«БУКОВА ЗЕМЛЯ» Марії Матіос як панорама доль і смислів: опубліковано промо-відео перформансу

49251351._SX0_SY0_Роман-панорама Марії Матіос «Букова земля» – це той літературний твір, котрий покликаний сфокусувати прочитання історії краю, загострити бачення деталей і увиразнити певні смисли. Яка вона – справжня буковинська аристократія? Чому війна залишає по собі або сивих, або мертвих? Звідки проростає серце букової землі? І чому кінця світу – не буває…

Саме під таким ключем вибудуваний перформанс-інтерпретація, авторкою ідеї та режисеркою якого є Любов Добровольська (https://www.facebook.com/luba.dobrolubova/videos/vb.100001789249756/3210236302379313/?type=2&video_source=user_video_tab), над концептуальним втіленням працює творчий колектив центру культури Буковини у тісній співпраці з культурно-мистецькою, науковою спільнотами нашого міста, а також із Молодіжною радою.

За задумами організаторів, на кінець липня – початок серпня заплановано чотири перформанси, у центрі яких – контекстне прочитання та рефлексії навколо структурних частин роману Марії Матіос «Букова земля». Втілять задум письменники та актори нашого міста у діалозі з експертами-науковцями, модеруватимуть захід кандидатка філологічних наук, письменниця Інга Кейван та історик і журналіст Юрій Чорней.

Аби максимально зацікавити аудиторію цією подією, організатори опублікували видовищне промо. Відео та монтаж Віталія Гусакова, сценарій Іванни Стеф`юк, костюми для зйомок – із приватної колекції старожитностей заслуженого діяча мистецтв України, директора центру культури Буковини  Миколи Шкрібляка, він же надав цінні етноконсультації.

Час та місце проведення кожного із циклічних пеформансів – уже незабаром. Стежте за нашими новинами.


Comments are closed.