«Класик українського народознавства»

kun25 жовтня виповнюється 80 років від дня народження українського народознавця, письменника, видавця Василя Тимофійовича Скуратівського.

Двадцять книжок і понад тисячу публіцистичних, наукових і науково-популярних статей – свідчення величезної працездатності В. Скуратівського, який популяризував традиційну культуру та обряди.

Гармонійне поєднання таланту художника слова та вченого-етнографа дало можливість привернути увагу громадськості до сучасної обрядовості. Тому його творчий доробок залишиться безцінною спадщиною і для наступних поколінь. Та чи не найбільшою заслугою письменника і вченого є те, що він своїми публікаціями сприяв введенню в шкільні програми курсу народознавства.

З нагоди ювілею відомого українського етнографа всі охочі можуть завітати в читальний зал та ознайомитись з книжковою виставкою-панорамою «Класик українського народознавства».

«Берегиня», «Український народний календар»,  «Дідух», «Святвечір», «Покуть», «Вінець» – далеко неповний перелік видань, запропонованих на ювілейній книжковій виставці. До уваги користувачів представлені матеріали про народні та релігійні свята з конкретним їх датуванням, розвідки про найцікавіші обряди, походження назв українських місяців та пов’язані з ними численні прислів’я і приказки.

Виставка функціонуватиме впродовж 10 днів.

 

kun

 

 


Comments are closed.