• Коучинг для фахівців публічних бібліотек територіальних громад Чернівецької області

  DSC_033010 серпня 2022 року на базі РТЦ відбувся навчальний коучинг для працівників публічних бібліотек територіальних громад області з питань сучасних вимог до бібліографічного опису в умовах запровадження УДК, внесення відповідних змін до каталогів і картотек, оформлення  бібліотечних актів списання документів в рамках діяльності бібліотек підпорядкування територіальним громадам.

  Коучинг розпочала завідувачка відділу каталогізування Раїса Повержук презентаційним тренінгом «Складання бібліографічного опису», «УДК. Практичні поради». В презентаціях були наведені приклади оформлення бібліографічного опису різних видів документів, представлені посібники для бібліотекарів, поставлені акценти на грамотному наповненні каталогів та картотек в сучасній книгозбірні.

  Тренінг-практикум з написання актів по вилученню документів з фондів бібліотек провела завідувачка відділу обслуговування користувачів Марина Ріга. Вона зупинилася на критеріях відбору документів для списання з бібліотечного фонду, особливо в умовах сьогодення. Тренерка акцентувала увагу присутніх на основних вимогах до акту: формат  Excel, оформлення, правила індексації та поділилась власними напрацюваннями з цього питання.

  Читати далі  Post ID 15717 • Презентація поетичної збірки Наталії Гейман «Лінія світла»

  111 серпня 2022 року о 16.00 год. у приміщенні Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка (вул. О.Кобилянської, 47) відбудеться презентація збірки поезій  Наталії Гейман – журналістки та волонтерки з Дніпра.

  «Лінія світла» – збірка віршів про Україну, російсько-українську війну і людей, які несуть світло крізь темряву. До книги увійшли поезії, які були написані під час Революції Гідності 2013-2014 року, а також на початку бойових дій на сході України.

  Крім того, переклади віршів Сергія Єсеніна та Андрія Вознесенського. Загалом – твори пов’язані між собою порами року, де п’ятою порою є війна. Проте завжди залишається віра в лінію світла, добра.

  Захід відбудеться в рамках проєкту «НЕ сам на сам», який реалізовується Благодійним Фондом  «Суспільні ресурси та ініціативи» у партнерстві з Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою імені Михайла Івасюка за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». • Час для саморозвитку, або Що читають буковинці, те й проростає

  З метою інформування та популяризації літератури з «Полиці нон-фікшн», відділ документів з економічних, технічних та природничих наук пропонує любителям інтелектуальної літератури ТОП-5, що надійшли до нашої книгозбірні з Українського інституту книги та користуються неабиякою популярністю серед читачів.

  «Коли, о, коли я пізнаю це?»

  Рабіндранат Тагор

  1Вайнер Е. Географія геніальності: найцікавіші місця світу від Давньої Греції до Кремнієвої долини / Ерік Вайнер ; пер. з англ. О. Гульоватої. – Харків : Віват, 2021. – 448 с.

  Дотепна, дивовижна мандрівка. Кожен куточок, сучасне життя в якому так яскраво описує Вайнер, потрапляє до списку місць, де справді хочеться побувати.

  Чи замислювались ви коли-небудь, як формується геніальна особистість і чому саме в тому або тому конкретному місці та часі? Завдяки чому з’являються блискучі, талановиті, творчі люди, такі як Стів Джобс, Томас Едісон або Альберт Енштейн?

  Читати далі  Post ID 15705 • “Малюємо портрет старого міста” (подорож в минуле в рамках загальнобібліотечного проєкту “Бібліотека open air”)

  изображение_viber_2022-08-04_19-46-44-3334 серпня відома буковинська дизайнерка Любомира Влад-Зайцева запросила арт-студію “СТІБok – ми зшиваємо країну” в подорож в минуле «Малюємо портрет старого міста». Мисткиня поцікавилась у студійців, яким вони бачать наше місто, про що мріють, а потім запропонувала зобразити все почуте на папері. Дуже цікаво спостерігати, як, знаходячись в одному місці і споглядаючи одну й ту саму картину, люди по-різному бачать оточуюче. Кожен обрав собі техніку до вподоби і ту гамму кольорів, яка відповідає його задуму. Діти і дорослі ділились думками, іноді сперечалися; було багато сміху, а іноді на очі навертались сльози. Але, як завжди, панувала атмосфера натхнення. Хтось захоплювався красою Чернівців і зі смутком згадував рідне місто, хтось вилив на папері свої сьогоднішні почуття і мрії, а хтось малював автопортрет.  Але всі: діти і батьки, брати і сестри, дідусі і бабусі висловили бажання продовжувати творче спілкування з Любомирою Аркадієвною. Всі виконані роботи будуть згодом оформлені в художню виставку, яка прикрасить фойє філії обслуговування юнацтва.

