спроба висвітлити історію створення і розвитку Чернівецької обласної організації ветеранів України, присвячене 25-річчю заснування ветеранського об'єднання та його регіональних і територіальних структур. На сторінках книги всі охочі зможуть ознайомитися з найважливішими віхами становлення найчисельнішої і най- впливовішої громадської організації краю. Тут відображено організаційну структуру, основні завдання, функції і напрямки діяльності, кадровий потенціал обласної ради ветеранів, міських, районних та первинних ветеранських організацій. Висвітлено як традиційні методи роботи, так і особливості діяльності ветеранських структур різних рівнів. З усього різноманіття функцій комітетів, комісій і профільних центрів обласної, міських та районних рад ветеранів найбільшу увагу сконцентровано на проблемах соціального захисту людей старшого покоління.
Видання розповідає про особистості, котрі були засновниками організації, і послідовників, що зробили вагомий внесок у її розбудову. Історію ветеранської організації ілюструють світлини, на яких відображено яскраві моменти життя ветеранів. Видання має також інфор- маційно-довідкове призначення.

БУКОВИНСЬКЕ ВИШИТТЯ І ТКАЦТВО. ЗНАКИ-СИМВОЛИ : [книга-альбом] - Київ-Чернівці.: 2011. - 80с.: іл.
Це видання є спробою автора привернути увагу майстрів, дослідників та шанувальників народного мистецтва до глибокої символічної мови орнаментів, які передавалися від покоління до покоління нашими предками. Книга багато ілюстрована фрагментами зразків буковинської вишивки і ткацтва кінця XIX - XX століть. Видання стане у нагоді сучасним майстрам для відродження символічності та обереговості їхніх творів.

Яницкая, Татьяна. Отзвуки [Текст] / Т. Яницкая. - Черновцы . Прут, 2012. -120 с. -100 зкз. - (в пер.)

Жуков, Олександр. Веселкові акорди [Ноти]: пісні на вірші Василя Васкана / О. Жуков ; худ. В. Когут. - Чернівці: Золоті литаври, 2012. - 44 с. : іл., ноти.

Юсова, Зоя. Камертон сердца [Текст]: [стихотворечия] / 3. Юсова. - Черновцы: Прут, 2012. -104 с.

Поповчук, Анна Костянтинівна. Бо-люблю [Текст]: поезії / А. К. Поповчук. - Чернівці: Букрек, 2012. - 240 с. - (в паліт.)
Дебютна збірка поезії молодої чернівецької журналістки ,яка "звертає до людей своє відкрите серце з щедрістю ще невеличкого досвіду, але великого почуття" -зазначає у передмові до видання Т.А.Севернюк, письменниця, Заслужений діяч мистецтв України. З авторитетного погляду Т.Севернюк поезії А.Поповчуквластиве- " загальна структура писаного - почуттєва,співчутлива і нервово-обурлива, і беззахисна, іронічна - одне слово, поетична палітра свідчить , що перед нами цікавий автор, який змушує думати, сперечатися, дивуватися нетрафаретному мисленню, дивній конкретності в неконкретному, незбитій образності.
Манера письма Анни Поповчук сучасна - здебільшого анти ритмічна,нерідко безрозділовознакова,часом епатажна,але не абракадабро інсталяційна…Завжди щира,відверта,пряма, як і сама авторка."

Коломієць, Олена. Килим з осіннього листя [Текст] / О. Коломієць. - Чернівці: Прут, 2012. -140 с. - 200 пр.

Коломієць, Олена Захарівна. Недоспівана пісня [Текст] / О. 3. коломієць. - Чернівці: [б. в.], 2006. -136 с. - 300 пр.

Руснак, Інна Валеріївна. Трагедія закоханого серця [Текст]. В. Руснак. - Чернівці: ДрукАрт, 2012. -152 с. - (в паліт.)

Одинська, Жанна Олексіївна. На життєвих вертикалях [Текст] / Ж. О. Одинська. - Чернівці: Місто, 2012. Ч. II. -308 с. : іл.

Андієвська, Емма. Міста-валети [Текст] : сонети и білі вірші / Е. Андрієвська. - К. : Всесвіт, 2012. - 256 с. - Парал. тит. арк. англ. мовою.

Чучко, Михайло Костянтинович. Православна обитель над Прутом: минуле і сьогодення чоловічого монастиря Різдва Пресвятої Богородиці "Гореча" в Чернівцях [Текст] / М. К. Чучко. - Чернівці: Поліграф-сервіс, 2012. -190 с. : іл. - Резюме англ., нім. та рум. мовами. - Парал. тит арк. англ., нім. та рум. мовами. -1000 Пр. - (в паліт.)

Ігор Качмар. Сподівання весни. Поезії.
Завантажити електронну версію >>

Bobrzynski M. Dzieje Polski w zarysie / М. Bobrzynski ; opracowali i wstepem poprzedzili M.H Serejski i A.F. Grabski . - Warszawa : Panstwowy instytut Wydawniczy, 1986 . - 559s.

