Фотовиставка-пам’ять «…Як гірко, о Боже, Ти серце поранив… І зайві слова щонайтоншого змісту» (до уродин Алли Дутковської)

LeuGvQN7vLA

З 14 по 23 серпня у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук розгорнута фотовиставка-пам’ять «…Як гірко, о Боже, Ти серце поранив…І зайві слова щонайтоншого змісту» (з поезії Тамари Севернюк), яка присвячена 68-й річниці від дня народження Алли Дутковської, заслуженого діяча мистецтв, відомого модельєра-новатора, дизайнера, педагога.

До уваги всіх пошановувачів мистецької Буковини у фотодокументах, відомих та маловідомих, з сімейного архіву Дутковських, які люб’язно подарував Левко Тарасович Чернівецькій обласній науковій бібліотеці
ім. М. Івасюка, – представлена творчість Алли Борисівни Дутковської. Вона першою у 70-ті роки колоритно, сміливо і впевнено поєднала традиційні місцеві мотиви з власним, новаторським баченням естрадного одягу для вокально-інструментальних ансамблів та їх солістів.

Пісні, які народжувалися в той час («У Карпатах ходить осінь», «Горянка» Л. Дутковського, «Червона рута», «Водограй» В. Івасюка, «Черемшина» В. Михайлюка та ін.), були немислимі без відповідного сценічного костюму – оригінального за сучасною конструкцією і, одночасно, традиційного буковинського забарвлення. Це складне завдання, яке ще не мало аналогів, успішно виконала Алла Борисівна. Художниця ретельно обдумувала кожну деталь: добирала тканину до моделі, прискіплюючись до її структури, кольору, шукала відповідні прикраси, доповнення. При цьому обов’язково враховувала сучасні напрямки моди, нові розробки оздоблювальних матеріалів. Її вірними помічниками і співавторами стали Василь Зінкевич, соліст ВІА «Смерічка», під керівництвом Левка Дутковського, також відомі кравчині і вишивальниці з Буковини, Львова, Києва, Сімферополя.

Рано пішовши з життя, Алла Дутковська залишила по собі велику творчу спадщину: її моделі, відзначаючись яскравою своєрідністю, відомі у всьому світі, і сьогодні заслуговують першочергової уваги та популяризації не тільки в Україні, але й за її межами.

Детально з творчістю А. Дутковської можна ознайомитися в дослідницькій монографії М. В. Костишиної «Український народний костюм Північної Буковини» (1996 р.), що вийшла в Чернівцях у видавництві «Рута», та зберігається у фондах ЧОУНБ. Також у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї представлено частину моделей сценічного одягу, що були розроблені художником-модельєром А. Дутковською та описані в книзі Є. Антонюк-Гаврищук «Світ пісенної краси», яка вийшла в Чернівцях
2009 року (видавництво Букрек), і також зберігається у фондах ЧОУНБ.

Запрошуємо до перегляду матеріалів фотовиставки, присвяченої пам`яті незабутньої Алли Дутковської.

 

  • 6Gj-HB5hAyM
  • EfiHh0g6D9o
  • EouvbmbI2IE
  • LeuGvQN7vLA
  • Xzltl6QSNtk
6Gj-HB5hAyM1 EfiHh0g6D9o2 EouvbmbI2IE3 LeuGvQN7vLA4 Xzltl6QSNtk5
jquery slideshow by WOWSlider.com v6.1

 

 

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

Comments are closed.


snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake