«Духовна спадщина українського народу»

на головну хрещенняЗ 23 липня по 6 серпня у відділі обслуговування користувачів розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Духовна спадщина українського народу».

Щороку 28 липня православні християни відзначають День Хрещення Русі-України. Цього року Україна святкуватиме 1032 річницю хрещення Київської Русі – події, яка змінила хід історії, ціннісні орієнтири й визначила долю багатьох поколінь українців.

Згідно з літописом, перед хрещенням Київської Русі князь Володимир проаналізував кожну з релігій і надав перевагу християнству. Володимирове Хрещення закріпило християнство на рівні цілої держави, завдяки чому Русь-Україна ще у Х столітті стала частиною європейської цивілізації.

Запровадження християнства на Русі сприяло зміцненню державності, поширенню писемності, створенню визначних пам’яток літератури. Під його впливом розвивалися живопис, кам’яна архітектура, музичне мистецтво, розширювалися і зміцнювалися культурні зв’язки Русі з Візантією, Болгарією, країнами Західної Європи. Разом з християнством на східнослов’янських землях були запроваджені церковний візантійський календар, культ “чудотворних” ікон, культ святих.

На виставці представлено історично-документальну літературу, де вперше згадано про хрещення Київської Русі, наукові розвідки з історії християнства, матеріальної й духовної культури України-Русі, книги про життя та діяльність князя Володимира Великого, часописи, альбоми з фондів книгозбірні, періодичні видання, художня та довідкова література.

Запрошуємо всіх зацікавлених до перегляду.

 

DSC_0040-


Comments are closed.