Поттешер Ф. Знаменитые судебные процессы [Текст]/ Ф.Поттешер .-М.:Прогресс, 1985 . - 299 с.

Штрітматтер Е. Чудодій [Текст] / Е. Штрітматтер . - К. : [б. и.], 1976. - 480 с.
Роман "Чудодій" - це історія життя "маленької людини" за тяжких часів фашизму в Німеччині. Герой твору - Станіслаус Бюднер, мрійник і фантазер, якого ще в дитинстві вважали чаклуном, "чудодієм", у пошуках заробітку блукає від міста до міста, згодом опиняється в гітлерівській армії, де зазнає всіляких знущань, наруги й глузувань. З часом Станіслаус починає усвідомлювати облудність гітлерівської пропаганди й дезертирує з армії.

Чуйков В.І. Кінець третього рейху / В.Чуйков .- К.: Політвидав України, 1975 .- 296 с.

Юрій М.Т. Етногенез та менталітет українського народу.- 2-е вид., доп.- К.: Таксон, 1997.- 237 с.
Книга присвячена найактуальнішим проблемам сучасної української історичної науки - етногенезу українського народу та його менталітету. Написана під незвичним для читача історичним, біолого-географічним, психологічним та куль- торологічним кутом зору.
Адресована викладачам, студентам, учителям, усім, хто цікавиться минулим і сучасним українського народу.

В. Фольварочний. Сніг на зеленому листі.- Київ: "Ретро-прінт", 2012 . - 528 с.

Фаріон А.О. Ні пуху, ні пера... Сюжети й алегорії з творчої лабораторії. - Ніжин: Видавець ППЛисенкоМ.М., 2012.- 108 с. + 16 с. іл.
"Ні пуху, ні пера..." - нова збірка сатирично-гумористичних творів чернівецького поета Андрія Фаріона, до якої увійиїли зразки різних жанрів його літературної творчості, зокрема байки і віршовані гуморески, частина з яких публікується вперше.
Книга адресована шанувальникам дотепного і влучного образного слова, широкому читацькому загалу.

Демченко В. Г. Избранное: Т. V. - Черновцы: "Зелена Буковина", 2011. -- 632 с.
В пятый том предлагаемого Читателю собрания сочинений известного черновицкого поэта Виталия Демченко вошли стихотворения из сборника "Красивые люди" (2011); поэзии, не вошедшие в отдельные книги, объединённые, так сказать, общей творческой долей,- "Из листов несгоревших рукописей".
Следующий раздел представляют українські вірші, навіяні музою Кобзаря...
А также в том вошли переводы - "Из криницы согласия".

Демченко В. Г. Весёлка в мыльном пузыре. - Черновцы: "Прут", 2012.-224 с.
В новый позтический сборник известного черновицкого позта Виталия Демченко "Веселка в мыльном пузыре" вошли новые, не публиковавшиеся ранее стихотворения. Книга состоит из четмрех, (названия которых - надо полагать - говорит само за себя), разделов: "Стопами апостола", "Души сгубленных деревьев - светляки...", "Назидания старого пня", "Подаяние без гроша в кармане".
Автор искренне надеется на понимание и благожелательство Читателя.

Демченко В. Г. Молитва всех робинзонов. - Черновцы: "Прут", 2012.-320 с.
В новую книгу стихов известного черновицкого позта Витання Демченко "Молитва всех робинзонов" вошли не печатавшиеся ранее творения.
Сборник состоит из пяти разделов, связанных воедино общностью тем, мислей и образов: "На светы дневной звезды", "Русалочьи песни", "В тени тишины", "В две строки - о наболевшем" и "Дефицит сострадания".
Автор искренне надеется на их прочтение непредвзятым Читателем...

Синьоока Рязань: Поезії. Пер. з рос. / Упо- ряд. В. Г. Демченко.- Ужгород-Москва: Карпати - Моск. рабочий, 1981.- 144 с, іл.
Письменників, як і всіх трудящих Рязанської та Чернівецької областей, єднають традиційні узи дружби. До книги увійшли в перекладах українських поетів вірші російських побратимів по перу Олександра Архипова, Сергія Баранова, Любові Ва- ганової, Бориса Жаворонкова, Олексія Корнєєва, Валентина Сафонова, Анатолія Сеніна, Бориса Шишаєва.

Шаф, Ольга Еволюція жанрів української лірики рубежу XX-XXI століть: навч. посібник /О. В. Шаф. - К.. ВЦ "Просвіта", 2012.-272 с. І5ВИ 978-966-2133-72-1
У посібнику систематизовано актуальні на сьогодні підходи до класифікації ліричних жанрів, окреслено напрями трансформаційних процесів жанрової системи лірики кінця XX - поч. XXI ст., розглянуто жанрово-стильову специфіку творчості Т. Мельничука, Е. Андієв- ської, М. Кіяновської. До кожної теми запропоновані перелік бібліографічних джерел, запитання і тестові завдання для перевірки рівня засвоєння навчального матеріалу, подано схему та зразок жанрового аналізу ліричного твору.
Для студентів філологічних та інших гуманітарних спеціальностей (іноземні мови та літератури, журналістика тощо), викладачів української літератури в ліцеях, гімназіях, усіх, хто цікавиться історією вітчизняного письменства, теоретичними проблемами сучасного літературознавства.

Михайло Мафтуляк. Шануймося та будьмо (вокально-хорові твори). Снятин: Приватне підприємство Музично-видавничий дім "В. Назаренко", 2011 .-98с.
Від автора:
Шановні мої друзі! Я написав ці вокально-хорові твори саме для Вас з метою сприяти Вашому всебічному музично-естетичному розвитку.
До цієї збірки увійшли пісні про любов до України, батьків, коханої до рідного краю, чарівної буковинської природи тощо.
Я хочу щоб ця збірка відкрила для Вас щось нове, невідоме, щоб кожна пісня була для Вас цікавою і знайшла собі місце у Ваших серцях. Щоб пісня стала Вашим життєвим другом і супроводжувача Вас у всіх починаннях, допомагала перемагати, йти вперед, додаваїа Вам віри і впевненості. Співайте на здоров 'я!

Михайло Мафтуляк Першоцвіти (вокально-хорові твори) Чернівці: Місто, 2004. - 106с.

Михайло Мафтуляк Лунає музика землі... (вокально-хорові твори) Україна, м.Снятин: Музично-видавничий дім "В.ЛАЗАРЕНКО", 2008.-100с.
Буковина - співучий край України.
З давніх давен - тут оспівувались різні події і людські почуття, пісня звучала у кожній оселі. Наші предки співали і за роботою, і під час відпочинку, відмічаючи урочисті події у святкові дні. Всьому світу відомі вихідці з буковини уславлені співаки народні артисти: Дмитро Гнатюк, Софія Ротару, Василь Зінкевич, Назарій Яремчук, Петро Вончул, Павло Дворський, Іво Бобул, Лілія Сандулеса, Анні Лорак, Ольга Добрянська та інші.
Шановні мої юні друзі і колеги! Я написав ці вокально-хорові твори саме для Вас з метою сприяти Вашому всебічному розвитку, а головне для Вашого музично-естетичного і духовного виховання.
До цієї збірки увійшли пісні про любов до батьків, Вітчизни, рідного краю, чарівної Буковинської природи тощо.
Я хочу, щоб ця збірка відкрила для Вас щось нове, невідоме, щоб кожна пісня була для Вас цікавою і знайшла собі місце у Ваших юних серцях. Хай Ваші вчителі і батьки допоможуть Вам поринути у чарівний світ музики, щоб пісня стала Вашим життєвим другом і супроводжувала Вас у всіх починаннях, допомагала перемагати, йти вперед, додавала Вам віри і впевненості. Можливо саме пісня стане у Вашому житті ключиком до Вашого успіху. Співайте на здоров'я!

Затолочный, Петр Васильевич. Болбочан: ист. позма / П.В. Затолочньїй. - Калининград: Страж Балтики, 2012. - 151 с.: [6] цв. л. - Библиогр.: с. 151. - 100 зкз. - І5ВМ 978-5-91728-040-0 На тит. л.: 130-й годовщине со Дня Рождения Петра Болбочана посвящ.

Asociatia Culturala IDEAL poarta denumirea celebrului poem al scriitorului ION VATAMANU si are scopul de a promova valorile culturale si spirituale romanesti din tara si din afara granitelor, de a le integra cu Tara, cu Europa si cultura universala.
Colectia IDEAL cuprinde cei mai valorosi autori romani din domeniul literaturii, artelor plastice, muzicii, teatrului, cinematografiei, vietii spirituale etc.
in rubrica 101 POEME intra cele mai frumoase poeme selectate de autor din toata creatia sa.