  Читати далі  Post ID 15701 • Літні читання «Прочитай місто через книгу» – «Розмай сучасної буковинської прози: Галина Тарасюк, Анна Тарнава, Олег Сенчик»

  1Традиційна пізнавально-літературна середа в Центральному парку культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка була присвячена прозі сучасних буковинських письменників. Головна бібліотекарка відділу абонемента Тетяна Місько знайомила з біографією Галини Тарасюк, Анни Тарнави, Олега Сенчика. Кожен із авторів має власний літературний почерк. Так, Галина Тарасюк – віртуозний майстер лаконічної прози, Анна Тарнава – молода письменниця, яка робить впевнені кроки в літературі, а твори Олега Сенчика достойно оцінив український класик Павло Загребельний. Не пошкодуйте свого часу на читання сучасної української літератури. Прозові книжки та збірки повістей і новел вищезгаданих буковинських письменників є у фонді відділу абонемента.
  Читати далі  Post ID 15696


 • Онлайн-майстерня фахівця «Облік та інвентаризація фондів в бібліотеках територіальних громад»

  13 серпня  на базі РТЦ обласної книгозбірні відбулася онлайн-майстерня фахівця для працівників бібліотек територіальних громад області на тему: «Облік та інвентаризація  фондів в бібліотеках територіальних громад».

  Основою роботи будь-якої бібліотеки є її фонд, від складу якого залежить успіх роботи книгозбірні в цілому, виконання завдань, що стоять перед нею. Адже саме фонд визначає зміст, повноту та якість задоволення і розвитку інформаційних потреб користувачів. Чим краще сформовано фонд, тим якісніше бібліотека може задовольнити запити користувачів.

  Читати далі  Post ID 15691 • «Блогерство під час війни: виклики і можливості» (блог-кафе)

  DSC_1179Чи варто говорити в соцмережах про війну? Як правильно доносити інформацію? Ці питання ставлять собі чимало блогерів …

  В умовах повномасштабної війни змінилися підходи до ведення сторінок у соціальних мережах: те, що було актуальним до 24 лютого, уже у перші дні викликало у людей повне несприйняття, хейт чи навіть булінг. Війна кардинально змінила напрями діяльності: за короткий час багато блогерів спрямували свої контенти для збору та пошуку всього необхідного для фронту і потребуючим. Більше того, сьогодні українські блогери об’єднуються, генеруючи цікаві патріотичні рішення, зокрема історично-політичні розвідки. Книжкові блоги нині значною мірою присвячені українським авторам. Окрім того, залишається актуальним ситуативний контент + поради…

  Про це говорили на блог-кафе «Блогерство під час війни: виклики і можливості», яке відбулося 28 липня в Мамаївській ЗЗСО І-ІІІ ст. для учнів старших класів, вчителів та 29 липня у Новоселицькій територіальній громаді (Чернівецька область) для молоді, ВПО та працівників комунальних установ.

  Читати далі  Post ID 15688 • “Вільна пташка” (майстер–клас з виготовлення рамки для фото арт–студія «СТІБоk – ми зшиваємо країну»)

  IMG_20220729_181132До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми арт–студія «СТІБоk – ми зшиваємо країну») підготувала цікавий майстер-клас для родин наших гостей з усіх куточків України та чернівчан. Студійці під керівництвом журналістки та письменниці із Сєверодонецька Марини Провоторової  майстрували рамку для сімейної фотографії із символічною назвою «Вільна пташка». У створенні дизайну рамки присутні втілили свої найзаповітніші мрії  про Перемогу, волю,  мирне небо, любов і надію.

  Читати далі  Post ID 15682 • “Проінформований, отже – врятований!” (бібліотечна інформаційно – просвітницька акція до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми)

  IMG_20220722_144646На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність. Відзначення світовою спільнотою цього свята допомагає об’єднати зусилля країн всього світу щодо виявлення і боротьби зі злочинною діяльністю в цьому напрямку.

  Філія обслуговування юнацтва доєдналася до всесвітнього флешмобу у сфері протидії торгівлі людьми. Бібліотекарка відділу абонемента Марина Ращик створила інформаційну пам’ятку, яка дає поради, як не стати жертвою работорговців та телефонами гарячих ліній, куди слід звертатися в разі виникнення складної або неоднозначної ситуації.  Пам’ятка розрахована перед усім на  найбільш вразливу категорію користувачів – ВПО, але буде корисною також широкому колу молоді, відвідувачів бібліотеки.

  Читати далі  Post ID 15679 • «Адальберт Гржімалі: дослідник музики Буковини» (до 180-річчя від дня народження українського та чеського композитора, скрипаля, педагога)

  виставка30 липня виповнюється 180 років від дня народження Адальберта
  (Войтеха) Гржімалі (30.07.1842–15.06.1908) – композитора, скрипаля, диригента, громадського діяча та педагога. З нагоди ювілею  відділ мистецтв запрошує до ознайомлення із краєзнавчим календарем з книжковою викладкою «Адальберт Гржімалі: дослідник музики Буковини», де представлено  матеріали про життя і творчість композитора, періодичні та довідково-енциклопедичні видання.

  Народився Адальберт (Войтех) Гржімалі  у місті Пльзень, Королівства Богемія, у родині  відомого чеського органіста Войтеха Гржімалі (батька), усі діти якого: Марія, Ян, Яромир та Богуслав Гржімалі були відомими музикантами. В 1861 році закінчив  Празьку консерваторію за класом скрипки Моріца Мільднера. Читати далі  Post ID 15675