«Чернівці та чернівчани у часі»

ViktorVecherskyКраєзнавчі документи вчать нас мислити, розумно діяти,  щоб зберегти у часі свої традиції та надбання.  Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук продовжує презентацію власного інформаційно-краєзнавчого проекту «Чернівці та чернівчани у часі».

Вечерський Віктор Васильович, український архітектор, мистецтвознавець, діяч у сфері охорони культурної спадщини, заступник директора Департаменту культурної спадщини і культурних цінностей Мінкульту України (2011 – 2014), кандидат архітектури, лауреат Державної премії України в галузі архітектури. Автор численних науково-проектних праць, серед яких одна з найважливіших – «Історико-містобудівні дослідження Чернівців», що зберігається у фонді нашої книгозбірні.

 

Історико-містобудівні дослідження Чернівців / В. В. Черський, Т. В. Скібіцька, О. М. Сердюк.; за ред. Вечерського В. В. – Київ : Фенікс, 2008. – 106 с.: 58 іл.

unnamed (3)Ця наукова монографія присвячена історико-містобудівним дослідженням міста Чернівці, занесеного до Списку історичних населених місць України, його ландшафту, розплануванню, забудові, об’єктам культурної спадщини.

Об’єктом дослідження є ландшафт, розпланування і забудова Чернівців. Метою дослідження нашого міста є забезпечення збереження пам`яток і об’єктів культурної спадщини, традиційного характеру середовища Чернівців.  У роботі застосовано методи теоретичних досліджень, у т.ч. структурно-генетичного аналізу і синтезу, методи бібліографічних, архівних, картографічних, іконографічних досліджень, а також методи емпіричних досліджень.

Унікальність цієї роботи: скориговано історико-архітектурний опорний  план міста Чернівці, проект зон охорони пам`яток та визначені межі й режими використання територій історичних ареалів міста. Дано рекомендації щодо коригування місцевих правил забудови та збереження традиційного характеру середовища.

838b221d2ee1c06a612b434783b9cc04_330_330

Дане наукове видання є цікавим та надзвичайно корисним широкому колу читачів: історикам архітектури, урбаністам, мистецтвознавцям, культурологам, історикам, краєзнавцям, бібліотечним і музейним працівникам, фахівцям у галузі охорони культурної спадщини, органам містобудування та архітектури, органам місцевого самоврядування, студентам та викладачам ВНЗ, а також всім, хто цікавиться історією та унікальною культурною спадщиною міста Чернівці.

Фото взяті з інтернет-ресурсів.


Comments are closed.