Хотинська височина / Ред. В. П. Коржик. - Чернівці: ДрукАрт, 2012. - 336 с., вкл.
Автори: В. П. Коржик, 1.1. Чорней, 1. В. Скільський, В. В. Буджак, А. І. Токарюк, Т. Д. Никирса, Н. А. Смірнов, Б. Й. Годованець, В. В. Бучко, Л. І. Мелещук
У колективній монографії членів Буковинського товариства природодослідників охарактеризовано геологічну і геоморфологічну будову Хотинської височини, гідрологічні та кліматичні особливості, ґрунтовий покрив, флору й рослинність, тваринний світ і ландшафти. Висвітлена історія освоєння й антропогенної трансформації природного середовища, стан гуманістичних ресурсів та можливості розвитку екотуризму в цьому унікальному регіоні. Основна увага зосереджена на виявленні й інвентаризації рідкісних рослин і тварин, необхідності подальшого розвитку заповідної справи та національної екомережі в рамках реалізації проекту МАТКА/ВЮША/11/13 "Інвентаризація рідкісних і тих, що зникають, видів флори і фауни для необхідності обгрунтування і створення субмеридіонального Прут- Дністерського екокоридору", підтриманого Посольством Королівства Нідерландів в Україні.
Для географів, ботаніків, зоологів, екологів, краєзнавців, туристів, учителів географії й біології, студентів природничих спеціальностей вищих навчальних закладів, працівників лісового господарства, природоохоронних органів, посадовців органів регіонального та місцевого самоврядування, природокористувачів, громадськості, не байдужої до справ збереження довкілля.
В коллективной монографии членов Буковинского общества естествоиспьітателей охарактеризированьї геоло- гическое и геоморфологическое строение Хотинской возвьішенности, гидрологические и климатические особен- ности, почвенньїй покров, флора и растительность, животньїй мир и ландшафти. Освещеньї история освоєння и антропогенной трансформации природной средьі, состояние гуманистических ресурсов и возможности развития зкотуризма в зтом уникальном регионе. Основное внимание сконцентрировано на вьіявлении и инвентаризации редких растений и животньїх, необходимости дальнейшего развития заповедного дела и национальной зкосети в рамках реализации проекта МАТКА/ВЮ/ЧА/11/13 "Инвентаризация редких и исчезающих видов флорьі и фауньї с целью обоснования и создания субмеридионального Прут-Днестровского зкокоридора", поддержанного Посольством Королевства Нидерландов в Украине.
Для географов, ботаников, зоологов, зкологов, краеведов, туристов, учителей географии и биологии, студентов природоведческих специальностей вьісших учебньїх заведений, работников лесного хозяйства, природоохранньїх органов, представителей органов регионального и местного самоуправления, природопользователей, обществен- ности, небезразличной к делу сохранения природной среды.

Іван Огієнко (митрополит Іларіон) Містечко Брусилів та його околиці / Укр. переклад, упорядкування, передмова та коментарі М. С. Тимошика. - К.: Наша культура і наука, 2012. - 336 с. (Бібліотечна серія Фундації ім. митрополита Іларіона (Огієнка) "Запізніле вороття". Серія 1. "Рукописна спадщина". Том 6).
На прикладі одного провінційного містечка та довколишніх сіл, із широким залученням досі невідомого архівного матеріалу, перед читачем постають яскраво описані різноманітні фрагменти української історії від сивої давнини до початку Першої світової війни.
До книги увійшов також основний журналістський доробок майбутнього ученого у часи його співробітництва з часописами "Громадська Думка" і "Рада", присвячений висвітленню життя та побуту його земляків. Окремим розділом подані нариси духовного та культурно-освітнього життя рідного краю - про історію шкіл, шпиталів, церков та створених при них братств.
Для викладачів, учителів, студентів і старшокласників. Усіх, кому небайдужа ідея національного відродження.

Брозинський М. Ф. Літа на долоні: Журналістика: нариси, статті, нотатки. - Чернівці: Букрек, 2010. - 208 с., іл.
"Літа на долоні" - четверта книга Михайла Брозинського. До неї ввійшли нариси про колег - журналістів, письменників, рецензії і відгуки на їх творчість, публіцистичні роздуми над проблемами сьогодення, нотатки преси і читачів про попередні книги автора.
Тож повернімося разом на пройдені дороги. На них літа, мов на долоні.
Для широкого кола читачів.

Hauptdaten der Weltgeschichte. - Leipzig, 1923, 204 c.
Столиці в світовій історії. Уклав Карл Плоєц. 20 вид. Лейпціг.

// Подаровано УСБУ в Чернівецькій області

Grundriss Theologischen wiss enschaften... Tubingen, 1921, 657 c.
Грунтовий зріз теологічних знань. ІІІ част. ІІ том; Біблійна теологія нового завіту. Релігія християнства та давніх християн. - Тюбінген, 1921, 657 с.

// Подаровано УСБУ в Чернівецькій області

Birt Theodor. Das romische weltreich. - Berlin, 1941, 603 c.
Бірт Теодор. Римська імперія. - Берлін, 1941, 603 с. з іл.

// Подаровано УСБУ в Чернівецькій області

Griechisch = deutches Scbulmorterbuch. Я Bien, 1886, 914 c.
Грецько-німецький шкільний словник/ Др. Карл Шенкл 8-ме вид. Відень, 1886, 914 с.

// Подаровано УСБУ в Чернівецькій області

Eike fon Repgow. Der Sacherspigel (Landrecht) - Berlin und Leipzig, 1936. 360 c.
Айке фон Репгов. Дзеркало саксонців (Краєве право). - Берлін, Лейпціг. - 1936, 360 с., з картами.

// Подаровано УСБУ в Чернівецькій області

Місевич В.Х. І лежатиме сонце мені у ногах: Поезії. - Чернівці: Зелена Буковина, 2007. -368 с.
Автор передмови і редактор Віталій Колодій
Портрет роботи художника Омеляна Кобилянського
Автор висловлює вдячність Чернівецькій обласній державній адміністрації, Кіцманській районній державній адміністрації та районній раді, Чернівецькій міській раді за фінансову допомогу у виданні цієї книжки.

Місевич В. X. Росою тиша миє очі. Поезія. - Чернівці: Букрек, 2009. - 120 с., іл.
Василь Місевич - автор понад десяти поетичних книг, лауреат декількох літературно-мистецьких премій. У цьому виданні подано вірші, написані протягом останнього часу.

