Година державності «Cоборність України як чинник духовної та політичної єдності суспільства»

sobornist22 січня 2019 року українці святкують 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

У День Соборності, в рамках історичної студії «Відродження нації», працівники відділу обслуговування користувачів провели годину державності «Соборність України як чинник духовної та політичної єдності суспільства» в Державному вищому навчальному закладі «Чернівецький індустріальний коледж».

Студенти мали змогу дізнатися цікаві історичні факти про визначну подію в історії  України та переглянути раритетні фото того періоду, які в різні роки оприлюднив Український інститут національної пам’яті. Також вели мову про «живий ланцюг». За радянських часів події Української революції 1917-1921 років намагалися не згадувати у підручниках історії. Утім пам’ять про ці події перемогла радянську амнезію. 21 січня 1990 року відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України на знак вшанування подій першої української революції. Достеменно невідома кількість учасників акції. Різні джерела називають від половини до трьох мільйонів людей, які узялися за руки та створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. 25 років тому ця подія стала провісником майбутнього падіння СРСР і проголошення нової незалежної і соборної України.

Студенти переглянули документальний фільм «Акт  Злуки: відтворення історичної  правди». Це – фільм знаного українського кіносценариста, режисера, журналіста Тараса Каляндрука, який повсякчас популяризує українські цінності, традиції та культуру. На основі кінофотоматеріалів та задокументованих свідчень очевидців створено кінодокумент однієї з ключових подій в новітній історії України – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину державу.

Насамкінець бібліотекарі провели  короткий огляд літератури про події Української революції та проголошення Акта злуки, наявної у фондах обласної бібліотеки.

 

  • IMG_3591
  • IMG_3599
  • IMG_3608
IMG_35911 IMG_35992 IMG_36083
slideshow html by WOWSlider.com v6.1

 

 


Comments are closed.