Експозиція «Фантастична симфонія життя»

fsl11 грудня виповнюється 215 років від дня народження  французького композитора, диригента, музичного критика Гектора Берліоза.

Гектор Луї Берліоз – великий новатор ХІХ ст., який увійшов в історію як засновник програмного симфонізму, вплив якого на музичне мистецтво романтизму складно перебільшити. Будучи римським стипендіатом, розвинув широку  роботу як диригент, композитор, музичний критик, але його новаторська діяльність натрапила на повне нерозуміння зі сторони офіційних музичних кіл Франції.

У доробку  композитора романси, симфонічні сцени, симфонії, драматичні легенди, увертюри, ораторії, 3 опери та ряд вокально-інструментальних творів різних жанрів. Слід зазначити  про великий внесок у загальне музикознавство його теоретичної праці «Трактат про інструментовку» з додатком «Диригент оркестру».

Його життя було трагічним, визнання на батьківщині  він так і не отримав до смерті.

З нагоди ювілею  Гектора Берліоза відділ мистецтв запрошує до ознайомлення з  експозицією «Фантастична симфонія життя», в якій представлено  матеріали монографічного характеру, нотний калейдоскоп творів та довідкові видання.

 

fsl

 

 


Comments are closed.