Фотовиставка-пам’ять «…Як гірко, о Боже, Ти серце поранив… І зайві слова щонайтоншого змісту» (до уродин Алли Дутковської)

LeuGvQN7vLA

З 14 по 23 серпня у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук розгорнута фотовиставка-пам’ять «…Як гірко, о Боже, Ти серце поранив…І зайві слова щонайтоншого змісту» (з поезії Тамари Севернюк), яка присвячена 68-й річниці від дня народження Алли Дутковської, заслуженого діяча мистецтв, відомого модельєра-новатора, дизайнера, педагога.

До уваги всіх пошановувачів мистецької Буковини у фотодокументах, відомих та маловідомих, з сімейного архіву Дутковських, які люб’язно подарував Левко Тарасович Чернівецькій обласній науковій бібліотеці
ім. М. Івасюка, – представлена творчість Алли Борисівни Дутковської. Вона першою у 70-ті роки колоритно, сміливо і впевнено поєднала традиційні місцеві мотиви з власним, новаторським баченням естрадного одягу для вокально-інструментальних ансамблів та їх солістів.

Пісні, які народжувалися в той час («У Карпатах ходить осінь», «Горянка» Л. Дутковського, «Червона рута», «Водограй» В. Івасюка, «Черемшина» В. Михайлюка та ін.), були немислимі без відповідного сценічного костюму – оригінального за сучасною конструкцією і, одночасно, традиційного буковинського забарвлення. Це складне завдання, яке ще не мало аналогів, успішно виконала Алла Борисівна. Художниця ретельно обдумувала кожну деталь: добирала тканину до моделі, прискіплюючись до її структури, кольору, шукала відповідні прикраси, доповнення. При цьому обов’язково враховувала сучасні напрямки моди, нові розробки оздоблювальних матеріалів. Її вірними помічниками і співавторами стали Василь Зінкевич, соліст ВІА «Смерічка», під керівництвом Левка Дутковського, також відомі кравчині і вишивальниці з Буковини, Львова, Києва, Сімферополя.

Рано пішовши з життя, Алла Дутковська залишила по собі велику творчу спадщину: її моделі, відзначаючись яскравою своєрідністю, відомі у всьому світі, і сьогодні заслуговують першочергової уваги та популяризації не тільки в Україні, але й за її межами.

Детально з творчістю А. Дутковської можна ознайомитися в дослідницькій монографії М. В. Костишиної «Український народний костюм Північної Буковини» (1996 р.), що вийшла в Чернівцях у видавництві «Рута», та зберігається у фондах ЧОУНБ. Також у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї представлено частину моделей сценічного одягу, що були розроблені художником-модельєром А. Дутковською та описані в книзі Є. Антонюк-Гаврищук «Світ пісенної краси», яка вийшла в Чернівцях
2009 року (видавництво Букрек), і також зберігається у фондах ЧОУНБ.

Запрошуємо до перегляду матеріалів фотовиставки, присвяченої пам`яті незабутньої Алли Дутковської.

 

  • 6Gj-HB5hAyM
  • EfiHh0g6D9o
  • EouvbmbI2IE
  • LeuGvQN7vLA
  • Xzltl6QSNtk
6Gj-HB5hAyM1 EfiHh0g6D9o2 EouvbmbI2IE3 LeuGvQN7vLA4 Xzltl6QSNtk5
jquery slideshow by WOWSlider.com v6.1

 

 


Comments are closed.