Інформаційно-просвітницький проект «Екологічний щоденник буковинця – час дій»

Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук презентує інформаційно-просвітницький проект «Екологічний щоденник буковинця – час дій». Серед нових тематичних надходжень пропонуємо звернути увагу на трьохтомну збірку матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Моніторинг та охорона біорізноманіття в Україні» (Київ, 27 березня 2020 року), що була організована БО «Фонд захисту біорізноманіття України», що пройшла під егідою Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, ГО «Українська природоохоронна група» (UNCG).

photo5287463195507797483-1078x539

  1. Моніторинг та охорона біорізноманіття в Україні: Рослинний світ та гриби / Серія : «Conservation Biology in Ukraine». – Вип. 16. Т. 1. – Київ; Чернівці : Друк Арт, 2020. – 280 с.
  2. Моніторинг та охорона біорізноманіття в Україні: Тваринний світ / Серія : «Conservation Biology in Ukraine». – Вип. 16. Т. 2. – Київ; Чернівці : Друк Арт, 2020. – 248 с.
  3. Моніторинг та охорона біорізноманіття в Україні: Прикладні аспекти моніторингу та охорони біорізноманіття / Серія : «Conservation Biology in Ukraine». – Вип. 16. Т. 3. – Київ; Чернівці : Друк Арт, 2020. – 528 с.

Мета конференції  – отримати об’єктивне наукове бачення пріоритетів та проблем охорони біорізноманіття в Україні, огляд кращих практик вже проведених заходів охорони, менеджменту та моніторингу біорізноманіття. Водночас проведення конференції є першим вагомим кроком Фонду щодо консолідації зусиль науковців та експертів з питань охорони біорізноманіття. Зібрана у виданні інформація дозволяє по-новому поглянути на загальновідомі факти щодо збереження та відновлення біорізноманіття в Україні.

До видання включено 162 матеріали за авторством 280 фахівців. У тому числі статті, присвячені дослідженню 108 установ природно-заповідного фонду.

Серед представлених доповідей надзвичайно цікавими є наукові краєзнавчі дослідження буковинських авторів. Так, у 1 том включено доповідь Стороженко Ж. В., наукової співробітниці Національного природного парку «Хотинський» – «Фенологічний моніторинг на постійних дослідних ділянках НПП «Хотинський». У 2 томі на нас чекає наукове дослідження Смірнова Н. А., наукового співробітника Чернівецького обласного краєзнавчого музею – «Бабки (ODONATA) озеро Кругле болото та його околиць (Чернівецька область)». У 3 томі розміщено дослідження колективу  науковців з ЧНУ ім. Ю. Федьковича, НПП «Вижницький», ЧОКМ та НПП «Хотинський» – «Організація моніторингу раритетної флори і фауни Буковини з використанням ГІС-технологій».

Збірка матеріалів зберігається у бібліотечному фонді ЧОУНБ ім. М. Івасюка і буде корисною для науковців, працівників установ природно-заповідного фонду, краєзнавців і волонтерів громадських об`єднань, що опікуються екологію та охороною природи.


Comments are closed.