Книга-ювіляр

926dd567d6542e440c31eb03eaa110dcКниги, як і люди, мають свою дату народження – дату публікації. В цьому році виповнюється 80 років від дня публікації одного з найкращих романів американського письменника Ернеста Гемінґвея «По ко́му подзвін». Один з найвідоміших та найемоційніших своїх романів автор завершив через три роки після приїзду в Іспанію, де висвітлював події громадянської війни для американської преси з 1937 року. Роботу над книгою було завершено в липні 1940 року, а в жовтні її опубліковано видавництвом Сини Чарльза Скрібнера накладом 75 тис. примірників.

Гемінґвей, Ернест. По кому подзвін : роман / Е. Гемінґвей ; пер. з англ. А. Савенець. –  Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 608 с.

Ця книжка — історія декількох днів життя підривника Роберта Джордана, який, як і Е. Гемінґвей, приїхав з США в Європу на «не свою» війну. Блискучий та печальний роман про мужність та жертовність, моральний обов’язок і проблему вибору, любов та втрату. Найвидатніший роман про війну в історії літератури.

Роман одразу ж здобув популярність, став книгою місяця і в 1941 році його було номіновано на Пулітцерівську премію.

Назву роману Ернест Гемінґвей запозичив у Джона Донна, цитата з якого наведена в епіграфі, зокрема: «…смерть кожної людини уймає мене, бо я належу до всього людства; отож ніколи не посилай запитати, по кому подзвін – він по тобі.»

“Книжковий простір” (блог відділу абонемента Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка) – http://read-ukrainian.blogspot.com/


Comments are closed.