В. Місевич Солодкий присмак лободи : поезія поезія / В. Місевич. - Чернівці : Букрек, 2011. - 200 с.
"Солодкий присмак лободи" - нова книга відомого українського поета Василя Місевича. Вона - про безбатченків і солдатських вдів, їх трагічні долі. Вагомо представлена також інтимна та пейзажна лірика.
У творах знаного автора переважає буковинська тематика, однак усій його лаконічній поезії притаманні обшир мислення, виразність думки, невимушено образне і чисте, як джерельна вода, витончене слово. Поет вболіває за долю й навколишній світ маленької батьківщини, через своє оголене світосприймання прагне розповісти про покоління ровесників, роки минулі й сьогодення, неголосно, без патетики, вивищити святе для нього поняття - Україна.
Окрім традиційних форм віршування, авторові легко підкорюються складніші - сонети, ронделі, хоку, рубаї, що надає його поезії ще більшої стрімкості й оригінальності.
Певна частина віршів уже знайома читачеві з попередніх видань та публікацій у періодиці. Пропонована книга значно розширить його творчу уяву, покличе до глибоких роздумів про сутність нашого буття.

Брозинський Михайло. Босоніж по стерні. - Чернівці : Букрек, 2012. - 280 с.
Людина появляється на світ. І йде по землі. І живе серед людей, сповідує суспільні цінності, привносить у життя щось своє, зрештою, творить історію.
У своїй новій книзі "Босоніж по стерні" автор продовжує теми попередніх - "Незрадлива колиска моя", "Квіт папороті", "Сонячний зайчик" та "Літа на долоні": людина і її місце в житті, в реаліях сьогодення, у творенні майбуття. У центрі повісті - доля журналіста, котрий любить, переживає, страждає і завдячний усім добрим людям, які зустрічаються на його дорозі буття.

Палятинський, Й. Я. Співай, наш краю! : пісні / Й. Палятинський - Снятин: Прут Принт, 2009. - 48с.: іл.
"Співай, наш краю!" - це п'ята книжка покутського і буковинського літератора, члена Національної спілки журналістів України Йосипа Палятинського - лауреата літературно- мистецької премії імені Марка Черемшини.
У збірнику автор пов'язав в один вінок пісні (покладені на музику відомими українськими буковинськими композиторами Миколою Новицьким та Кузьмою Смалем) про Україну, Буковину, Покуття, Снятин, рідну Тулову та Кіцмань, про материнські руки і незабутні мамині очі, про стежину до отчого дому.
Пісенник розрахований для вчителів музики, керівників гуртів народної творчості, для професійних та аматорських колективів пісенного мистецтва.

Гомін Підгір'я: альманах. Вип. 17. - Дрогобич: Посвіт, 2012. - 124с.: іл.

Гомін Підгір'я: альманах. Вип. 14. - Дрогобич: Посвіт, 2011. - 112с.: іл.

Киселюк, Роман. Друге пришестя ріки :[вірші] / Р. Киселюк . - Івано-Франківськ: "Лілея - НВ", 2009 .- 144с.

Киселюк, Роман. Post скриптум, любове :[вірші] / Р. Киселюк . - Івано-Франківськ: "Лілея - НВ", 2011 .- 160с.
Ця книжка пригадує про найбільшу мудрість, яка була девізом у наших горах - маємо чєс.

Киселюк, Роман. Поцілунок скорпіона :[вірші]/ Р. Киселюк . - Івано-Франківськ: "Лілея - НВ", 2010 .- 96с.
У поетиці Романа Киселюка важливою є геопоетика - неповторність маленьких і давніх гуцульських містечок - Делятина Яремчого затиснених між Горгонами, Прутом і вічними дорогами, вздовж яких усе відбувається і перетинається.

Місевич, В. Х. Солодкий присмак лободи : поезії / В.Х. Місевич .- Чернівці : Букрек, 2011 .- 200с.
Нова книга відомого українського поета Василя Місевича про безбатченків і солдатських вдів, їх трагічні долі. Вагомо представлена також інтимна та пейзажна лірика.

Стадник, Р. І. Пісні пісні : [пісні] / Р. І. Стадник . - Чернівці : ДрукАрт, 2011 .- 32с.
Ця збірка є спробою зафіксувати ті таємничі процеси, які відбуваються в душі, коли тверде лушпиння тріскає і із зерна показується маленький пагінчик Слова, коли кокон повсякдення руйнується і маленький метелик пурхає і лоскоче твою внутрішність.

Сенчик, Олег Романович. Чайка на промені. Романели. /О. Р. Сенчик. - Чернівці: Місто, 2012. - 248 с.
У Галини Отченаш сподівання фантастичні, міражі неймовірні, і Василь проймався її настроєм, занурювався з дівчиною в те тонке, ледь вловне, майже міражне відчуття, запірнав у манливий світ, де накочується на берег світлоносна хвиля і чайка грається променем сонця.
Романели Олега Сенчика "Чайка на промені" сповнені тихої музики, вивищеного почуття любови і водночас наголошують, які бувають лихі наслідки жіночої слабкості і які небезпеки несе в собі невгамовна жадоба.

Сенчик, Олег Романович. Плакала скрипка, сміялася: триптих /О. Р. Сенчик. - Чернівці: Місто, 2010. - 230 с.
Чи завжди ми живемо за законами добра, справедливості і порядності? Чи задумуємось про вірність кохання, біль розчарування і теплу радість незагубленого, людського і людяного в людині?
Еволюцію образів героїв можна простежити, прочитавши цю захоплюючу книгу триптихів чернівецького прозаїка, визнаного майстра слова Олега Сенчика, написану вражаюче прекрасною мовою.

Сенчик, Олег Романович. Лицар на гострому прузі: романи /О. Р. Сенчик. - Чернівці: Місто, 2011. - 264 с.
Роман "Сам собі ближній" відзначений премією фундації жінок Америки як кращий твір гумо-сатиричної прози в 1996 році (Лос-Анджелес - СЦІф)- | .
Роман "Лицар на гострому прузі" виборов перше місце на конкурсі прозових творів журналу "Дніпро" у 2009 році.
Ці твори Олега Сенчика, про молодих і для молодих, написані жвавою, дотепною мовою справжнього життя і читаються з неослабним інтересом.

Сенчик, Олег Романович. Вінчання з пташиного лету: роман /О. Р. Сенчик. - Чернівці: Місто, 2012. - 304 с.
Збіднілий той, хто позбавлений ідеалу. Невдоволення собою є необхідною умовою розумового життя. Це невдоволення і спонукає до роботи над собою, до самовдосконалення. Людина має нести в собі радісне сприйняття світу. Якщо радість викінчується - шукай в чому твоя помилка, твори, мрій, досягай.
Саме про таких неспокійних людей і йдеться в романі Олега Сенчика "Вінчання з пташиного лету". А ще ця книга про сучасне життя письменника Руслана Коржа, його стосунки з владою, оточенням. Цей твір дає змогу якоюсь мірою заглянути в творчу лабораторію краснописьменства.
Для людей мислячих роман Олега Сенчика "Вінчання з пташиного лету" читається з неослабним інтересом.

390-річчя Хотинської битви 1621 року : матеріали Міжнар. наук. конф. (Чернівці - Хотин, 22-23 вересня 2011 р.). - Чернівці : Рута, 2011. - 264 с.
У збірнику подано матеріали досліджень, присвячені Хотинській битві 1621 року, зокрема питанням джерелознавства й історіографії, військового мистецтва, археології та архітектури козацької доби.
Для істориків, археологів, архітекторів, мистецтвознавців, краєзнавців, викладачів історії, політології, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією і культурою.

Кукульняк, Василь Дмитрович. Стежками отчого краю: казки та легенди для сер. шк. віку / В. Д. Кукульняк. - Чернівці: Місто 2005. - 64 с.
Ім'я Василя Кукульняка на теренах української літератури для дітей з'явилося не так давно, але його книжки вже знайшли свого вдумливого і відданого читача, адже у них творах щира дружба зближує різних за характерами героїв, які знаходять спільну мову, співпереживають, не тримають зла у своєму серці. Вони уміють не тільки разом радіти, веселіш: ся. але й поділяти прикрощі та мирно з'ясовувати непорозуміння.
У книжці "Стежками отчого краю" письменник знайомить зі своїми новими казками, а також переповідає стародавні легенди про рідне село Шубранець на Буковині, як: почув і запам'ятав ще малим хлопцем.
Автор сподівається, що прочитавши пі твори, ви теж захочете стати добрими, щирими, а ще будете прагнути пізнати свій край, прокладаючи власні стежки у країні дитинства.

Кукульняк, Василь Дмитрович. Чернівчанка: п'єса у 5-ти діях / В. Д. Кукульняк. - Чернівці: Місто, 2008. - 64 с.
Нині, коли знецінюються найкращі людські чесноти - людяність, доброта, працелюбність, любов, коли вимирають села, бо молодь зневірилась у перевагах життя на селі, п'єса Василя Кукульняка "Чернівчанка" набирає особливої ваги. Відомий дитячий письменник-казкар звернувся до нового для нього жанру - драми, аби сценічно підкреслити: любов і до людини, і до землі, кохання, родинні стосунки - це велике багатство, яке дає нам життя. Його треба берегти, його треба шанувати. Лише тоді кожен з нас зможе бути щасливим.

Севернюк, Тамара Артемівна. В цупких обіймах німоти... : поезія / Т. А. Севернюк ; іл. Тамари Севернюк; авт. передм. Ю. Дойчлендер. - Бремен, Німеччина , 2011. - 224 с. : іл.
Поетична збірка відомої української поетеси Тамари Севернюк під назвою "В цупких обіймах німоти..." вийшла на початку цього року в "Європейському літературному видавництві" міста Бремен (Німеччина). Понад сто творів репрезентують українській діаспорі голос сучасної України, яка 20 років тому стала незалежною. Це 27-а книга поетеси з Буковини, до якої ввійшла її громадянська і лірична поезія. Авторка сама здійснила її художнє оформлення, над дизайном працював Сергій Мельничук. Треба сказати, що завдяки цьому творчому тандему книжковий світ України повниться надзвичайно гарною і вишуканою поліграфічною продукцією, яка неодноразово завойовувала премії на конкурсах "Краща книга року".
Коротке слово до читачів написала кандидат філософських наук Юлія Дойчлендер. Стверджуючи, що "справжньою робить поезію емоційність думки, відлитої майстром у досконалу форму", вона відзначила, що все це є у Тамари Севернюк, котра "чує голоси предків у шумі високих трав, у плюскоті рідної Ікопоті, в скрипі стареньких дерев'яних містків". У її віршах, читаємо в передмові, немає суєтної повсякденності - є тільки життя душі, осмислення навколишнього світу. Все, що відбувається довкола, торкає її особисто, викликає драматичну напругу громадянської самодостатності й намагання розірвати цупкі обійми німоти. Її обурює німота моралі, німота сумління в сучасності, вона вірить, що слово поета може повернути змерзлі душі до світла і тепла. У віршах Тамари Севернюк є біль за Україну, котру вона пристрасно любить.

Сенчик, Олег Романович. Лицар на гострому прузі: романи / О. Р. Сенчик. - Чернівці: Місто, 2011. - 248 с.
Роман "Сам собі ближній" відзначений премією фундації жінок Америки як кращий твір гумо-сатиричної прози в 1996 році (Лос-Анджелес ~ США).
Роман "Лицар на гострому прузі" виборов перше місце на конкурсі прозових творів журналу "Дніпро" у 2009 році
Ці твори Олега Сенчика, про молодих і для молодих, написані жвавою, дотепною мовою справжнього життя і читаються з неослабним інтересом.

Сенчик, Олег Романович. Мудрість пораненого звіра: роман / О. Р. Сенчик. - Чернівці: Місто, 2012. - 248 с.
Аркадій Бурдяк - стоматолог від Бога. Довкола нього кристалізуються нещасні, з виболеними ютами люди. Зчаста йому доводиться затикати юса від власної філантропії (бомжів лікував безплатно), але він лікар і не міг відмовити страждущим скруті. І тому його огулом вижили з престижної поліклініки заздрісники й недруги, мовляв, характер нього важкий, як дзвін соборний, а до того ж має слабкість до миттєвого кохання. То ж чи має право працювати в поліклініці, де саме ім'я лікаря вмовляється з пієтетом, особливою повагою, де пацієнти всуціль респектабельні, роззявляли роти золото-платинові, а лікарі - найвищі профі?!
Роман Олега Сенчика "Мудрість пораненого звіра" написаний багатющою мовою й читається вдумливим читачем з неослабним інтересом.

Київське житло другої половини XIX - початку XX століття: науково-довідкове видання / Автор тексту О. Сердюк. - Львів: "Центр Європи" 2010. - 608 с., 1680 іл.
Науково-довідкове видання присвячено дослідженню київської житлової забудови другої половини XIX - початку XX ст. Дослідження охоплюють значну територію традиційної міської забудови, на якій розташовані сорок чотири житлові будівлі репрезентовані у виданні - особняки та прибуткові будинки.
Уперше в науковому виданні представлено матеріали історико-архітектурних інвентаризацій житлових будівель м. Києва, що охоплюють широкий спектр досліджень: архівний пошук, атрибуцію, фотофіксацію об'єктів; наведені матеріали натурних зйомок об'єктів житлової забудови доби еклектики та модерну здійснені впродовж двох десятиліть. На даний час більша частина інтер'єрів житлових будівель, представлених в довіднику, вже знищена, хоча вони є пам'ятками архітектури. На підставі проведених наукових досліджень автор аналізує соціальні умови, в яких виникли житлові будівлі Києва зазначеної доби, їх типологічні характеристики, планувально-просторову організацію помешкань, стилістичні та архітектурно-художні особливості. У виданні визначена історико-культурна значущість житлової забудови Києва другої половини XIX - початку XX ст., принципи охорони та реставрації об'єктів.
Книга пропонується як довідкове видання для архітекторів, істориків, мистецтвознавців, усіх, хто займається вивченням та охороною культурної спадщини України.

Вечерський В. В. Фортеці й замки України. - К.: , 2011. - 664 е.; 619 іл. - Бібліогр.: с. 629-649. (Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень).
Це наукове видання присвячене фортецям і замкам України ХІ-ХІХ ст. Розповідається про 127 найвизначніших оборонних комплексів. Матеріал згруповано за історико-геогра- фічним принципом, але з урахуванням сучасного адміністративно-територіального устрою держави. Спочатку показані фортеці Середньої Наддніпрянщини й Північного Лівобережжя (Київ, Київська, Полтавська, Черкаська, Чернігівська, Сумська області), Слобожанщини (Харківська й Донецька області), далі - фортеці й замки історичного Поділля (Житомирська, Вінницька, Хмельницька, Тернопільська області), потім - Волині (Волинська, Рівненська області), після того - Галичини, Закарпаття й Буковини (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська й Чернівецька області) і, насамкінець - Півдня України (Дніпропетровська, Кіровоградська, Одеська області) та Криму. Видання показує загальні риси та особливості оборонної архітектури України та її регіонів. Визначено місце і роль спадщини фортифікаційної архітектури в структурі сучасних населених місць України.
Книжка розрахована на підготовленого читача (архітектора, урбаніста, мистецтвознавця, культуролога, історика), але може бути корисною і для аматора, який цікавиться історією архітектури України, а також для фахівців туристичної сфери.

Історико-містобудівні дослідження Одеси / Тимофієнко В.І. Вечерський В. В.,Сердюк О. М., Бобровський Т. А.; за ред. Вечерського В. В.; відп. за вип. Сердюк О. М. - К.: Фенікс, 2008. - 156 с.; 249 іл. - Бібліогр.: с. 132-153.
ISBN 978-966-651-648-3
Ця наукова монографія присвячена історико-містобудівним дослідженням одного з провідних і найсвоєрідніших історичних міст України - Одеси. Вона занесена до: затвердженого Урядом Списку історичних населених місць України. Відтак ландшафт, роз планування, об'ємно- просторова композиція, забудова, пам'ятки та об'єкти культурної сгіадщини Одеси мають не лише національне, а й загальноєвропейське культурне значення. Метою цього дослідження є забезпечення збереження пам'яток та об'єктів культурної спадщини., традиційного характеру середовища Одеси шляхом розроблення історико-архітектур^ного опорного плану міста та проекту зон охорони пам'яток, визначення меж і режимів використання територій історичних ареалів міста. У роботі застосовано методи теоретичних досліджень, у т. ч. структурно-генетичного аналізу і синтезу, методи бібліографічних, архівних, картографічних, іконографічних досліджень, а також методи емпіричних досліджень: натурні дослідження, порівняння та картографування. Результатами цієї роботи є історико-архітектурний опорний план міста та проект зон охорони пам'яток, визначені межі й режими використання територій історичних ареалів міста, рекомендації щодо коригування місцевих правил забудови та збереження традиційного характеру середовища.
Видання розраховане на істориківархітектуритаурбаністикиїмистецтвознавців, культурологів, істориків, краєзнавців, бібліотечних і музейних працівників, працівників органів охорони культурної спадщини, органів містобудування та архітектури, органів місцевого самоврядування, студентів та викладачів навчальних закладів, активістів Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, а також всіх, хто цікавиться історією та культурною спадщиною України загалом і Одеси зокрема.

Історико-містобудівні дослідження Чернівців / Вечерський В. В., Скібіцька Т. В., Сердюк О. М.; за ред. Вечерського В. В.; відп. за вип. Сердюк О. М. - К.: Фенікс, 2008. - 106 с.; 58 іл. - Бібліогр.: с. 96-101.
ISBN 978-966-651-647-6
Ця наукова монографія присвячена історико-містобудівним дослідженням міста Чернівці, занесеного до Списку історичних населених місць України, його ландшафту, розплануванню, забудові, об'єктам культурної спадщини. Метою дослідження є забезпечення збереження пам'яток та об'єктів культурної спадщини, традиційного характеру середовища Чернівців шляхом коригування історико-архітектурного опорного плану міста та проекту зон охорони пам'яток, виконаних у 1986 p., визначення меж і режимів використання територій історичних ареалів міста. V роботі застосовано методи теоретичних досліджень, у т. ч. структурно-генетичного аналізу і синтезу, методи бібліографічних, архівних, картографічних, іконографічних досліджень, а також методи суто емпіричних досліджень, такі як: спостереження, натурні дослідження, порівняння та картографування. Результатами цієї роботи є скориговані історико-архітектурний опорний план міста та проект зон охорони пам'яток, визначені межі й режими використання територій історичних ареалів міста, рекомендації щодо коригування місцевих правил забудови та збереження традиційного характеру середовища.
Видання розраховане на істориків архітектури та урбаністики, мистецтвознавців, культурологів, істориків, краєзнавців, бібліотечних і музейних працівників, працівників органів охорони культурної спадщини, органів містобудування та архітектури, органів місцевого самоврядування, студентів та викладачів навчальних закладів, активістів Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, а також всіх, хто цікавиться історією та культурною спадщиною України.
Видання присвячене 600-річчю першої згадки про місто Чернівці в історичних джерелах.

Грябан В.В. Ринки та ярмарки буковинської столиці: науково-популярний нарис / Вікторія Грябан, Михайло Чучко.- Чернівці: Поліграф-сервіс, 2009.- 152 с.
У книзі подано історичний нарис розвитку торгівлі, ринків та ярмарків у Чернівцях протягом ХV-початку ХХІ ст.., вперше зібрано й представлено ґенезу ринкової торгівлі від минулого до сьогодення. Книга розрахована на істориків, етнологів, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історичним минулим міста Чернівці.